ПЕТРИКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
__________________________________________________________________
Справа № 187/165/13-ц
2-о/0187/24/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" лютого 2013 р. смт. Петриківка
Петриківський районний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Соловйова І.М., за участю секретарю судового засідання Столяренко Н.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про надання права на шлюб, зацікавлені особи відділ державної реєстрації актів цивільного стану Петриківського районного управління юстиції в Дніпропетровської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 -
Встановив:
18.02.2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій просить надати їй право на шлюб. В обґрунтування заяви зазначила, що вона бажає зареєструвати шлюб з ОСОБА_2, який є батьком її майбутньої дитини. Посилаючись на те, що вона на даний час знаходиться на обліку в Хутірській амбулаторії загальної практичної медицини з приводу вагітності. Вагітність становить 13 тижнів.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою заяву підтримала щодо підстав, які вказані в ній. Заявник зазначила, що бажає зареєструвати шлюб з ОСОБА_2 до народження їхньої дитини, що цей шлюб відповідає їхнім інтересам , оскільки у них буду постійне місце проживання, будуть матеріально забезпечені та не будуть обмежені інтереси їх майбутньої дитини.
Зацікавлена особа - відділ ДРАЦС Петриківського РУЮ в Дніпропетровської області, у судове засідання не з’явились, надали до суду заяву, у якій проти заявлених вимог не заперечують та просять розглядати справу без участі їхнього представника.
Зацікавлена особа – ОСОБА_2, просить задовільними заяву ОСОБА_1 і дати дозвіл на реєстрацію їх шлюбу.
Зацікавлена особа – ОСОБА_3, ОСОБА_4, які є батьками заявниці не заперечують проти задоволення заяви її доньки та просять суд надати дозвіл на реєстрацію цього шлюбу.
Відповідно до ч.3 ст. 234 Цивільного процесуального Кодексу України (далі ЦПК України) у порядку окремого провадження розглядаються також справи про надання права на шлюб, про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей, про поновлення шлюбу після його розірвання, про встановлення режиму окремого проживання за заявою подружжя та інші справи у випадках, встановлених законом.
Суд заслухавши пояснення заявника, думку зацікавлених осіб по справі, перевіривши матеріали справи вважає, що дана заява підлягає задоволенню.
У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не досягла шлюбного віку проте, у зв’язку з вагітністю бажає укласти шлюб з батьком її майбутньої дитини – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Відповідно до довідки № 1/1 від 12.02.2013 року, виданою Хутірською амбулаторією загальної практичної сімейної медицини ОСОБА_1 знаходиться на обліку в жіночій консультації з приводу вагітності, строк вагітності 13 тижнів (а.с.11).
На підставі ч.1 ст. 23 Сімейного кодексу України право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку.
Право на шлюб чоловіка і жінки, які досягли шлюбного віку, закріплено у ст. 12 Конвенції про захист прав людини і основних свобод, ст. 23 Міжнародного пакту про громадські і політичні права, ст.16 Загальної декларації прав людини і громадянина та іншими міжнародними та національними нормативно правовими актами.
Виходячи з положень статей 22 ч.1 та 23 ч.2 Сімейного Кодексу України (далі СК України) шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Суд, виходячи з того, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 бажають створити сім‘ю та чекають народження дитини, що є винятковою обставиною для надання неповнолітній особі, заявнику – повної цивільної дієздатності. З’ясувавши наявність відповідних підставі для задоволення заяви, перевіривши чи може особа мати відповідне право, коли це відповідатиме інтересам особи, суд приходить до переконання, що є всі підстави для задоволення заяви.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 35, 60, 130, 174, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 22, 23 СК України, суд –
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 про надання права на шлюб – задовольнити.
Надати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, право на укладення шлюбу з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя:(підпис)
ОСОБА_5
з оригіналом згідно: суддя І.М.Соловйов