УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 листопада 2007 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючого: Кукурудза Б.І.
суддів: Бойчук І.В., Проскурніцький П.І.
секретаря: Юрків І.П.
з участю адвоката: ОСОБА_1
сторін: апелянта ОСОБА_2., позивачки -
відповідачки ОСОБА_3., позивачки по зустрічному позові ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Косівського районного суду від 03 липня 2007 року, -
встановила:
ОСОБА_3.3вернулася до суду з позовом в інтересах своєї неповнолітньої дочки до ОСОБА_5. про визнання права власності на спадкове майно та поділ майна спільної сумісної власності.
ОСОБА_2., ОСОБА_4, ОСОБА_6., ОСОБА_7 подали зустрічний позов до ОСОБА_3., третя особа на стороні відповідача ОСОБА_5. про встановлення факту вступу в управління спадковим майном та визнання права власності на спадкове майно.
В процесі розгляду справи відповідачі - позивачі подали позовну заяву про зміну позовних вимог, зокрема просили поновити їм строк звернення до суду та визнати за ними право власності на 1/3 спадкового майна.
Рішенням Косівського районного суду від 03 липня 2007 року позов ОСОБА_3.3адоволено, у зустрічному позові ОСОБА_2 ОСОБА_4, ОСОБА_5., ОСОБА_6. -відмовлено.
Не погоджуючись з даним рішенням ОСОБА_2. оскаржив його в апеляційному порядку.
В поданій скарзі зазначив, що оскаржуване рішення є незаконним, ухваленим без належної оцінки доказів по справі та з порушенням норм матеріального і процесуального права.
Просив вказане рішення скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши доповідача, сторони, дослідивши наявні докази по справі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Ухвалюючи оскаржуване рішення судом першої інстанції правильно було встановлено правовідносини між сторонами та дійсні обставини справи.
Як слідує з матеріалів справи, спірне будинковолодіння відносилося до суспільної групи колгоспний двір, і у ньому були зареєстровані та проживали ОСОБА_8., ОСОБА_3., ОСОБА_9
Справа № 22-ц-1292/2007 р. Головуючий у 1 інстанції Бельмега М. В.
Категорія 26 Доповідач Кукурудз Б.І.
2
ОСОБА_8. померла у 1996 році, і відповідно до ст. 549 ЦК України (ред. 1963) і її син, ОСОБА_3., успадкував частку майна належного покійній, оскільки він фактично вступив в управління та володіння спадковим майном.
Твердження апелянта про його право на спадкове майно є безпідставними та не знайшли свого підтвердження у судовому засіданні, оскільки дій, що свідчили про прийняття ним спадщини не було встановлено.
Задовільняючи позовні вимоги ОСОБА_3., в інтересах її неповнолітньої дочки ОСОБА_2., суд першої інстанції прийшов до вірного висновку, що малолітня ОСОБА_2. прийняла спірну спадщину після смерті батька та діда.
Згідно вимог ст. 1266 внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частину спадщини, яка належала б за законом їхнім батькові, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.
Встановлено, що ОСОБА_9, батько малолітньої ОСОБА_2., помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
За таких умов малолітня ОСОБА_2. є спадкоємцем за законом на спірну спадщину, оскільки на час відкриття спадщини не було у живих її батька - ОСОБА_9., який був би спадкоємцем після смерті ОСОБА_3., що помер ІНФОРМАЦІЯ_2
Відповідно до змісту ст. ст. 10, 11, 58-60 ЦПК України суд слухає цивільні справи на засадах змагальності сторін, у межах заявлених вимог і на підставі доказів, наданих сторонами, оскільки апелянт інших доказів, які б дали підстави задоволити його позовні вимоги, не представив, то суд першої інстанції прийшов до вірного висновку.
При таких обставинах, оцінивши та повно і всебічно дослідивши докази по справі, колегія судців вважає, що рішення судом першої інстанції ухвалене з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а доводи апеляційної скарги не спростовують його законності та обгрунтованості.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити. Рішення Косівського районного суду від 03 липня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення, однак може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.