Справа № 2-1262/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2008 року Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді Ізмайлова І.К.
при секретарі - Кашура М.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, суд, -
в с т а н о в и в :
28 лютого 2008 року позивачка звернулася з позовом до суду, в якому просила стягнути аліменти з відповідача на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини від усіх видів доходів відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку щомісяця, починаючи з моменту подачі позовної заяви до досягнення дитиною віку повноліття.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що з 02 вересня 2000 року вони з відповідачем перебувають у шлюбі, зареєстрованому Виконкомом Пустогородської сільської ради Глухівського району Сумської області, актовий запис № 1. На теперішній час вони проживають окремо, дитина знаходиться на утриманні позивачки, відповідач записаний батьком дитини, але життям дитини не цікавиться і матеріальну допомогу не надає.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримала.
Відповідач позов визнав та проти його задоволення не заперечував.
Заслухавши сторони, перевіривши обставини справи, суд вважає необхідним позов задовольнити, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що сторони по справі перебувають у шлюбі, зареєстрованому Виконкомом Пустогородської сільської ради Глухівського району Сумської області, актовий запис № 1, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб.
Сторони мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, батьком якого у свідоцтві про народження записаний відповідач, що підтверджується копією свідоцтва про народження дитини.
Дитина проживає з позивачкою, а відповідач у справі матеріальної допомоги на утримання сина не надає, хоча має таку можливість.
У відповідності зі ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
З огляду на викладене, матеріальне становище дитини і відповідача, у силу ст. 182 Сімейного кодексу України, позовні вимоги підлягають задоволенню, з відповідача на користь позивачки суд стягує аліменти на утримання неповнолітнього сина у розмірі 1/4 частини від усіх видів доходів відповідача, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку щомісяця, починаючи з моменту подачі позовної заяви до досягнення дитиною віку повноліття.
Виходячи з вимог ст. 88 ЦПК України суд стягує з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судом справи у сумі 7,5 грн.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 17, 27, 31, 60, 61, 130 ЦПК України, ст. ст. 130, 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Харкова, працюючого електрогазозварником в центрі бізнесу „Ковчег” МКДУ, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ¼ частини щомісяця від усіх видів його заробітку, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку щомісяця, починаючи з 28 лютого 2008 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7,5 грн. та перерахувати їх на одержувача УДК в Орджонікідзевському районі м. Харкова, код: 24134604, Банк: ГУДКУ у Харківській області, МФО: 851011, р/р: 31216259700009, КБК: 22050000.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження впродовж десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: