Судове рішення #2800533
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

13 вересня 2007 року                                                                                                        м. Одеса

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області у складі:

Головуючого: Парапана В.Ф. Суддів: Панасенкова В.О.,  Громіка Р.Д. При секретарі: Яні Н.П. розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Березівського районного суду Одеської області від 10 травня 2007 року у справі за позовом.  ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України в Одеській області про зміну дати звільнення та виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу,  -

 

ВСТАНОВИЛА:

 

У лютому 2007р.ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій України в Одеській області (далі - Головне управління МНС України в Одеській області) про зміну дати звільнення та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Позивач свої вимоги мотивував тим,  що з 12.04.2005р. по 04.11.2005р. працював на посаді інженера 1-й категорії зв'язку сповіщення та АСУ Березівського районного відділу Головного управління МНС України в Одеській області,  але при звільненні з роботи йому не була видана трудова книжка та наказ про звільнення. Трудова книжка йому була видана лише 26.10.2006р.,  тому позивач просив змінити дату звільнення з роботи та стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу за 11 місяців в розмірі 7700 грн.

Представник відповідача позов не визнав,  посилаючись на те,  що його вини в затримки видачі трудової книжки немає.

Рішенням суду від 10 травня 2007 року у задоволенні позову відмовлено.

У апеляційній скарзі позивач порушує питання про скасування рішення суду у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права,  просить ухвалити нове рішення про задоволення позову.

Заслухавши доповідь судді-доповідача,  пояснення осіб,  що з'явилися,  перевіривши матеріали справи й обговоривши доводи апеляційної скарги,  колегія суддів вважає,  що апеляція не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відмовляючи у задоволенні позову,  районний суд виходив з того,  що вини відповідача у несвоєчасному врученні трудової книжки позивачеві немає та що позивач звернувся в суд з позовом з пропуском тримісячного строку.

Колегія суддів погоджується з цими висновками місцевого суду,  оскільки вони відповідають дійсним обставинам справи та вимогам закону

Відповідно до вимог  ст.  47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки,  зазначені в статті 116 цього Кодексу.

Справа № 22ц-3445/07

Головуючий в 1 інстанції Кононенко Н.А.                                                            Категорія ЦП:41

Доповідач: Парапан В.Ф.,

 

Уразі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу він зобов'язаний також у день звільнення видати йому копію наказу про звільнення з роботи. В інших     випадках     звільнення     копія     наказу     видається     на     вимогу     працівника.

Згідно із ч.4  ст.  235 КЗпП України у разі затримки видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органу працівникові виплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Судом встановлено,  що позивач був прийнятий на роботу безпосередньо Головним управлінням МНС України в Одеській області,  що знаходиться у м.  Одесі,  вул.  Прохорівська,  6. Заяву про звільнення з роботи за власним бажанням позивач також надіслав до відділу кадрів цього управління та припинив роботу.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» та «Інструкції про порядок ведення трудових книжок» від 29 липня 1993р. №58,  в установах і організаціях,  трудова книжка видається звільненому працівникові під його підпис у книзі обліку трудових книжок,  а це передбачає особисту явку працівника для отримання трудової книжки.

Позивач у день звільнення до відділу кадрів,  що знаходиться у м.  Одесі,  не з'явився і заяву про надіслання йому поштою трудової книжки та наказу не подавав.

Вперше з проханням передати йому трудову книжку за місцем роботи (у м.  Березівка) позивач звернувся 24.03.2006р. і 13.04.2006р. отримав відповідь,  що оскільки оформлення прийому і звільнення з роботи проводилося Головним управлінням МНС України в Одеській області,  то йому необхідно терміново з'явитися до управління для отримання трудової книжки під особистий підпис,  чого позивач не зробив.

На повторний запит позивача від 30.05.2006р.,  він 15.06.2006р. отримав відповідь про те,  що трудова книжка буде йому передана через спеціаліста Головного управління -ОСОБА_2

17.06.2006р. позивачу була передана трудова книжка,  але у зв'язку з тим,  що йому не сподобилася запис в трудовій книжки він відмовився від її одержання,  що видно з його пояснень у судовому засіданні,  (а/с. 51).

В подальшому на прохання позивача трудова книжка йому була надіслана поштою і він одержав листа відповідача від 22.09.2006р. про те,  що вини управління в затримці видачі трудової книжки немає та що він не має право на одержання середнього заробітку,  (а/с. 8).

За наявності таких обставин районний суд обґрунтовано відмовив позивачу в позові.

Доводи апеляційної скарги наведене не спростовують,  вони суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права,  які призвели чи могли призвести до неправильного вирішення справи

На підставі наведеного та керуючись  ст.   ст.  303,  304,  307 ч.1 п.1,  308,  313-315,  319 ЦПК України,  колегія суддів,  -

 

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Березівського районного суду Одеської області від 10 травня 2007 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення,  однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців з дня набрання законної сили до суду касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація