Єдиний унікальний номер 341/6/13- к
Номер провадження 1-кп/341/10/13
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2013 року м. Галич
Галицький районний суд ОСОБА_1 – Франківської області в складі :
головуючого-судді Гаполяка Т.В.
секретаря Томин Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Галичі кримінальне провадження за обвинуваченням:
ОСОБА_2,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, проживаючому в громадянському шлюбі, на утриманні неповнолітня дитина, без постійного місця праці, раніше судимого 25 грудня 2012 року Галицьким районним судом Івано-Франківської області за ч. 2 ст. 185 та ч. 3 ст. 185 КК України з призначеним покаранням у виді 1 року 6 місяців позбавлення волі,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
Сторони кримінального провадження та учасники судового провадження:
прокурор Чернега М.М.
захисник ОСОБА_1
потерпіла ОСОБА_3
Суд встановив:
ОСОБА_2 повторно таємно викрав чуже майно з проникненням в інше приміщення при наступних обставинах.
05 вересня 2012 року близько 02.00 години ОСОБА_2 перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння з метою таємного викрадення чужого майна та особистої наживи, вибивши двері проник в підвальне приміщення будинку № 3 по вул. Шевченка в м. Галичі Івано-Франківської області. З даного підвального приміщення викрав два металевих алюмінієвих лотки, які належать ОСОБА_3, заподіявши останній шкоду в розмірі 400 грн. Вдень, 05 вересня 2012 року близько 15.30 год. ОСОБА_2, маючи намір продати викрадене в м. Галич був зупинений працівниками міліції, які вилучили задані металеві лотки.
Своїми діями, які виразились у таємному викраденні чужого майна, вчиненими повторно в поєднанні з проникненням в інше приміщення ОСОБА_2 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 185 КК України.
Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, визнав, повністю підтвердив обставини вчиненого ним кримінального правопорушення. Пояснив, що в ніч 05 грудня 2012 року повертався додому від товариша з яким вживав алкогольні напої. По дорозі зазирнув в підвал будинку № 3 по вул. Шевченка в м. Галичі і вирішив проникнути в середину з метою викрасти щось цінне. В підвалі викрав два металеві лотки, які в подальшому вирішив здати на металобрухт, однак був затриманий працівниками міліції. У вчиненому щиро розкаюється.
Потерпіла ОСОБА_3 не оспорюючи фактичні обставини справи, подала до суду заяву в якій зазначила про відсутність претензій до ОСОБА_2 та просила розглядати справу без її участі.
На підставі ч.3 ст.349 КПК України, за згодою учасників процесу, судом визнано недоцільним дослідження доказів, стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким з учасників процесу не оспорюються. При цьому судом з'ясовано, що обвинувачений та інші учасники правильно розуміють зміст цих обставин, сумніву у добровільності та істинності їх позицій немає.
При цьому розгляд провадження провадився відносно обвинуваченого в межах пред'явленого йому обвинувачення.
При встановлених обставинах, оцінюючи зібрані докази, суд вважає, що винуватість ОСОБА_2 у вчиненні вищезазначеного кримінального правопорушення в судовому засіданні доведена повністю і зібраних доказів достатньо для визнання його винним.
Таким чином, враховуючи викладене, суд вважає, що своїми діями, які виразились у таємному викраденні чужого майна, вчиненому повторно поєднаному з проникненням в інше приміщення ОСОБА_2 вчинив кримінальне правопорушення передбачене ч. 3 ст. 185 КК України.
Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_2, у відповідності зі ст. 65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Обставинами, що пом'якшують покарання ОСОБА_2, згідно ст.66 КК України, є щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, відшкодування завданого збитку.
Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_2, згідно ст.67 КК України, вчинення злочину у стані алкогольного сп’яніння.
На підставі викладеного, з урахуванням відношення ОСОБА_2 до вчиненого, особи обвинуваченого, суд вважає за доцільне призначити останньому покарання у виді позбавлення волі, з врахуванням ст. 69 КК України, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкцією статті, що на думку суду за наявних обставин є необхідним й достатнім для виправлення підсудного та попередження нових злочинів.
При призначені покарання слід врахувати наявність не відбутого покарання у виді 1 року 6 місяців позбавлення волі, призначеного вироком Галицького районного суду Івано-Франківської області від 25 грудня 2012 року, яким ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 185 та ч. 3 ст. 185 КК України.
Керуючись ст.ст. 370, 374, 377 КПК України, суд,
засудив:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України та призначити останньому покарання, з врахуванням ст. 69 КК України, у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік.
До призначеного покарання, відповідно до ч. 4 ст. 70 КК України, шляхом часткового складання призначених покарань, приєднати не відбуте покарання – 1 (один) рік 6 (шість) місяців позбавлення волі, призначене вироком Галицького районного суду Івано-Франківської області від 25 грудня 2012 року, яким ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 185 та ч. 3 ст. 185 КК України.
Визначити ОСОБА_2 остаточне покарання за сукупністю злочинів у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік 7 (сім) місяців.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу попередньо обраний «особисте зобов’язання» змінити на «тримання під варту», затримавши останнього в залі суду.
Строк відбуття покарання ОСОБА_2 обчислювати з моменту проголошення вироку.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається учасникам процесу.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Івано-Франківської області через Галицький районний суд Івано-Франківської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя:ОСОБА_4