Справа № 2 - 5261/08
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 вересня 2008 року Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого - судді - Марцішевської О.М.
при секретарі - Снігурській Т.В.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на непрацездатну дружину,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання непрацездатної дружини, посилаючись на те, перебуває з відповідачем в шлюбі, зареєстрованому 21 липня 2007 року у відділі РАЦС по м. Черкаси, Черкаського міського управління юстиції Черкаської області, актовий запис № 962.
Від даного шлюбу сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачкою. В зв'язку з тим, що відповідач не надає ніякої матеріальної допомоги на утримання непрацездатної дружини, проживає окремо, спільне господарство не ведеться, позивачка на даний час перебуває у відпустці по нагляду за дитиною до 3-х річного віку, тому позивачка звернулася з даним позовом до суду, просить суд стягнути аліменти на з відповідача на своє утримання у розмірі ј частини з усіх видів заробітку до досягнення дитиною 3-х річного віку.
В судовому засіданні, позивачка позовні вимоги підтримала та просила суд позов задоволити.
Відповідач в судовому засіданні не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання непрацездатної дружини.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до свідоцтва про шлюб сторони перебувають в шлюбі, зареєстрованому 21 липня 2007 року сторони у відділі РАЦС по м. Черкаси, Черкаського міського управління юстиції Черкаської області, актовий запис № 962,
Згідно свідоцтва про народження, виданого 22 січня 2008 р., актовий запис № 97 батьками ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1є ОСОБА_2 та ОСОБА_1.
Як вбачається з довідки квартального комітету № 14 від 02 вересня 2008 року, ОСОБА_3, 2008 року народження проживає та зареєстрована разом з позивачкою ОСОБА_1 в АДРЕСА_1.
Відповідно до ч. 2 ст.84 СК України, дружина з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Згідно з ч.4 ст. 84 СК України вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Відповідно до витягу з наказу Черкаського обласного військового комісаріату (по стройовій частині) № 52 від 06.03.2008 року вибула з 06 березня 2008 року у соціальну оплачувану відпустку ОСОБА_1 провідний спеціаліст групи пенсійного забезпечення відділу соціального забезпечення - по догляду за дитиною до 3-х років з 06 березня 2008 року по 10 січня 2011 року.
Як вбачається з наданих позивачкою доказів та пояснень сторін, позивачка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьохрічного віку по 10 січня 2011 року, дитина проживає разом з матір»ю та перебуває на її утриманні, оскільки в зв”язку з погіршенням сімейни стосунків сторони спільно не проживають, що не оспорюється відповідачем. Тому суд вважає, що заявлені позовні вимоги позивачкою підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст.10,60,174, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 79, 84 Сімейного Кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В :
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с.Попівка, Карлівського району, Полтавської області, не працюючого, проживаючого АДРЕСА_2, ІН НОМЕР_1 аліменти на утримання дружини ОСОБА_1 у розмірі ј частини усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 28 липня 2008 року і до досягнення дитиною трьохрічного віку, а саме до 10 січня 2011 року,
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито на користь держави в сумі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на судово-технічне забезпечення суду у розмірі 7 грн.50 коп. на користь УДК в м. Черкаси.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України, а в частині стягнення аліментів підлягає до негайного виконання.
ГОЛОВУЮЧИЙ: