Справа №1-693/07
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 листопада 2007 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Бандури І.С
при секретарі: Завальнюк О.І.
з участю прокурора: Демиденко Л.В.
захисника: ОСОБА_2
законного представника: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1, зареєстрованого в АДРЕСА_2українця, гр. України, освіта неповна середня, раніше засудженого 28 лютого 2007 року Святошинським районним судом м. Києва за ст. 186 ч.1 КК України до 2 років позбавлення волі, з іспитовим строком на 1 рік. Згідно постанови Святошинського районного суду м. Києва від 21 серпня 2007 року на підставі п."а" ст. 1 Закону України "Про амністію" від 19 квітня 2007 року ОСОБА_1 звільнений від подальшого відбуття покарання, учня 9 класу загальноосвітньої вечірньої школи №3 м. Києва, за ч. 2 ст. 186 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 5 вересня 2007 року, приблизно в 15 год. 10 хв., знаходячись на території парку «Совки», розташованого по вул. Жмеринській, ЗО, в м. Києві, побачив на шиї раніше незнайомої йому гр. ОСОБА_4, яка разом зі своєю малолітньою дочкою ОСОБА_5 проходила по території вказаного парку в напрямку вул. Жмеринської в м. Києві, золотий ланцюжок з хрестиком, які вирішив відкрито викрасти.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_1 направився слідом за гр. ОСОБА_4. і підійшовши до останньої, з метою обернення на свою користь та особистого збагачення, застосовуючи насильство, яке не є небезпечним для життя та здоров'я, відкрито викрав чуже майно у гр. ОСОБА_4, зірвавши з шиї останньої золотий ланцюжок, ціною 1038 грн., на якому знаходився золотий хрестик, ціною 176 грн., завдавши при цьому потерпілій сильного фізичного болю.
Після цього ОСОБА_1, утримуючи в руках відкрито викрадене чуже майно, з місця вчинення злочину втік, розпорядившись викраденим майном на власний розсуд, завдавши потерпілій гр. ОСОБА_4 матеріальну шкоду на загальну суму 1214 грн..
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 повністю визнав себе винним, що він 5 вересня 2007 року в АДРЕСА_3, відкрито викрав у гр. ОСОБА_4 золотий хрестик, та не заперечив фактичні обставини справи.
У вчиненому розкаюється.
Показання підсудного ОСОБА_1 відповідають фактичним обставинам справи і ним не оспорюються, а тому суд обмежив дослідження фактичних обставин справи допитом підсудного.
При таких обставинах суд вважає, що вина підсудного ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченому ч. 2 ст. 186 КК України повністю доведена, а тому його злочинні дії слід кваліфікувати за ч;2 ст. 186 КК України за ознакою „ відкрите викрадення чужого майна, із застосуванням насильства, яке не є небезпечним для життя та здоров'я потерпілого".
Призначаючи міру покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, що він раніше притягувався до кримінальної відповідальності і був звільнений від подальшого відбуття покарання на підставі Закону України " Про амністію" від 19 квітня 2007 року, обставини, які пом'якшують покарання, що повністю визнав себе винним і щиро розкаявся у вчиненому, позитивно характеризується, матеріальна шкода відшкодована, вчинив злочин будучи неповнолітнім, а також враховуючи умови його життя та виховання, що виховувався в неповній сім'ї без батька, не знаходячи обставини, які обтяжують покарання, а тому за таких обставин покарання ОСОБА_1 слід призначити у виді позбавлення волі з випробовуванням, встановивши йому іспитовий строк, оскільки його виправлення і перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1визнати винним у вчиненні злочину передбаченому ч.2 ст. 186 КК України і призначити йому покарання за цією статтею у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 104 КК України ОСОБА_1звільнити від відбування покарання з випробовуванням, з іспитовим строком на 2 (два) роки.
Відповідно до ст. 76 КК України на ОСОБА_1покласти обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, начання або роботи, та періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1до вступу вироку в законну силу залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.
Речові докази по справі - золотий ланцюжок та хрестик, які повернуті під розписку потерпілій ОСОБА_4 - повернути потерпілій ОСОБА_4
Апеляція на вирок може бути подана до Апеляційного суду м. Києва протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення через Святошинський районний суд м. Києва.