Справа № 1-357\07
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.11.2007 року Деснянський районний суд М.Чернігова в складі:
головуючого судді - Воронцової С.В., при секретарі - Остапенко О.В., за участю прокурора - Саповського Л.І., Максиміхіна Ю.В, захисників - ОСОБА_4,ОСОБА_5, ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в М.Чернігові
кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженки м. Чернігова, громадянки України, українки, розлученої, з середньо спеціальною освітою, інваліда 3 групи загального захворювання, не працюючої, не судимої, мешкаки АДРЕСА_1
в скоєнні злочинів передбачених ч.3 ст. 27, ч.3 ст. 307, ч. 2 ст. 317 КК України, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 306 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, уродженця м. Чернігова, громадянина України, українця, неодруженого,з середньою освітою, непрацюючого,не судимого в порядку ст.89 КК України,мешканця АДРЕСА_2
в скоєнні злочинів передбачених ч.3 ст. 307, ч. 2 ст. 317 КК України, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 311, ч. 1 ст. 307, ч. 1 ст. 317 КК України,
ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3народження, уродженки м. Чернігова, громадянки України, українки,неодруженої, з середньою освітою, не працюючої,не судимої в порядку ст.89 КК України, мешканки АДРЕСА_3
в скоєнні злочинів передбачених ч.3 ст. 307 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, на початку лютого 2007 року, з метою незаконного отримання грошових коштів, створила та очолила стійку організовану групу, спрямованістю якої було вчинення злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів на території м. Чернігова.
Здійснюючі свої злочинні наміри, ОСОБА_1, на початку лютого 2007 року, втягнула у створену нею злочинну групу ОСОБА_2та ОСОБА_3.
Об'єднавшись в єдине злочинне угрупування, ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, будучи активними учасниками даної злочинної групи, виконували конкретні дії, спрямовані на досягнення загальної мети, дотримувались заходів конспірації стосовно незаконних дій з наркотичними засобами.
Під час вчинення злочинів, організована злочинна група, яку очолювала ОСОБА_1., діяла згідно розробленого і узгодженого плану та заздалегідь розподілених ролей кожного члена групи. Так, згідно розподілених ролей:
ОСОБА_1, для досягнення спільної злочинної мети, виконувала загальне керівництво злочинною групою, розподіляла ролі між членами групи, визначала і обумовила зі співучасниками порядок діяльності, пов'язаної з незаконним обігом наркотичних засобів. Вона розпоряджалася, коли необхідно придбати наркотичний засіб - макову солому, вирішувала, коли віддати на продаж виготовлений особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, вирішувала, кому саме продавати виготовлений наркотичний засіб та розпоряджалася отриманими від реалізації наркотичних засобів грошовими коштами, як плату за участь ОСОБА_3 в організованій злочинній групі, надавала їй житло та їжу.
ОСОБА_2 виконував активну роль в діяльності організованої злочинної групи. Так, згідно розробленого плану злочинних дій та відведеної йому ролі в складі злочинної групи, ОСОБА_2 здійснював поїздки за наркотичним засобом - маковою соломою, приймав участь в виготовленні з макової соломки більш небезпечного наркотичного засобу - ацетильованого опію, а також разом з ОСОБА_3 займався збутом виготовленого наркотичного засобу. Як винагороду за участь в організованій злочинній групі, отримував від ОСОБА_1 продукти харчування, куплені на гроші, виручені від продажу наркотичних засобів. ОСОБА_3, згідно розробленого плану злочинних дій та відведеної їй ролі в складі злочинної групи, разом з ОСОБА_2 займалася виготовленням з макової соломки більш небезпечного наркотичного засобу - ацетильованого опію, а також разом з ОСОБА_2 безпосередньо займалася збутом наркотичного засобу, як винагороду за участь в організованій злочинній групі отримувала від ОСОБА_1 їжу та ОСОБА_1 надавала їй своє житло для проживання.
З метою конспірації та уникнення розкриття їх протиправної діяльності, ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, під час
телефонних розмов між собою та покупцями наркотичних засобів, вели зашифровані телефонні розмови. Таким чином, діючи протягом тривалого часу, на протязі з лютого 2007 року по березень 2007 року, організована злочинна група у складі ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3здійснювала протиправну діяльність по придбанню, виготовленню, зберіганню та збуту наркотичних засобів.
22.02.2007 p., в денний час, ОСОБА_1, з метою отримання незаконного прибутку шляхом незаконного збуту наркотичних засобів, діючи згідно розробленого нею та узгодженого між членами організованої злочинної групи плану злочинних дій, а також розподілом ролей, надала вказівку ОСОБА_2 на придбання макової соломи для подальшого виготовлення більш міцного наркотичного засобу - ацетильованого опію.
Виконуючи вказівку ОСОБА_1, з відому ОСОБА_3, ОСОБА_2, продовжуючи їх спільну злочинну діяльність, діючи повторно, у невстановленої особи, у невстановленому слідством місці, придбав наркотичний засіб - макову солому, розрахувавшись за неї грошима, отриманими від ОСОБА_1 Зберігаючи при собі придбану макову солому, ОСОБА_2 перевіз її за адресою: АДРЕСА_1, де він мешкав разом з ОСОБА_1 і ОСОБА_3, де вони всі разом почали її зберігати.
Того ж дня, 22.02.2007 року, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, діючи за вказівкою ОСОБА_1, продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, діючи повторно, згідно раніше розробленого плану злочинних дій та розподілених ролей, знаходячись за місцем свого мешкання, за адресою: АДРЕСА_1, з метою отримання більш міцнішого наркотичного засобу, як для власного вживання так і для подальшого збуту, переробили частину придбаної ОСОБА_2 макової соломи та кустарним шляхом незаконно виготовили з неї особливо небезпечний наркотичний засіб -ацетильований опій, вагою близько 15 г. Після незаконного виготовлення ацетильованого опію, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, з відома та дозволу ОСОБА_1, за місцем свого мешкання, вжили частину виготовленого наркотичного засобу шляхом ін'єкцій , а решту наркотичного засобу продовжували зберігати з метою подальшого збуту.
Того ж дня, а саме 22.02.2007 року, в денний час, продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, діючи згідно раніше розробленого плану злочинних дій та розподілених ролей, ОСОБА_1 в ході телефонної розмови отримала замовлення від ОСОБА_7на придбання ним наркотичного засобу. Через деякий час, згідно домовленості, ОСОБА_7 прибув до місця мешкання ОСОБА_1, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Продовжуючи здійснювати свої спільні з іншими членами злочинної групи злочинні дії, ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 грошові кошти у сумі 100 грн. та дала вказівку ОСОБА_2 продати ОСОБА_7 наркотичний засіб. Виконуючи вказівку ОСОБА_1, з відома ОСОБА_3 та згідно розподілених ролей, ОСОБА_2 збув ОСОБА_7 особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, загальною вагою близько 8 гр.
Після продажу наркотичного засобу ОСОБА_7, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, на прохання ОСОБА_7, продовжуючи свою злочинну діяльність, надали останньому своє житло, за вказаною адресою, для вживання наркотичного засобу. Скориставшись наданою можливістю, знаходячись в квартирі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розташованій за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_7 вжив внутрішньовенно, шляхом ін'єкції 3 мл придбаного наркотичного засобу, а решту наркотичного засобу, що знаходився у другому шприці, залишив при собі.
В цей же день, 22.02.2007 p., працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_7 два медичних шприця з рідиною, придбаною у ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в одному з яких знаходилася рідина вагою 5,03 г., а в другому, залишки вказаної рідини. Згідно висновку хімічної експертизи № 283(х) від 23.03.07 p., рідина масою 5,03 г містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій (ацетильований опій). Маса ацетильованого опію в перерахунку на суху речовину - 0,13 г. В нашаруванні внутрішній поверхні іншого шприця виявлені сліди особливо небезпечного наркотичного засобу -опію (ацетильованого опію).
26.02.2007 року, продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, діючи повторно,ОСОБА_2 та ОСОБА_3, діючи за вказівкою ОСОБА_1, згідно раніше розробленого плану злочинних дій та розподілених ролей, знаходячись за місцем свого мешкання, за адресою: АДРЕСА_1, з метою отримання більш міцнішого наркотичного засобу, як для власного вживання так і для подальшого збуту, переробили частину раніше придбаної ОСОБА_2 макової соломи та кустарним шляхом незаконно виготовили з неї особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, вагою близько 15 г. Після незаконного виготовлення ацетильованого опію, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, з відома та дозволу ОСОБА_1, за місцем свого мешкання, вжили частину виготовленого наркотичного засобу шляхом ін'єкцій, а решту наркотичного засобу продовжували зберігати з метою подальшого збуту.
Того ж дня, а саме 26.02.2007 року, у вечірній час, продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, діючи повторно, згідно раніше розробленого плану злочинних дій та розподілених ролей, ОСОБА_1 в ході телефонної розмови отримала замовлення від ОСОБА_7 на придбання ним наркотичного засобу. Через деякий час, згідно домовленості, ОСОБА_7 прибув до місця мешкання ОСОБА_1, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, де залишився чекати доки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 виготовлять наркотичний засіб. Коли наркотичний засіб було виготовлено, продовжуючи здійснювати свої спільні з іншими членами злочинної групи злочинні дії, ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 грошові кошти у сумі 100 грн. та дала вказівку ОСОБА_2 та ОСОБА_3 продати ОСОБА_7 наркотичний засіб. Продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, виконуючи вказівку ОСОБА_1, з відома ОСОБА_3 та згідно розподілених ролей, ОСОБА_2 збув ОСОБА_7 особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, вагою близько 5 гр.
Після продажу наркотичного засобу ОСОБА_7, продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи повторно, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, на прохання ОСОБА_7, надали останньому своє житло, за вказаною адресою, для вживання наркотичного засобу. Скориставшись наданою можливістю, знаходячись в квартирі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розташованій за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_7 вжив внутрішньовенно, шляхом ін'єкції, частину придбаного наркотичного засобу, а решту наркотичного засобу, залишив при собі.
В цей же день, 26.02.2007 p., працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_7 медичний шприц з рідиною, вагою 3,82 г, придбаною у ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Згідно висновку хімічної експертизи № 308(х) від 20.03.07 p., рідина вагою 3,82 г, містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій (ацетильований опій). Вага ацетильованого опію в перерахунку на суху речовину становить - 0,061 г.
27.02.2007 року, продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, діючи повторно, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, діючи за вказівкою ОСОБА_1, згідно раніше розробленого плану злочинних дій та розподілених ролей, знаходячись за місцем свого мешкання, за адресою: АДРЕСА_1, з метою отримання більш міцнішого наркотичного засобу, як для власного вживання так і для подальшого збуту, переробили частину раніше придбаної ОСОБА_2 макової соломи та кустарним шляхом незаконно виготовили з неї особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, вагою близько 15 г. Після незаконного виготовлення ацетильованого опію, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, з відома та дозволу ОСОБА_1, за місцем свого мешкання, вжили частину виготовленого наркотичного засобу шляхом ін'єкцій, а решту наркотичного засобу продовжували зберігати з метою подальшого збуту.
Того ж дня, а саме 27.02.2007 року, у денний час, продовжуючи свою
спільну злочинну діяльність, діючи повторно, згідно раніше розробленого
плану злочинних дій та розподілених ролей, ОСОБА_1 в ході телефонної
розмови отримала замовлення від ОСОБА_7 на придбання ним наркотичного засобу. Через деякий час, згідно домовленості, ОСОБА_7 прибув до місця мешкання ОСОБА_1, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Продовжуючи здійснювати свої спільні з іншими членами злочинної групи злочинні дії, ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 грошові кошти у сумі 100 грн. та дала вказівку ОСОБА_2 продати ОСОБА_7 наркотичний засіб. Продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, виконуючи вказівку ОСОБА_1, діючи з відома ОСОБА_3 та згідно розподілених ролей, ОСОБА_2 збув ОСОБА_7 особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, вагою близько 5 гр.
Після продажу наркотичного засобу ОСОБА_7, продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи повторно, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, на прохання ОСОБА_7, надали останньому своє житло, за вказаною адресою, для вживання наркотичного засобу. Скориставшись наданою можливістю, знаходячись в квартирі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розташованій за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_7 вжив внутрішньовенно,
шляхом ін'єкції, частину придбаного наркотичного засобу, а решту наркотичного засобу, залишив при собі.
В цей же день, 27.02.2007 p., працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_7 медичний шприц з рідиною, вагою 3,67 г, придбаною у ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3. Згідно висновку хімічної експертизи № 307(х) від 20.03.07 p., рідина вагою 3,67 г, містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій (ацетильований опій). Вага ацетильованого опію в перерахунку на суху речовину становить - 0,058 г.
01.03.2007 року, у денний час, продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, діючи повторно, згідно раніше розробленого плану злочинних дій та розподілених ролей, ОСОБА_1 в ході телефонної розмови отримала замовлення від ОСОБА_7 на придбання ним наркотичного засобу. Через деякий час, згідно домовленості, ОСОБА_7 прибув до місця мешкання ОСОБА_1, розташованого за адресою: АДРЕСА_1.
Продовжуючи здійснювати свої спільні з іншими членами злочинної групи злочинні дії, ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 грошові кошти у сумі 100 грн. та збула йому особливо небезпечний наркотичний засіб -ацетильований опій, вагою близько 5 гр.
Після продажу наркотичного засобу ОСОБА_7, продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи повторно, ОСОБА_1, на прохання ОСОБА_7, надала останньому своє житло, за вказаною адресою, для вживання наркотичного засобу. Скориставшись наданою можливістю, знаходячись в квартирі ОСОБА_1, розташованій за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_7 вжив внутрішньовенно, шляхом ін'єкції, частину придбаного наркотичного засобу, а решту наркотичного засобу, залишив при собі.
В цей же день, 01.03.2007 p., працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_7 два медичних шприця з рідиною, придбаною у ОСОБА_1, в одному з яких знаходилася рідина вагою 4,1 г., а в другому, рідина вагою 0,08 г. Згідно висновку хімічної експертизи № 310(х) від 21.03.2007 p., рідина вагою 4,1 г та рідина вагою 0,08 г, містять особливо небезпечний наркотичний засіб - опій (ацетильований опій). Вага ацетильованого опію в перерахунку на суху речовину відповідно становить - 0,043 г. та 0,008 г. Загальна вага ацетильованого опію в перерахунку на суху речовину становить - 0,051 г.
05.03.2007 року, у денний час, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, діючи з відома та дозволу ОСОБА_1, знаходячись за місцем свого мешкання, за адресою: АДРЕСА_1, вжили шляхом ін'єкцій , частину виготовленого ними раніше наркотичного засобу, а решту наркотичного засобу, продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, діючи повторно, згідно раніше розробленого плану злочинних дій та розподілених ролей, продовжували зберігати з метою подальшого збуту.
Того ж дня, а саме 05.03.2007 року, у денний час, продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, діючи повторно, згідно раніше розробленого плану злочинних дій та розподілених ролей, ОСОБА_1 в ході телефонної розмови отримала замовлення від ОСОБА_7 на придбання ним наркотичного засобу. Через деякий час, згідно домовленості, ОСОБА_7 прибув до місця
мешкання ОСОБА_1, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Продовжуючи здійснювати свої спільні з іншими членами злочинної групи злочинні дії, ОСОБА_3 отримала від ОСОБА_7 грошові кошти у сумі 60 грн., а ОСОБА_2, діючи згідно отриманою від ОСОБА_1 вказівки, з відома ОСОБА_3 та згідно розподілених ролей, збув ОСОБА_7 особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, вагою близько 2 гр.
Після продажу наркотичного засобу ОСОБА_7, продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи з дозволу ОСОБА_1, ОСОБА_2, на прохання ОСОБА_7, надав останньому своє житло, за вказаною адресою, для вживання наркотичного засобу. Скориставшись наданою можливістю, знаходячись в квартирі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розташованій за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_7 вжив внутрішньовенне, шляхом ін'єкції, частину придбаного наркотичного засобу, а решту наркотичного засобу, залишив при собі.
В цей же день, 05.03.2007 p., працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_7 два медичних шприца з рідиною, придбаною у ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, в одному з яких знаходилася рідина вагою 0,92 г, а в другому рідина вагою 0,1 г. Згідно висновку хімічної експертизи № 311 (х) від 21.03.2007 p., рідина вагою 0,92 г та рідина вагою 0,1 г, містять особливо небезпечний наркотичний засіб - опій (ацетильований опій). Вага ацетильованого опію в перерахунку на суху речовину відповідно становить -0,024 г та 0,003 г, Загальною вагою ацетильованого опію в перерахунку на суху речовину - 0,027 г.
06.03.2007 року, у денний час, продовжуючи свою злочинну діяльність, за попередньою змовою с ОСОБА_2, діючи повторно, ОСОБА_1 в ході телефонної розмови отримала замовлення від ОСОБА_7 на придбання ним наркотичного засобу. Через деякий час, згідно домовленості, ОСОБА_7 прибув до місця мешкання ОСОБА_1, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Продовжуючи здійснювати свої спільні злочинні дії, ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_7 грошові кошти у сумі 50 грн., а ОСОБА_2, продовжуючи свою спільну злочинну діяльність, з дозволу ОСОБА_1, збув ОСОБА_7 особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, вагою 1,9 г.
В цей же день, 06.03.2007 p., працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_7 медичний шприц з рідиною, вагою 1,9 г, придбану у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Згідно висновку хімічної експертизи № 303(х) від 19.03.2007 p., рідина 1,9 г, містить особливо небезпечний наркотичний засіб - опій (ацетильований опій). Маса ацетильованого опію в перерахунку на суху речовину - 0,050 г.
12.03.2007 року, у денний час, продовжуючи свою злочинну діяльність, за попередньою змовою з ОСОБА_2, діючи повторно, ОСОБА_1 в ході телефонної розмови отримала замовлення від ОСОБА_7 на придбання ним наркотичного засобу. Через деякий час, згідно домовленості, ОСОБА_7 прибув до місця мешкання ОСОБА_1, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. Продовжуючи здійснювати свої спільні злочинні
дії, ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_7 грошові кошти у сумі 100 грн., повернув йому здачу, у сумі 25 грн., та з дозволу ОСОБА_1, збув ОСОБА_7 особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, вагою близько 3 гр.
Після продажу наркотичного засобу ОСОБА_7, продовжуючи свою злочинну діяльність, діючи повторно, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, на прохання ОСОБА_7, надали останньому своє житло, за вказаною адресою, для вживання наркотичного засобу. Скориставшись наданою можливістю, знаходячись в квартирі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розташованій за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_7 вжив внутрішньовенно, шляхом ін'єкції, частину придбаного наркотичного засобу, а решту наркотичного засобу, залишив при собі.
В цей же день, 12.03.2007 p., працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_7 медичний шприц з рідиною вагою 1,7 г, придбаною у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 Згідно висновку хімічної експертизи № 330 (х) від 26.03.2007 p., рідина вагою 1,7 г, містить особливо небезпечний наркотичний засіб -ацетильований опій, вагою сухого залишку в перерахунку на суху речовину -0,054 г.
На протязі з лютого по березень 2007 року, ОСОБА_1, з метою подальшого продовження своєї діяльності по незаконному обігу наркотичних засобів, використовувала грошові кошти, здобуті від незаконного збуту наркотичних засобів, для придбання наркотичних засобів, з метою їх подальшого збуту, а саме надавала грошові кошти ОСОБА_2 на придбання ним наркотичної сировини - макової соломи для виготовлення з неї наркотичного засобу - ацетильованого опію, а після збуту наркотичних засобів отримувала гроші від їх реалізації.
12.03.2007 року, в денний час, під час проведеного обшуку за місцем мешкання ОСОБА_2, адресою: АДРЕСА_1, було виявлено на вилучено грошову купюру номіналом 100 грн., яку ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_7 за збуту наркотичну речовину, а також деформовану пластикову пляшку з кришкою закруткою з написом „Остреч", з двошаровою рідиною з характерним запахом органічного розчинника, нижній шар масою 60 г; скляну банку з металевою кришкою закруткою з написом „Бест" в якій знаходилися три ватні тампони просочені рідиною темно-коричневого кольору; скляну банку з металевою кришкою закруткою з написом „Бест", в якій знаходилися ватні тампони та спресований папір в кількості 60 шт, які просочені рідиною темно-коричневого кольору з характерним запахом органічного розчинника; скляну банку з металевою кришкою закруткою з написом „Бест", в якій знаходилися ватні тампони та спресований папір в кількості 78 шт, які просочені рідиною темно-коричневого кольору з характерним запахом органічного розчинника, які ОСОБА_2 зберігав з метою виготовлення наркотичних засобів та подальшого збуту .
Згідно висновку хімічної експертизи № 328 (х) від 27.03.2007 p.: нижній шар рідини масою 60 г, містить особливо небезпечний наркотичний засіб -опій (ацетильований опій), маса якого в перерахунку на суху речовину - 0,186 г, рідина, якою просочені три ватних тампони, містить особливо небезпечний
наркотичний засіб - ацетильований опій, маса якого в перерахунку на суху речовину - 0,804 г, загальна маса ацетильованого опію в перерахунку на суху речовину становить 0,99 г.
Крім того, 12.03.2007 року , в денний час, під час проведеного обшуку за місцем мешкання ОСОБА_2, адресою: АДРЕСА_1, було виявлено на вилучено пластикову пляшку з кришкою закруткою, з написом на етикетці „Растворитель", з прозорою рідиною з запахом органічного розчинника, вагою 280 г. , які ОСОБА_2 зберігав з метою подальшого збуту та виготовлення наркотичних засобів, яка згідно висновку хімічної експертизи № 328 (х) від 27.03.2007 р. містить толуол - прекурсор, стосовно якого встановлено заходи контролю.
Крім того, на початку жовтня 2006 року ОСОБА_2 у невстановленої особи, у невстановленому слідством місці, придбав наркотичний засіб -макову солому, яку зберігаючи при собі перевіз її за місцем свого мешкання, адресою АДРЕСА_1, де зберігав її з метою подальшого виготовлення більш міцного наркотичного засобу та подальшого його збуту.
Знаходячись за місцем свого мешкання, за вище вказаною адресою, з метою отримання більш міцнішого наркотичного засобу, як для власного вживання так і для подальшого збуту, ОСОБА_2 переробив частину придбаної макової соломи та кустарним шляхом незаконно виготовив з неї особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, який зберігав з метою збуту.
В ніч на 7 жовтня 2006 року, ОСОБА_2, знаходячись за місцем свого мешкання, за адресою: АДРЕСА_1, з метою отримання незаконного прибутку шляхом незаконного збуту незаконно збув ОСОБА_3особливо небезпечний наркотичний засіб - ацетильований опій, вагою 2 г., який зберігав за місцем свого мешкання з метою збуту, за що отримав від ОСОБА_3 грошові кошти у сумі 20 грн.
Тієї ж ночі, 07.10.2006 року, працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_3 шприц з рідиною, вагою 2 г., придбаною у ОСОБА_2, яка, згідно висновку хімічної експертизи № 968 \х\ від 03.11.2006 року, містить морфін, кодеїн, моно- та діацетилморфін і є особливо небезпечним наркотичним засобом - ацетильованим опієм, вага сухого залишку якого становить 0,159 гр.
12 жовтня 2006 року, у вечірній час, продовжуючи свою злочинну діяльність, ОСОБА_2, знаходячись за місцем свого мешкання, за адресою: АДРЕСА_1, діючи повторно, з зберігаємої ним за місцем мешкання раніше придбаної наркотичної сировини - макову солому, незаконно виготовив наркотичний засіб - ацетильований опій. Того ж дня, після виготовлення ацетильованого опію, з метою отримання незаконного прибутку шляхом незаконного збуту наркотичних засобів, ОСОБА_2 по телефону домовився з ОСОБА_3 про збут останньому наркотичного засобу - ацетильованого опію.
Того ж дня, через деякий час, за попередньою домовленністю , ОСОБА_2 незаконно збув ОСОБА_3 особливо небезпечний наркотичний засіб -ацетильований опій, загальною вагою близько 4 гр., який зберігав за місцем свого мешкання з метою збуту, за що отримав від ОСОБА_3 грошові кошти у сумі 40 грн.
Після чог о, ОСОБА_2, на прохання ОСОБА_3, діючи повторно, надав останньому своє житло, за вказаною адресою, для вживання наркотичного засобу. Скориставшись наданою можливістю, ОСОБА_3, знаходячись в квартирі ОСОБА_2, вжив внутрішньовенно частину придбаного наркотичного засобу, що знаходилася в одному з шприців, а решту наркотичного засобу, що знаходився у другому шприці, залишив зберігати при собі.
В цей же вечір, 12.10.2006 року, працівники міліції виявили та вилучили у ОСОБА_3 шприц з рідиною, вагою 2,05 г., придбаною у ОСОБА_2, яка, згідно висновку хімічної експертизи № 974\х\ від 25.10.06 року, містить наркотично-активні алкалоїди опію - морфін, кодеїн, моноацетилморфін і є особливо небезпечним наркотичним засобом - ацетильованим опієм,вага сухого залишку якого становить - 0,043 г.
Згідно з „Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів", затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 770 макова солома, ацетильований опій віднесені до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено. Згідно з „Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів", затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 770, толуол віднесений до прекурсорів, стосовно який встановлюються заходи контролю.
Допитана в судовому засіданні по пред"явленому обвинуваченню за ч.3 ст. 27, ч.3 ст. 307, ч. 2 ст. 317, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 306 КК України, підсудна ОСОБА_1 визнала себе винною повністю і підтвердила обставини їх скоєння викладенні в обвинуваченні , від дачі показів відмовилась. В скоєному щиро кається та просила її суворо не карати.
Підсудний ОСОБА_2 в судовому засіданні визнав себе винним повністю у вчиненні злочинів передбачених ч.3 ст. 307, ч. 2 ст. 317, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 311,ч. 1 ст. 307, ч. 1 ст. 317 КК України та підтвердив фактичні обставини їх скоєння викладені в обвинуваченні , від дачі показів відмовився.В скоєному щиро кається та просив його суворо не карати.
Допитана в судовму засіданні підсудна ОСОБА_3визнала себе винною повністю в скоєнні злочинів передбачених ст.307 ч.3 КК України, не заперечувала фактичних обставин їх скоєння.В скоєному щиро кається та просила просила її суворо не карати.
Враховуючи, що фактичні обставини скоєних злочинів, доведеність вини підсудних та кваліфікація їх дій учасниками процесу не оспорюються, суд вважає недоцільним дослідження інших доказів і приходить до висновку, що пред"явлене підсудним ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 обвинувачення знайшло своє підтвердження в судовому засіданні в повному обсязі.
Однак суд вважає зайвою кваліфікацію дій підсудного ОСОБА_2 за ст.307 ч.1 КК України та ст.317 ч.1 КК України , поскільки його дії повністю охоплюються диспозицією ст.ст.307 ч.2,317 ч.2 КК України за кваліфікуючою ознакою повторності, в зв"язку з чим вважає за необхідне її виключити. Також безпідставним є посилання органу досудового слідства при кваліфікації дій підсудних за ст.ст.27 ч.3 307 ч.3, ст.ст.307 ч.2, 307 ч.3 КК України на незаконне придбання, зберігання, перевезення та виготовлення наркотичних засобів для власного їх вживання , поскільки вказані дії належить кваліфікувати за відповідними частинами ст.309 кримінального кодексу України.
З урахуванням викладеного суд приходить до висновку що умисні дії підсудної ОСОБА_1, які виразились в організації незаконного придбання, зберігання, перевезення , виготовлення з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичних засобів, вчинені повторно, організованою групою, підлягають кваліфікації за ч.3 ст. 27, ч.3 ст. 307 КК України.
Умисні дії підсудної ОСОБА_1, які виразились в організації або утриманні місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, а також надання приміщення з цією метою, з корисливих мотивів, вчиненні групою осіб, підлягають кваліфікації за ч. 2 ст. 317 КК України.
Умисні дії ОСОБА_1, які виразились в незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні , виготовленні з метою збуту наркотичних засобів а також незаконному збуті наркотичних засобів, вчинені повторно, підлягають кваліфікації за ч. 2 ст. 307 КК України.
Умисні дії ОСОБА_1, які виразились в використанні коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів, підлягають кваліфікації за ст. 306 ч.1 КК України.
За сукупністю скоєного дії ОСОБА_1слід кваліфікувати за ч.3 ст. 27, ч.3 ст. 307, ч. 2 ст. 317, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 306 КК України.
Умисні дії ОСОБА_2, які виразились в незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні , виготовленні з метою збуту , а також незаконному збуті наркотичних засобів, вчинені організованою групою, підлягають кваліфікації за ч.3 ст. 307 КК України.
Умисні дії ОСОБА_2, які виразились в організації або утриманні місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, а також надання приміщення з цією метою, вчинені повторно, з корисливих мотивів, групою осіб, підлягають кваліфікації за ч. 2 ст. 317 КК України.
Умисні дії ОСОБА_2, які виразились в незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні , виготовленні з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичних засобів, вчиненні повторно, підлягають кваліфікації за ч. 2 ст. 307 КК України.
Умисні дії ОСОБА_2, які виразились в незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні прекурсорів з метою їх
використання для виробництва або виготовлення наркотичних засобів, підлягають кваліфікації за ст. 311 ч. 1 КК України.
За сукупністю скоєного дії ОСОБА_2слід кваліфікувати за ч.3 ст. 307, ч. 2 ст. 317 , ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 311 КК України.
Умисні дії ОСОБА_3, які виразились в незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні, виготовленні з метою збуту наркотичних засобів, а також незаконному збуті наркотичних засобів, вчиненні повторно, організованою групою, підлягають кваліфікації за ч.3 ст. 307 КК України.
Вирішуючи питання про призначення підсудним покарання суд керується вимогами ст.ст.65-67 КК України та Постановою Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003 року "Про практику призначення судами кримінального покарання" та виходить із принципів законності, справедливості, обгрунтованності та індивідуалізації покарання.
При вирішенні питання про призначення міри покарання підсудній ОСОБА_1, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчинених злочинів, що відносяться до категорії тяжких, особу підсудної, що вперше притягується до кримінальної відповідальності, є інвалідом, посередньо характеризується, приймає до уваги її вік , сімейні та матеріальні обставини , стан її здоров"я а саме наявність ряду тяжких хронічних захворювань, що потребують постійного медичного нагляду та лікування , наявність обставини, що пом"якшує покарання, як щире каяття, за відсутності таких, що його обтяжують, і вважає, за можливе призначити ОСОБА_1 покарання у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст.69 КК України нижче від найнижчої межі санкції статтей що їй інкримінуються без застосування до неї додаткової міри покарання в вигляді конфіскації майна.
При призначенні підсудній покарання за сукупністю злочинів суд вважає за необхідне керуватись вимогами ст.70 ч.1 КК України за принципом поглинання менш суворого покарання більш суворим.
Враховуючи обставини скоєних злочинів, їх тяжкість, дані про особу підсудної що являється інвалідом , страждає рядом тяжких хронічних захворювань, наявність пом"якшуючих покарання обставин, суд знаходить що виправлення та перевиховання підсудної ОСОБА_1 можливе без ізоляції її від суспільства та відповідно до вимог ст.75 КК України вважає за можливе звільнити останню від відбування покарання з випробуванням, встановивши максимальний іспитовий термін.
Суд відповідно до вимог ст.76 п.п.2,3,4 КК України вважає за необхідне покласти на підсудну ОСОБА_1 обов'язки не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу КВІ, повідомляти органи КВІ про зміну місця проживання , роботи та періодично з"являтись на реєстрацію.
При вирішенні питання про призначення міри покарання підсудному ОСОБА_2, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, що є тяжким , особу підсудного, що раніше судився та має погашені судимості, посередньо характеризується , приймає до уваги його вік, сімейні та матеріальні обставини, те що він має матір інваліда 3 групи,стан його здоров"я, наявність ряду тяжких хронічних захворювань, що потребують постійного медичного нагляду та лікування наявність обставини що
пом"якшує покарання як щире каяття за відсутністю такої , що його обтяжує , і вважає, за можливе призначити йому покарання у вигляді обмеження волі згідно мінімальних меж санкції статті 311 ч.1 КК України та позбавлення волі на підставі ст.69 КК України, нижче від найнижчої межі санкції статтей 307 ч.3,317 ч.2,307 ч.2 КК України з конфіскацією частини належного йому майна.
При призначенні підсудному ОСОБА_2 покарання за сукупністю злочинів , суд керується вимогами ст.70 ч.1 КК України за принципом поглинання менш суворого покарання більш суворим.
Зважаючи на те що в судовому засіданні не здобуто доказів того що підсудний ОСОБА_2 своєю хворобою на опійну наркоманії становить загрозу для життя та здоров"я інших осіб та зважаючи на його стан здоров"я, суд не знаходить підстав передбачених ст.96 КК України для призначення йому примусового лікування з приводу наркоманії.
При вирішенні питання про призначення міри покарання підсудній ОСОБА_3, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, що є тяжким ,її роль у вчиненому, особу підсудної, що раніше притягувалася до кримінальної відповідальності та має погашену судимість, позитивно характеризується , приймає до уваги її вік , сімейні та матеріальні обставини те що вона проживає з матір"ю пенсійного віку що має ряд захворювань, її стан здоров"я , а саме наявність ряду тяжких хронічних захворювань що потребують постійного лікування , наявність обставин що пом"якшують покарання як щире каяття та активне сприяння розкриттю злочинів, за відсутністю таких, що його обтяжують , і вважає, за можливе призначити їй покарання у вигляді позбавлення волі на підставі ст.69 КК України, нижче від найнижчої межі санкції ст.307 ч.3 КК України без конфіскації майна.
Враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, її роль у вчиненому, дані про особу підсудної ОСОБА_3,наявність пом"якшуючих покарання обставин,суд відповідно до вимог ст.75 КК України важає за можливе звільнити її від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий термін.
Суд відповідно до вимог ст.76 п.п.3,4 КК України вважає за необхідне зобов"язати підсудну ОСОБА_3 повідомляти органи КВІ про зміну місця проживання та роботи та з"являтись періодично для реєстраці.
Зважаючи на те що в судовому засіданні не здобуто доказів того що підсудна ОСОБА_3 своєю хворобою на опійну наркоманії становить загрозу для життя та здоров"я інших осіб, суд не знаходить підстав передбачених ст.96 КК України для призначення їй примусового лікування, однак враховуючи висновки судово-наркологічної експертизи про необхідність призначення ОСОБА_3 лікування від наркоманії, суд відповідно до вимог ст.76 п.5 КК України вважає за необхідне зобов"язати її пройти курс лікування від наркоманіії самостійно.
Постанова старшого слідчого СВ ЧMB УМВС України в Чернігівській області про накладення арешту на майно підсудної ОСОБА_1 від 13.03.2007 року (реквізити т.4 а.с.30-34) в зв"язку з незастосуванням до неї додаткової міри покарання в вигляді конфіскації майна підлягає скасуванню.Мобільний
телефон "Нокіа" світло-сірого кольору що зберігається в камері схову речових доказів відділу "03" СУ УМВС України в Чернігівській області за адресою м.Чернігів , вул.Щорса, 70- підлягає поверненню власниці ОСОБА_1
Мобільний телефон "Нокіа" темно-сірого кольору що належить підсудному ОСОБА_2 що зберігається в камері схову речових доказів відділу "ОЗ" СУ УМВС України в Чернігівській області за адресою м.Чернігів , вул.Щорса, 70-конфіскувати на користь держави.
У відповідності до ст.93 КПК України судові витрати по справі на проведення хімічних досліджень прийняти на рахунок держави, судові витрати по справі на проведення судово-хічних експертиз стягнути з підсудних з урахуванням об»єму пред»явленого їм обвинувачення та ступеню вини кожного, а саме витрати по проведенню судово-хімічних експертиз за №№968(х) та 974(х) стягнути з підсудного ОСОБА_2 , судові витрати за проведення судово-хімічних експертиз за №№330(х),328(х),323(х),283(х) - з підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних частинах, судови витрати по експертизах за №№308(х),310(х),307(х),311(х), 303(х) стягнути з підсудних ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в рівних частинах.
Питання щодо речових доказів у відповідності з вимогами ст.81 КПК України підлягає вирішенню наступним чином:
1. Речові докази по справі, які знаходяться на збереганні в УБОЗ УМВС Українив Черниговській області:
- мобільний телефон „НОКИА", що належить підсудній ОСОБА_1-
повернути власниці.(т.4 а.с.34);
- мобільний телефон " НОКИА",що належить підсудному ОСОБА_2-конфіскувати на користь держави.( т.4 а.с.36);
- три аудіокасети " СОНИ" та одну відеокасету "СОНИ" зберігати
в камері схову речових доказів відділу "ОЗ" СУ УМВС України в
Чернігівській області за адресою м.Чернігів , вул.Щорса, 70.(реквізити
т.3.а.с.133,т.3 а.с.97);
2. Речові докази по справі: наркотичні речовини справі які знаходяться на зберіганні в камері речових доказів ГоСП ЧMB УМВС України в Чернігівській області , підлягають знищенню.(реквізити т.1 а.с.59-60, 98-100. 141-142., 177-178,220-221,250-251,т. 2, а.с.104-105, 32-33, том 3 а.с.62-63, 26-27.);
3.Грошові кошти що перебувають на депозитному рахунку ФВ ЧMB УМВС в сумі 175 грн. які використовувались при проведенні оперативної закупки передати органу що її проводив - ВБНОН ЧMB УМВС України в Чернігівській області, (т.2 а.с.66-71);
-гроші в сумі 5000 грн. які були вилучені при обшуку у підсудної ОСОБА_1та визнанні такими що здобуті злочинним шляхом відповідно до п.4 ч.1 ст.81 КПК України -підлягають передачі в доход держави . ( т. 2 а.с.65-71); -гроші в сумі 100 (сто) долларів США належних ОСОБА_1, за відсутності данних про те що вони здобуті злочинним шляхом та в зв»язку з незастосуванням до неї додаткової міри покарання в вигляді конфіскації майна належить повернути власниці.( т. 2 а.с.65-72).
Міру запобіжного заходу у відношенні підсудного ОСОБА_2 залишити попередньообрану- утримання під вартою.Зарахувати в строк відбування покарання ОСОБА_2 час його утримання в ІТУ та СІЗО і його початок лічити з дня затримання -12.03.2007 року.У відношенні підсудної ОСОБА_3 залишити міру запобіжного заходу в вигляді підписки про невиїзд.Змінити міру запобіжного заходу у відношенні ОСОБА_1 на підписку про невиїзд, звільнивши її з під варти в залі суду.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1визнати винною в скоєнні злочинів , передбачених ст.ст.27 ч.3 ст. 307 ч.3, 307 ч.2, 306 ч.1, 317 ч.2 КК України і призначити їй покарання за ст.ст.27 ч.3 307 ч.3 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 5 (п"яти) років позбавлення волі без конфіскації майна, за ст.307 ч.2 КК України із застосуванням ст.69 КК України в вигляді 4 (чотирьох) років позбавлення волі без конфіскації майна, за ст.317 ч.2 КК України із застосуванням ст.69 КК України в вигляді 4 (чотирьох) років 6 (шести) місяців позбавлення волі без конфіскації майна, за ст. 306 ч.1 КК України із застосуванням ст.69 КК України в вигляді 4(чотирьох) років 10(десяти) місяців позбавлення волі без конфіскації майна.
На підставі ст.70 ч.1 КК України призначити ОСОБА_1 покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого більш суворим покаранням в вигляді 5(п"яти) років позбавлення волі без конфіскації майна.
Відповідно до ст.ст. 75,76 п.п.2,3,4 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання якщо вона протягом 3 (трьох) років іспитового строку не вчинить нового злочину , не буде виїжджати без дозволу КВІ на постійне місце проживання за межі України, буде повідомляти органи КВІ про зміну місця проживання, роботи та з"являтись періодично для реєстрації.
ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочинів передбачених ст.307 ч.2, 307 ч.3, 317 ч.2, 311 ч.1 КК України та призначити йому покарання за ст.307 ч.2 КК України із застосуванням ст.69 КК України в вигляді 4(чотирьох) років позбавлення волі з конфіскацією частини належного йому майна на яке накладено арешт, за ст.307 ч.3 КК України із застосуванням ст.69 КК України в вигляді 4 (чотирьох) років 6 (шести) місяців позбавлення волі з конфіскацією належного йому мобільного телефона на який накладено арешт, за ст.317 ч.2 КК України із застосуванням ст.69 КК України - 4 (чотири) роки 3 (три) місяці позбавлення волі з конфіскацією належного йому мобільного телефона на який накладено арешт , за ст.311 ч.1 КК України - 2 (два) роки обмеження волі.
Відповідно до ст.70 ч.1 КК України призначити ОСОБА_2 покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим в вигляді 4 (чотирьох) років 6 (шести) місяців позбавлення волі з конфіскацією належного йому мобільного телефона на який накладено арешт.
ОСОБА_3 визнати винною у вчиненні злочину передбаченого ст.307 ч.3 КК України та призначити їй покарання із
застосуванням ст.69 КК України в вигляді 4 (чотирьох) років 6 (шести ) місяців позбавлення волі без конфіскації майна.
На підставі ст. ст. 75 ,76 п.п.3 ,4,5 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання якщо вона протягом 2 (двох) років іспитового строку не вчинить нового злочину , пройде самостійно курс лікування з приводу наркоманії, буде повідомляти органи КВІ про зміну місця проживання та роботи та з"являтись періодично в органи КВІ для реєстрацї.
Стягнути з засуджених на користь держави судові витрати на проведення НДЕКЦ при УМВС України в Чернігівській області судово-хімічних експертиз в сумі:
· ОСОБА_1-537 грн.02.коп.;
· ОСОБА_2-829 грн.94 коп.;
- ОСОБА_3-244 грн. 10 коп.
Постанову органу досудового слідства - старшого слідчого СВ ЧMB УМВС України в Чернігівській області від 13.03.2007 року про накладення арешту на майно ОСОБА_1- скасувати.(реквізити т.4 а.с.30-34)
1. Речові докази по справі, які знаходяться на збереганні в УБОЗ УМВС Українив Черниговській області:
- мобільний телефон „НОКИА", що належить ОСОБА_1-повернути
власниці.(т.4 а.с.34);
- мобільний телефон " НОКИА", що належить ОСОБА_2- конфіскувати на користь держави.( т.4 а.с.36);
- три аудіокасети " СОНИ" та одну відеокасету "СОНИ", поскільки вони до матеріалів справи не приєднувались та до суду не передавались- зберігати в камері схову речових доказів відділу "ОЗ" СУ УМВС України в Чернігівській області за адресою м.Чернігів , вул.Щорса, 70.(реквізити т.3.а.с.133,т.З а.с.97);
2. Речові докази по справі: наркотичні речовини справі які знаходяться на зберіганні в камері речових доказів ГоСП ЧMB УМВС України в Чернігівській області -знищити.(реквізити т.1 а.с.59-60, 98-100. 141-142., 177-178,220-221,250-251,т. 2, а.с.104-105, 32-33, том 3 а.с.62-63, 26-27.);
3.Грошові кошти що перебувають на депозитному рахунку ФВ ЧMB УМВС в сумі 175 грн. які використовувались при проведенні оперативної закупки- передати органу що її проводив - ВБНОН ЧMB УМВС України в 4ернігівськІй області, (т.2 а.с.66-71);
- гроші в сумі 5000 грн. які були вилучені при обшуку у підсудної ОСОБА_1та визнанні такими що здобуті злочинним шляхом відповідно до п.4 ч.1 ст.81 КПК України - передати в доход держави . ( т. 2 а.с.65-71); -гроші в сумі 100 (сто) долларів США належних ОСОБА_1, за відсутності данних про те що вони здобуті злочинним шляхом та в зв»язку з незастосуванням до неї додаткової міри покарання в вигляді конфіскації майна- повернути власниці.( т. 2 а.с.65-72).
До набрання вироком законної сили міру запобіжного заходу у відношенні засудженого ОСОБА_2залишити попередньообрану- утримання під вартою.Зарахувати в строк відбування покарання ОСОБА_2час його утримання в ІТУ та СІЗО і його початок лічити з дня затримання -12.03.2007
року.У відношенні засудженої ОСОБА_3 залишити попередню міру запобіжного заходу в вигляді підписки про невиїзд.До набрання вироком законної сили змінити міру запобіжного заходу у відношенні ОСОБА_1 на підписку про невиїзд, звільнивши її з під варти в залі суду.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Чернігівської області протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим ОСОБА_2 в той же термін з дня вручення копії вироку.