АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2013 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду м. Києва в складі:
головуючого - судді Коваль С.М.
суддів Єфімової О.І., Бартащук Л.В.
при секретарі Вендоліній А.М.
з участю прокурора Капелюшного О.В.
особи, яка подала скаргу ОСОБА_1
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва від 21 січня 2013 року,
В С Т А Н О В И Л А :
Цією ухвалою відмовлено у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 на службову бездіяльність відповідальних осіб Генеральної прокуратури України.
В ухвалі слідчий суддя вказав, що оскільки ОСОБА_1 оскаржує бездіяльність, яка згідно ст. 303 КПК України оскарженню не підлягає, тому, у відкритті провадження за скаргою необхідно відмовити.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу слідчого судді та постановити нову ухвалу, якою відкрити провадження за його скаргою. В обґрунтування скарги ОСОБА_1 посилається на те, що оскаржувана ним бездіяльність відповідальних осіб Генеральної прокуратури України щодо нездійснення контролю за завершенням кримінального провадження стосовно суддів апеляційного суду м. Києва, яке доручено Солом»янській прокуратурі м. Києва та яке не проводиться, підлягає оскарженню відповідно до ч. 1 ст. 303 КПК України.
Заслухавши доповідь судді, доводи ОСОБА_1, який підтримав апеляційну скаргу та просив її задовольнити, позицію прокурора, який просив залишити ухвалу слідчого судді без змін, дослідивши матеріали провадження за скаргою, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Як вбачається з ухвали слідчого судді, 21 січня 2013 року ОСОБА_1 подав до Солом'янського районного суду м. Києва скаргу на службову бездіяльність відповідальних осіб Генеральної прокуратури України щодо не реєстрації заяв і повідомлень про злочини суддів, в якій вказав, що 10.12.2012 року він подав до Генеральної прокуратури України заяву про службові злочини суддів апеляційного суду м. Києва, однак його заява без реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань була направлена до Печерської прокуратури м. Києва та після реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 42012110080000364, направлена до прокуратури Солом'янського району м. Києва. Проте, прокуратурою Солом»янського району м. Києва досудове слідство у кримінальному провадженні не проводиться та йому повідомлено, що підстав проводити кримінальне провадження немає.
Посилаючись на вказані обставини та вимоги ст. 303 КПК України, ОСОБА_1 просив слідчого суддю визнати повідомлення про відсутність підстав для проведення кримінального провадження протизаконним та зобов»язати начальника Управління реєстрації і повідомлень про злочини ГПУ проконтролювати завершення вищезазначеного кримінального провадження та прийняття процесуального рішення.
Відповідно до вимог ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у нездійсненні процесуальних дій, які він зобов»язаний вчинити у передбачені цим кодексом строки.
Аналіз зазначеної норми свідчить про те, що для відкриття провадження за скаргою на бездіяльність прокурора чи слідчого, у суду мають бути наявні достатні дані про те, що в провадженні вказаних осіб перебувають конкретні матеріали досудового розслідування, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, та в межах якого вони повинні вчинити процесуальні дії. Лише при таких обставинах особа, заінтересована в результатах розслідування кримінального правопорушення, може звернутися до суду зі скаргою на бездіяльність слідчого, прокурора щодо не здійснення ними процесуальних дій, які вони зобов»язані вчинити з метою встановлення фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення.
Як вбачається зі змісту скарги, ОСОБА_1 просив суд зобов»язати посадових осіб Генеральної прокуратури України проконтролювати завершення розслідування кримінального правопорушення, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань прокуратурою Печерського району м. Києва та в подальшому направлено за територіальною підслідністю до прокуратури Солом»янського району м. Києва, однак будь-яких даних про те, що конкретними посадовими особами Генеральної прокуратури України була допущена бездіяльність при здійсненні процесуальних дій за його заявою, ОСОБА_1 не навів, а тому слідчий суддя дійшов правильного висновку про відсутність в матеріалах справи даних про бездіяльність відповідальних осіб Генеральної прокуратури України, яка, відповідно до вимог ст. 303 КПК України, могла б бути оскаржена в судовому порядку.
З урахуванням зазначеного, колегія суддів вважає, що слідчий суддя прийняв обґрунтоване рішення, відмовивши у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1, оскільки процесуальної процедури оскарження зазначеної у скарзі бездіяльності, чинний КПК України не містить.
Таким чином, колегія суддів не знаходить підстав для задоволення апеляційної скарги ОСОБА_1 та для скасування ухвали слідчого судді, про що ставиться питання в апеляційній скарзі.
Істотних порушень вимог КПК України, колегією суддів при апеляційному розгляді не встановлено.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що ухвала винесена з додержанням вимог кримінального процесуального закону, а тому її необхідно залишити без змін, а апеляційну скаргу ОСОБА_1 - без задоволення.
Керуючись ст.ст. 303, 309, 404, 405, 422 КПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Ухвалу слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва від 21 січня 2013 року, якою відмовлено у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 на службову бездіяльність відповідальних осіб Генеральної прокуратури України, залишити без змін, а апеляційну скаргу ОСОБА_1 - без задоволення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
__________________ __________________ _________________
Справа № 11-сс/796/183/ 2013 Категорія ст. 303 КПК України.
Слідчий суддя суду 1-ї інстанції: Бурлака О.В.
Доповідач у суді апеляційної інстанції: Коваль С.М.