Судове рішення #27778190


Компаніївський районний суд Кіровоградської області



Справа № 1110/2194/12


П О С Т А Н О В А


08.02.2013селище Компаніївка



Компаніївський районний суд Кіровоградської області у складі:

головуючого - судді Ревякіної О.В.

при секретарі Боковій А.С.

за участю прокурора Зінов'єва М.В., Сливки М.А.,

захисника - адвоката ОСОБА_1

розглянувши клопотання підсудного ОСОБА_2 про зміну запобіжного заходу по кримінальній справі за обвинуваченням ОСОБА_2 за ч.1 ст.122, ч.2 ст.152, ч.2 ст.153 КК України,

В С Т А Н О В И В:


В провадженні Компаніївського районного суду знаходиться кримінальна справа за обвинуваченням ОСОБА_2 за ч.1 ст.122, ч.2 ст.152, ч.2 ст.153 КК України.

Під час судового розгляду підсудний ОСОБА_2 заявив клопотання про зміну запобіжного заходу та просить суд змінити міру запобіжного заходу у виді утримання під вартою на підписку про невиїзд або особисту поруку, посилаючись при цьому на погіршення стану здоров'я та необхідність термінового лікування поза межами слідчого ізолятора.

Прокурор заперечив проти задоволення клопотання, оскільки з наданої довідки медчастини СІЗО вбачається, що підсудний перебував на стаціонарному лікуванні та потребує повторних оглядів лікаря, які можливо проводити в умовах СІЗО. Інша довідка не містить вихідного номера, штампа та печатки установи, тому не може бути врахована як належний доказ. Крім цього, для з'ясування стану здоров'я підсудного необхідно направити запит до СІЗО.

Захисник підсудного підтримав клопотання в повному обсязі та зазначив, що якщо суд визнає клопотання передчасним через відсутність переконливих доказів, необхідно направити запит до СІЗО для отримання інформації про стан здоров'я ОСОБА_2

Суд, вислухавши думку прокурора, захисника, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного.

Статтею 274 КПК України передбачено, що під час розгляду справи суд, при наявності до того підстав, може своєю ухвалою змінити, скасувати або обрати запобіжний захід щодо підсудного.

Згідно вимог статті 148 КПК України, запобіжні заходи застосовуються до підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого з метою запобігти спробам ухилитися від дізнання, слідства або суду, перешкодити встановленню істини у кримінальній справі або продовжити злочинну діяльність, а також для забезпечення виконання процесуальних рішень.

Запобіжні заходи застосовуються за наявності достатніх підстав вважати, що підозрюваний, обвинувачений, підсудний, засуджений буде намагатися ухилитися від слідства і суду або від виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі або продовжувати злочинну діяльність.




Постановою Компаніївського районного суду Кіровоградської області від 08.12.2011 р. ОСОБА_2 обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Згідно вимог ст. ст. 165, 274 КПК України суд може змінити запобіжний захід у випадку наявності підстав вважати, що відпала необхідність в раніше обраному запобіжному заході.

Судом не встановлено обставин, які б свідчили про наявність підстав для зміни підсудному запобіжного заходу із взяття під варту на інший менш суворий запобіжний захід.

Слід зазначити, що неможливість перебування особи під вартою внаслідок стану здоров'я, встановлюється у визначеному законом порядку. Будь-які висновки, які б свідчили про те, що ОСОБА_2 не може утримуватись під вартою, у справі відсутні.

Згідно довідки медчастини СІЗО від 29.01.2013 р. ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні в медчастині СІЗО з 14.01.2013 р. 18.01.2013 р. та 21.01.2013 р. оглянутий лікарем урологом Кіровоградської лікарні ШМД. Потребує повторних оглядів лікаря-уролога.

Наведені ОСОБА_2 та його захисником доводи є підставою для направлення до СІЗО м. Кіровограда запиту щодо стану здоров'я підсудного, необхідності в проведенні лікування поза межами СІЗО і надання відповідного дозволу та можливості його подальшого перебування під вартою.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги дані про особу підсудного, тяжкість злочину, у вчиненні якого він обвинувачується, суд приходить до висновку про відсутність підстав для зміни ОСОБА_2 запобіжного заходу з тримання під вартою на будь-який інший.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. ст. ст. 148, 149, 150, 155, 165, 165-1, 165-2, 273, 274 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:


В задоволенні клопотання підсудного про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про невиїзд чи особисту поруку - відмовити.

Роз'яснити підсудному що відхилення клопотань не позбавляє права заявляти ті ж клопотання протягом усього судового слідства.

Постанова оскарженню не підлягає.




Суддя Компаніївського районного суду

Кіровоградської області О.В. Ревякіна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація