АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
у м. ФЕОДОСІЇ
Дело № 22а-2071ф /2006 р. Головуючий першої інстанції
Українець Л.І. Суддя доповідач Моісеєнко Т .1.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року листопада місяця 21 дня колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії в складі: Головуючого, судді - Моісеєнко Т.І.
Суддів - Мамасуєвої Л.О.Дщенка В.І. При секретарі - Піцик Н.В. розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Феодосії справу адміністративної юрисдикції за позовом ОСОБА_1 до Генеральної Прокуратури України про бездіяльність по розгляду його звернення від 17.02.2006 року про порушення кримінальної справи відносно ІНФОРМАЦІЯ_1 АРК ОСОБА_2. ,за апеляційною скаргою ОСОБА_1.. на ухвалу Ленінського районного суду Автономної Республіки Крим від 19.09.2006 року, -
ВСТАНОВИЛА: ОСОБА_1. звернувся в суді з позовом до Генеральної Прокуратури України про бездіяльність по розгляду його звернення від 17.02.2006 року про порушення кримінальної справи відносно ІНФОРМАЦІЯ_1 АРК ОСОБА_2.
Ухвалою Ленінського районного суду АРК від 19.09.2006 року позов ОСОБА_1. був залишений без руху і наданий строк для усунення недоліків позову до 30 вересня 2006 року. Суд вказав, що позивачу необхідно вказати безпосередньо посадову особу Генеральної прокуратури України, бездіяльність якої він оскаржує, а також вказати її адресу, номера засобів зв'язку, адресу електронної пошти, тощо.
На ухвалу суду від 19.09.2006 року ОСОБА_1. приніс апеляційну скаргу, яку мотивує тим, що вона не відповідає вимогам процесуального законодавства. Апелянт вважає, що його позовні вимоги пов'язані з бездіяльністю конкретно Генеральної прокуратури України, а не її посадових осіб, на що суд першої інстанції не звернув уваги.
Дослідивши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а ухвала суду про залишення позову без руху - скасуванню.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1.. звернувся до Ленінського районного суду АРК з позовом про бездіяльність Генеральної прокуратури України при розгляду його звернення від 17.02.2006 року, про порушення кримінальної справи відносно ІНФОРМАЦІЯ_1 АРК ОСОБА_2., який на погляд позивача порушив закон.
Позивач вважає, що по його зверненню від 17.02.2006 року повинна бути надана відповідь, яку він не отримав ні від Генеральної прокуратури України, ні від прокуратури АРК, що є порушенням ст.15 Закону України «Про прокуратуру» і наказу Генерального прокурора України №6 від 28.10.2002 року.
Колегія суддів вважає, що вказаний позов пред'явлений безпосередньо до суб'єкта владних повноважень, при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства. Законом не передбачений обов'язок позивача вказувати конкретну посадову особу, дії чи бездіяльність якої він вважає протиправними. Відповідно до вимог п. 7,9 ч.І ст.З КАС України, відповідачем по справі є суб'єкт владних повноважень, яким є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій.
На підставі викладеного, ухвалу суду, якою позивач ОСОБА_1. зобов'язаний вказати конкретну посадову особу Генеральної прокуратури України, бездіяльність якої він вважає невідповідною вимогам ст.15 Закону України «Про прокуратуру» і наказу Генерального прокурора України №6 від 28.10.2002 року, не можна визнати заснованій на законі.
Згідно п.6 ч.І ст.199 КАС України, апеляційний суд скасовує ухвалу суду першої інстанції і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Керуючись ст. 199, п.6 ч.І ст .205 КАС України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Ухвалу Ленінського районного суду від 19.09.06 року - скасувати.
Справу направити до розгляду суду першої інстанції.
Ухвала набирає чинності з дня проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.