Судове рішення #281252
Справа №22а -2720 2006р

Справа №22а -2720 2006р.                                                                             Головуючий у 1 інстанції Пляка С.Л.

Категорія 34, 36                                                                                          Доповідач Кривохижа В. І.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2006 року               Колегія суддів судової палати в цивільних справах

апеляційного суду Кіровоградської області в складі:

Головуючої:       Кривохижі В.І. Суддів:      Черниш Т.В.

Чорнобривець О.С. при секретарі     Тітенко Л.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною    скаргою    ОСОБА_1        на    рішення Олександрівського районного суду від 18 серпня 2006 року, -

ВСТАНОВИЛА:

У липні 2006 року ОСОБА_2 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на її утримання.

Зазначала, що до 20 січня 1997 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем, від якого мають дочку ОСОБА_3. В зв'язку з тим, що вона є інвалідом дитинства, про що було відомо позивачу, та потребує матеріальної допомоги, яку відповідач може надати, оскільки є працездатним, вона і просила стягнути на її утримання аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу).

Рішенням Олександрівського районного суду від 18 серпня 2006 року позов задоволений зі стягненням на користь позивачки з відповідача 1/4 частини всіх його доходів, але не менше 30% прожиткового мінімуму щомісячно, починаючи з 6 липня 2006 року.

В апеляційній скарзі відповідач ставить питання про скасування рішення суду через неповне з'ясування обставин справи та порушення норм матеріального права. Зазначає, зокрема, що такий порядок стягнення може бути застосований лише у відношенні неповнолітніх дітей, а до того ж він не спроможний сплачувати аліменти позивачці.

Заслухавши доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги і вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду в частині визначення розміру аліментів - зміні з таких підстав.

Відповідно до ст. 75 СК України право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.

Суд першої інстанції, встановивши, що позивачці безстроково встановлена 2 група інвалідності, і вона потребує матеріальної допомоги, дійшов обгрунтованого висновку про стягнення її з відповідача, який може надавати таку допомогу.

 

Рішення суду в цій частині відповідає обставинам справи, наданим сторонами доказам, підстав для його скасування немає.

Доводи скарги в цій частині спростовуються матеріалами справи, яким суд дав належну оцінку.

Проте, колегія суддів не може погодитися з вирішенням спору в частині визначення розміру аліментів.

Згідно ст. 80 СК України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідач не працює; сплачує аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку на користь позивачки на утримання дочки ОСОБА_3, які нараховуються згідно середньомісячної заробітної плати по району; згідно довідки ВАТ "Світловодський маслосиркомбінат" за продажу молока його прибуток з травня 2005 до серпня 2006 року складає 2 144 грн. 51 коп. (а.с. 18-22).

З урахуванням обставин справи, колегія суддів вважає за необхідне визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі в ЗО грн. щомісячно, змінивши рішення суду в цій частині.

Керуючись ст. ст. 301, 307, 309, 313, 314, 316 ЦПК України, колегія суддів,-

ВИРІШИЛА :

Апеляційну скаргу задовольнити частково.

Рішення Олександрівського районного суду від 18 серпня 2006 року в частині визначення розміру аліментів - змінити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на її утримання аліменти в розмірі 30 грн. щомісячно, починаючи з 6 липня 2006 року.

В решті рішення суду залишити без зміни.

Рішення суду набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржене до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація