Справа 22-6463 /2007 Головуючий першої інстанції Василенко Л.А.
Категорія 13 Доповідач Денисенко Л.Л.
УХВАЛА
Іменем України
20 серпня 2007 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
Головуючого ДенисенкоЛ.Л.
суддів Солодовник О.Ф. Стратіло В.І.
при секретарі Баранові В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку цивільну справу по апеляції ОСОБА_1
на рішення Куйбишевського районного суду м. Донецька
від 27 червня 2007 р.
по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - шоста Донецька державна нотаріальна контора про визнання частково недійсним договора дарування квартири, визнання права власності на ХА частку квартири.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Куйбишевського районного суду м. Донецька від 27 червня 2007 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1 просе скасувати рішення суду та задовольнити його позовні вимоги посилаючись на те, що при укладені договору даріння квартири від 14 квітня 2004 року він помилявся і вважав, що укладає договір довічного утримання, оскільки він є людиною похилого віку, учасником війни, потребує допомоги, суд необгрунтовано не прийняв до уваги його письмові пояснення.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 підтримував апеляційну скаргу, відповідачка ОСОБА_2 просила рішення суду залишити без зміни.
Вирішуючи справу суд виходив з того, що квартира 18 будинок 76 по провулку Колгоспний у м. Донецьку належала по праву власності позивачу ОСОБА_1 і його дружині ОСОБА_4, які були у шлюбі з 1988 року. 14 квітня 2004 року ОСОБА_1 і ОСОБА_4 подарували належну їм квартиру ОСОБА_2, яка є донькою ОСОБА_4 від першого шлюбу. Позивач не представив доказів того, що при укладені договору даріння він помилявся і вважав, що укладено договір довічного утримання. Договір даріння підписаний особисто позивачем, він був присутній при укладені договору, ознайомлений з текстом і умовами договору.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представника позивача, відповідачку, дослідивши матеріали справи апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_1 не підлягає задоволенню з таких підстав.
Матеріалами справи встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належала по праву власності позивачу ОСОБА_1 та його дружині ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
14 квітня 2004 року ОСОБА_1 та ОСОБА_4 подарували квартиру ОСОБА_2, яка була дочкою ОСОБА_4 від першого шлюбу. Договір дарування укладено у письмовій формі і нотаріально посвідчений у відповідності з вимогами ст. 719 п.2 ЦК України.
Позивач ОСОБА_1 особисто приймав участь при укладені договора, був ознайомлений з текстом і умовами договора, особисто підписав договір, ніяких зауважень або незгоди ним не було заявлено. Як вказано у договорі йому було роз"яснено значення і наслідки укладення договору.
Позивач ОСОБА_1 не представив доказів того, що він не був ознайомлений з тим який укладено договір і що при укладені договора були порушені його права. Доводи його про те, що він помилявся при укладені договора і вважав, що укладено договір довічного утримання, не підтвержено доказами і спростовуються обставинами справи, якими встановлено, що ОСОБА_2 ніколи не проживала у спірній квартирі разом з позивачем і матірю. Коли її мате захворіла і тоді вона тільки приходила її доглядати і позивач не представив доказів того, що з відповідачкою була хоть якась домовленність про укладення договора довічного утримання. Намір позивача передати ОСОБА_2 разом з дружиною квартиру у власність підтвержено там, що у 2002 році 12 листопада він оформив заповіт, яким все своє майно, в тому числі і свою частку квартири заповідав ОСОБА_2
Суд повно перевірив обставини справи, дав оцінку доказам і обгрунтованно відмовив у задоволенні позову.
Доводи апеляційної скарги про те, що суд не врахував пісьмові пояснення позивача безпідставні, оскільки суд виходив з представлених доказів, а не з вказаних пояснень.
Рішення суду постановлено у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не знайдено.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 315 ЦПК України апеляційний суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Куйбишевського районного суду м. Донецька від 27 червня 2007 року залишити без зміни.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційну інстанцію протягом двох місяців після набрання законної сили безпосередньо до Верховного Суду України.