Судове рішення #27814398


ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА


справа № 753/829/13

провадження № 1-кп/753/27/13


У Х В А Л А

іменем України


"01" лютого 2013 р.Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Заруби П.І.,

при секретарі Шегеда Ю.О.,

за участю прокурора Салкова Р.В.,

захисника ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві матеріали кримінального провадження по обвинуваченню:

ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, громадянина України з середньо освітою, офіційно не працюючого, не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, несудимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України,


В С Т А Н О В И В:


27 серпня 2012 року ОСОБА_3, приблизно о 14 год. 30 хв., перебуваючи за озером «Вирлиця», що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Колекторна придбав, шляхом зривання кущ конопель для власного вживання без мети збуту. В подальшому ОСОБА_3 подрібнивши вказану рослину та помістивши її до знайденої на цьому ж місці жерстяної банки висушив на вогнищі. Таким чином, виготовив наркотичний засіб канабіс, який помістив в паперовий пакетик для власного вживання без мети збуту.

Проте, в цей же день приблизно о 22 год. 00 хв. по вул. Вишняківська, 12 в м. Києві, працівниками міліції був затриманий ОСОБА_3, якого доставлено до Дарницького РУ ГУМВС України в м. Києві, де при огляді було виявлено та вилучено паперовий пакетик з речовиною масою 6,78 г., що містить особливо небезпечний засіб канабіс, який ОСОБА_3, придбав, виготовив, зберігав без мети збуту. Згідно висновку експерта № 724 від 04.09.2012, подрібнена речовина рослинного походження, містить тетрагідроканабінол, є канабісом - особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено. Маса канабісу (в перерахунку на суху речовину) становить 5,97 г.

Канабіс, згідно затвердженого постановою Кабінету Міністрів № 770 від 06.05.2000 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів,(таблиця 1, список № 1) віднесений до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.

Таким чином, умисні дії ОСОБА_3 виразилися у незаконному придбанні, виготовленні, зберіганні наркотичних засобів, без мети збуту та кваліфіковані за ч. 1 ст. 309 КК України.

Будучи допитаним в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 визнав себе винним, щиро розкаявся та підтвердив суду вище викладені обставини незаконного придбання, виготовлення та зберігання наркотичних засобів, без мети збуту, пояснив, що добровільно звернувся до лікувального закладу з метою подолання наркотичної залежності.

Захисник ОСОБА_2 заявив клопотання про звільнення його підзахисного від кримінальної відповідальності за вчинений ним злочин передбачений ч. 1 ст. 309 КК України на підставі ч. 4 ст. 309 КК України, надавши суду довідку (№750132 від 15 жовтня 2012 року) проте, що ОСОБА_3 перебував на лікуванні в Київській міській наркологічній лікарні «Соціотерапія»з 17 вересня по 8 жовтня 2012 з діагнозом: Розлади психіки і поведінки внаслідок вживання канабіоїдів.

Вислухавши думку учасників судового провадження, суд приходить до висновку про наявність підстав для звільнення ОСОБА_3 від кримінальної відповідальності за злочин, передбачений ч. 1 ст. 309 КК України, виходячи з наступного. Відповідно до ч. 4 ст. 309 КК України особа, яка добровільно звернулась до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч. 1 цієї статті.

Враховуючи, що ОСОБА_3 обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, як вбачається з наданої довідки добровільно пройшов лікування від наркоманії, наявні передбачені законом умови та підстави для звільнення його від кримінальної відповідальності.

Питання речових доказів суд вирішує у відповідності зі ст. 100 КПК України.

Також, суд вважає за необхідне, керуючись ст. 126 КПК України, стягнути з ОСОБА_3 судові витрати, які складаються з розміру витрат на залучення експерта.

На підставі ч. 4 ст. 309, ст. 44 КК України, керуючись ст. ст. 285, 288, ч. 4 ст. 286, КПК України, суд,


УХВАЛИВ:


Кримінальне провадження № 12012000020000009 відносно ОСОБА_3 -закрити.

ОСОБА_3 звільнити від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України на підставі ч. 4 ст. 309 КК України.

Речовий доказ по справі -особливо небезпечний наркотичний засіб -канабіс -знищити.

Зобов'язати ОСОБА_3 протягом семи діб з дати проголошення ухвали сплатити судові витрати за проведення експертизи в сумі 245 гривень на користь НДЕКЦ УМВС України на Південно-Західній залізниці в м. Києві

Запобіжний захід ОСОБА_3 -підписку про невиїзд -скасувати.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Дарницький районний суд м. Києва протягом семи діб з дня її проголошення.


СУДДЯ:





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація