Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Справа № 391/92/13- к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08.02.2013 селище Компаніївка
Компаніївський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді: Ревякіної О.В.,
при секретарі Боковій А.С.,
за участю прокурора Ожог С.В.,
захисника ОСОБА_1,
обвинуваченого ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Компаніївка кримінальне провадження 12013120180000009 за підозрою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця смт. Комінтернівськ Одеської області, громадянина України, українця, освіта середня-спеціальна, пенсіонер, проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше не судимий,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України
В С Т А Н О В И В :
Згідно обвинувального акта ОСОБА_2 вчинив кримінальне правопорушення за таких обставин. Приблизно в 1973 році ОСОБА_2 придбав у свого знайомого ОСОБА_3 сто шість спортивно-мисливських патронів, які використовуються для стрільби зі спортивної та мисливської нарізної вогнепальної зброї калібру 5,6 мм., які зберігав за місцем свого проживання в будинку АДРЕСА_1 у металевому сейфі без передбаченого законом дозволу.
04.01.2013 р. в ході перевірки працівниками Компаніївського РВ УМВС України в Кіровоградській області власників мисливської зброї в будинку ОСОБА_2 було виявлено та вилучено сто шість спортивно-мисливських патронів, які використовуються для стрільби зі спортивної та мисливської нарізної вогнепальної зброї калібру 5,6 мм., які згідно висновку експерта № 3 від 10.01.2013 р. являються боєприпасами, а саме спортивно-мисливськими патронами кільцевого запалювання, заводського виготовлення, до спортивної і мисливської нарізної вогнепальної зброї калібру 5,6 мм., які являються придатними для стрільби.
Під час досудового розслідування між прокурором прокуратури Компаніївського району Кіровоградської області Ожог С.В. і підозрюваним ОСОБА_2 25 січня 2013 року укладена угода про визнання винуватості. Згідно угоди ОСОБА_2 повністю визнав свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, також зобов'язався беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні, повністю сплатити витрати на залучення експерта в сумі 392 грн., сприяти розслідуванню кримінального провадження у з'ясуванні обставин вчинення даного кримінального правопорушення, виявлення інших відомих йому подібних кримінальних правопорушень.
Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди ОСОБА_2 буде призначено покарання за ч. 1 ст. 263 КК України у виді 4 років позбавлення волі із звільненням на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 рік 6 місяців.
В судовому засіданні сторони кримінального провадження просили суд затвердити вищезазначену угоду, посилаючись на добровільність її укладання.
Вислухавши думку прокурора, обвинуваченого та його захисника, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд розглядаючи питання про затвердження угоди виходить з наступного.
Згідно п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.
Відповідно до ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно з ч.4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Судом встановлено, що кримінальне правопорушення, у вчиненні якого ОСОБА_2 визнав себе винуватим, відповідно до ст. 12 КК України є тяжким злочином. Суспільна небезпечність даного злочину полягає в тому, що воно створює сприятливі умови для вчинення злочинів з використанням вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв. Потерпілі по даній справі відсутні.
Таким чином, в даному кримінальному провадженні можливе укладання угоди про визнання винуватості.
Міра покарання, погоджена сторонами угоди, відповідає санкції ч.1 ст. 263 КК України.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 цілком розуміє права, надані йому законом та визначені у ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладання та затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Суд переконався, що укладання угоди сторонами є добровільним, та не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь - яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Зі слів обвинуваченого, скарги на дії (бездіяльність) слідчого або прокурора під час кримінального провадження ним не подавались.
Обвинувачений ОСОБА_2 погоджується на призначення узгодженого покарання.
Відповідно до ч. 1 ст. 475 Кримінального процесуального кодексу України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
Виходячи з викладеного суд дійшов висновку про наявність підстав для затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_2
Долю речових доказів слід вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Відповідно до наявного в матеріалах справи чека від 25.01.2013 р. № 7214, процесуальні витрати, пов'язані із залученням експерта, в розмірі 392 грн. відшкодовані під час досудового розслідування.
Запобіжний захід ОСОБА_2 не обирався.
Керуючись ст. ст. 122, 124, 314, 373, 374, 468-475 Кримінального процесуального кодексу України, суд
З А С У Д И В :
Затвердити угоду про визнання винуватості від 25 січня 2013 року по кримінальному провадженню № 12013120180000009, укладену між старшим прокурором прокуратури Компаніївського району Кіровоградської області Ожог Сергієм Володимировичем та ОСОБА_2.
Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, призначивши узгоджене покарання у виді позбавлення волі строком на 4 (чотири) роки.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 рік 6 місяців.
Згідно ст. 76 КК України, покласти на ОСОБА_2 такі обов'язки:
- повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;
- періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи;
Речові докази у справі: спортивно-мисливські патрони в кількості сто один, що використовуються для стрільби зі спортивної та мисливської зброї калібру 5,6 мм. Та п'ять гільз від патронів калібру 5,6 мм., які зберігаються в кімнаті зберігання зброї та боєприпасів Компаніївського РВ УМВС України Кіровоградської області - знищити.
Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених статтею 394 КПК України до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції протягом 30 днів з дня його проголошення, з дотриманням вимог, передбачених ч.2 ст.473 КПК України.
Копію вироку, після його проголошення, негайно вручити засудженому і прокурору.
Суддя Компаніївського районного суду
Кіровоградської області О.В. Ревякіна