Судове рішення #28053482

Справа № 1411/2723/12

Провадження № 2/477/40/13


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



15 лютого 2013 року


Жовтневий районний суд Миколаївської області в складі:

головуючої - судді Саукової А.А.,

при секретарі - Федоровській Л.А.,

за участю позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2

відповідача- ОСОБА_4

представника відповідача - ОСОБА_3

розглянувши в м. Миколаєві у відкритому судовому засіданні в залі суду Жовтневого районного суду Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої каліцтвом,


В С Т А Н О В И В:

6 серпня 2012 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на її користь матеріальну шкоду в розмірі 10752 грн. 58 коп. та моральну шкоду в розмірі 15 000 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначала, що вироком Корабельного районного суду м. Миколаєва від 22 листопада 2004 року ОСОБА_4 був визнаний винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України. Внаслідок дорожньо-транспортної події, вчиненої з його вини, вона отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості. Також за вироком було стягнуто з ОСОБА_4 на її користь матеріальну шкоду в сумі 3800 грн. та моральну шкоду в сумі 10000 грн. За весь цей час вона отримувала належні їй кошти по частках та нерегулярно.

Після ДТП до теперішнього часу вона не одужала, їй надана перша група інвалідності та вона є непрацездатною, потребує постійного догляду та за станом здоров'я потребує медичного лікування, консультацій і медичних обстежень у лікарів. Вона кожного року перебуває на стаціонарному лікуванні у неврологічному відділенні Жовтневої центральної районної лікарні, де внаслідок перенесеної нею дорожньо-транспортної пригоди їй поставлено діагноз як наслідок перенесеної черепно-мозкової травми (забій головного мозку) у вигляді базального арахноідита, посттравматичної енцефалопатії із вираженим гипертензионно-ликворним синдромом, вестибулопатією, вираженим церебростеничним синдромом. Внаслідок постійного лікування її затрати на придбання ліків становлять 10752 грн. 58 коп. Діями відповідача їй завдана моральна шкода, оскільки через наслідки аварії до теперішнього часу вона страждає від больових приступів, стан її здоров'я не стабільний, приймає знеболювальні ліки та переносить страждання через фізичний біль. В зв'язку з чим вважає, що моральна шкода, завдана їй внаслідок фізичної болі і страждань в зв'язку з пошкодженням здоров'я, має бути відшкодована відповідачем в сумі 15000 грн.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов підтримала, підтвердила обставини, на які вона посилається у позовній заяві, та просила позов задовольнити в повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала та просила його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_4 в судовому засіданні позов визнав частково на суму вимог щодо стягнення матеріальної шкоди з врахуванням вартості ліків, які стосуються предмету позову. Вимоги про стягнення моральної шкоди не визнав, оскільки за вироком суду з нього вже була стягнута моральна шкода, яку він сплатив. Також послався на тяжке матеріальне становище та відсутність постійного заробітку.

Представник відповідача в судовому засіданні позов визнала частково на суму вартості ліків, які стосуються предмету позову, в задоволенні вимог щодо стягнення моральної шкоди просила відмовити.

Дослідивши надані суду докази, суд встановив наступне.

Як вбачається з вироку Корабельного районного суду м. Миколаєва від 22 листопада 2004 року ОСОБА_4 засуджено за ч.1 ст. 286 КК України до двох років обмеження волі без позбавленням права керувати транспортними засобами, із застосуванням положень ст. ст. 75,76 КК України з іспитовим строком два роки, а також стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування матеріальної шкоди-3800 грн. та моральна шкода в сумі 10000 грн. (а.с.5-7).

Відповідно до повідомлення Корабельного відділу державної виконавчої служби Миколаївського міського управління юстиції, за виконавчим листом № 1-421 від 01.08.2007р. щодо стягнення з ОСОБА_4 матеріальних збитків в сумі 3800 грн. та моральної шкоди в сумі 10000 грн., станом на 1 червня 2012 року сума боргу за виконавчим документом у повному обсязі перераховано стягувачу (а.с.29-30).

Як вбачається з виписних епікризів, внаслідок перенесеної черепно-мозкової травми (забій головного мозку) в 2003р., ОСОБА_1 в період з 2004 по 2012 роки проходила лікування в неврологічному відділенні Жовтневої центральної районної лікарні (а.с.14-28).

Згідно акту огляду МСЕК від 22.06.2009р. ОСОБА_1 встановлено першу групу інвалідності безстроково, непрацездатна, потребує постійного стороннього догляду(а.с.4). Відповідно до повідомлення Міжрайонної медико-соціальної експертної комісії № 4 позивачці 22 червня 2009 року встановлена перша група інвалідності, причина-загальне захворювання, внаслідок тяжкої черепно-мозкової травми, отриманої в 2003 році, з діагнозом: наслідки перенесеної черепно-мозкової травми (забій головного мозку 3 ст.) у вигляді базального арахноідита, енцефалопатії 3 ст. із вираженим гипертензионно-ликворним синдромом, вестибулопатією, коксартроз правого тазостегнового суглоба 2-3 ст., пост травматична контрактура правого тазостегнового суглобу. Порушення функції пересування 2-3 ст. з 13.10.2011р. встановлена 1-«Б» група.

Сума витрат на лікування підтверджується наданими копіями чеків на придбання ліків на суму 9832 грн.

Оцінюючи надані докази в сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_4, вчинив злочин, передбачений ч.1 ст. 286 КК України, внаслідок чого ОСОБА_1 спричинені тілесні ушкодження, які відносяться до категорії середньої тяжкості тілесних ушкоджень за ознакою небезпеки для життя, та до теперішнього часу вона продовжує лікуватися. Таким чином, позовні вимоги в частині відшкодування матеріальної шкоди підлягають задоволенню в частині придбання необхідних для лікування медичних препаратів, що підтверджуються відповідними медичними документами та копіями чеків на суму 9832 грн. Суми витрат, пов'язані з благодійними внесками до лікувальних установ, до зазначеної шкоди не можуть бути зараховані, оскільки носять добровільний характер і не є обов'язковими.

Відповідно до ст. 1195 ЦК України фізична або юридична особа, яка завдала шкоди каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я фізичній особі, зобов'язана відшкодувати потерпілому заробіток (дохід), втрачений ним внаслідок втрати чи зменшення професійної або загальної працездатності, а також відшкодувати додаткові витрати, викликані необхідністю посиленого харчування, санаторно-курортного лікування, придбання ліків, протезування, стороннього догляду тощо.

Згідно ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до ст. 1167 ЦК України позивач має право на відшкодування моральної шкоди, яка завдана неправомірними діями відповідача. При визначені розміру моральної шкоди, суд виходить з того, що в результаті вчиненого злочину позивачу спричинені тілесні ушкодження, які відносяться до категорії тілесних ушкоджень середньої тяжкості за ознакою небезпеки для життя, у зв'язку з чим остання стала інвалідом першої групи. Враховуючи глибину моральних страждань, а також те, що вироком Корабельного районного суду м. Миколаєва на користь позивача вже була стягнута моральна шкода, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги частково на суму 1000 грн.

Відповідно до ч.1 ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір пропорційно задоволеним вимогам в сумі 214 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст.213, 215 ЦПК України,-


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої каліцтвом - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 матеріальну шкоду в сумі 9832 (дев'ять тисяч вісімсот тридцять дві) грн. та моральну шкоду в сумі 1000 ( одна тисяча ) грн., а всього на суму 10832 (десять тисяч вісімсот тридцять дві) грн.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в сумі 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60коп.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Жовтневий районний суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів після проголошення рішення.






Суддя Саукова А.А.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація