УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2006 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючого: Проскурніцького П.І.,
суддів: Матківського Р.И., Горблянського Я.Д.,
секретаря: Пилипчук Н.Б.,
з участю: адвоката ОСОБА_1,
сторін: позивача ОСОБА_2,
його представника ОСОБА_3, представника відповідача ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Колективного сільськогосподарського підприємства агрофірма „Дністер", регіонального агрокооперативу „Галичина-ріпак" про визнання права власності на майно за апеляційною скаргою РАК „Галичина-ріпак" на рішення Галицького районного суду від 08.08.2006 року, -
встановила:
У вересні 2006 року ОСОБА_2 звернувся в суд із позовом до Колективного сільськогосподарського підприємства „Дністер" (далі КСП „Дністер"), регіонального агрокооперативу „Галичина-ріпак" (далі РАК „Галичина-ріпак") про визнання права власності на нерухоме майно, що входило у пайовий фонд реорганізованого СП агрофірма „Дністер", яке ліквідоване і вилучено з державного реєстру.
Рішенням Галицького районного суду від 08.08.2006 року задоволено позовні вимоги ОСОБА_2 до РАК „Галичина-ріпак" про визнання права приватної власності на нерухоме майно, визнано за ОСОБА_2 право приватної власності на майно, яке знаходиться в АДРЕСА_1: контору в с Залуква, 1965р. вартістю 21000 грн.; телятник відгодівельний, 1977р. вартістю 74079,17 грн.; силосна споруда, 1977р., вартістю 5700 грн. і цегельний завод вартістю 21877,84 грн.
На дане рішення регіональний агрокооператив „Галичина-ріпак" подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що суд постановив рішення незаконно, допустив порушення норм процесуального та матеріального права.
Апелянт вважає, що рішення суду першої інстанції підлягає до скасування, оскільки суд вирішив питання про права та обов'язки осіб, які не брали участь в справі. Крім того, суду були представлені одні і ті ж документи, які суперечать одне одному.
Просять рішення Галицького районного суду від 08.08.2006 року скасувати, а справу передати на новий судовий розгляд.
Справа №22-ц-1309/2006р. Головуючий у І інстанції Мула О.Д.
Категорія 5 Доповідач Проскурніцький П.І.
2
Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку про відхилення апеляційної скарги з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач має право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства агрофірма „Дністер" на загальну вартість пайового фонду підприємства 517549 грн., що підтверджується сертифікатами.
РАК „Галичина-ріпак" з 2000 року користувалось майном колишньої агрофірми „Дністер", про що свідчить акт про розмір пайового фонду та список переліку майна.
Відповідно до ст. 9 ЗУ „Про колективне сільськогосподарське підприємство" у разі виходу з колективного підприємства, його члени мають право на отримання майнового паю натурою, грішми чи цінними паперами або в іншій за згодою сторін формі.
Згідно ст. 23 ЗК „Про колективне сільськогосподарське підприємство" вищим органом самоврядування у підприємства є загальні збори його членів. Як вбачається з матеріалів справи, 09.04.2006 року відбулись збори власників майнових сертифікатів майна агрофірми „Дністер", що підтверджується протоколом зборів власників (а.с. 15). Було вирішено виділити майно агрофірми „Дністер", яким користувався РАК „Галичина-ріпак", крім іншого: контору, телятник відгодівельнии, силосну споруду, цегельний завод у власність ОСОБА_2
Суд прийшов до правильного висновку щодо визнання за позивачем права власності на нерухоме майно агрофірми „Дністер".
Відповідач по справі користується майном, що згідно наданих доказів належить позивачу. РАК „Галичина-ріпак" не представив жодних доказів про своє право щодо власності чи правомірності користування, а тому вимоги його про оспорення права позивача безпідставні. Справа судом розглянута за участю представника відповідача, який частково визнав позов.
Колегія суддів вважає, що оскаржуване рішення по суті є правильним, відповідає вимогам матеріального і процесуального права, тому не підлягає скасуванню з підстав, викладених в апеляційній скарзі.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу РАК „Галичина-ріпак" відхилити, а рішення Галицького районного суду від 08.08.2006 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з часу проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку, безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з часу набрання нею законної сили.