Судове рішення #2824275
справа № 2-1586/08

                                                            справа № 2-1586/08

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

25 червня 2008 року                                          Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:

                        головуючого - судді Ізмайлова І.К.,

                        при секретарі  - Кашура М.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -

в с т а н о в и в :

 

            В березні 2008 року ОСОБА_1 звернулась до суду із вказаним позовом до ОСОБА_2,  в якому зазначила, що на підставі договору купівлі - продажу від 25 березня 2005 року, укладеного між  нею та ОСОБА_2, вона придбала квартиру АДРЕСА_1 та 20 квітня 2005 року зареєструвала у КП „Харківське міське бюро технічної інвентаризації” право власності на зазначене житлове приміщення.

            Вказала, що на підставі умов вказаного договору відповідач був зобов'язаний виписатися з квартири до 10 квітня 2005 року, однак зобов'язання не виконав. В квартирі на теперішній час   проживає та виконує всі обов'язки, що випливають з прав власності на житлове приміщення, виключно позивачка. Відповідач зареєстрований, але з дня укладення договору купівлі-продажу спірного житла в квартирі не з'являється, житлом не піклується. За вказаних обставин вважала, що відповідач завдає шкоди правам та законним інтересам позивачки як власника квартири. 

Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином та своєчасно,   причину неявки суду не повідомив. За клопотанням представника позивача суд ухвалює рішення при заочному  розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК  України.

Заслухавши представника позивача, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява  підлягає  задоволенню, виходячи з наступного.

У відповідності до п. 1 ч. 1  ст. 214 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувались вимоги і заперечення та якими доказами вони підтверджуються. Відповідачами заперечень на позов не надано.

Судом встановлено, що за умовами договору купівлі-продажу квартири, посвідченого 25 березня 2005 року приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Дорогій В.А. та зареєстрованого в реєстрі за № 2-572 (далі Договір), ОСОБА_1, позивачка у справі, придбала в ОСОБА_2, відповідача у справі, однокімнатну квартиру АДРЕСА_1, житловою площею 14,1 кв. м., загальною площею 22,6 кв. м. (а.с.3).

Як вбачається з п. 9 умов Договору, продавець (ОСОБА_2), зобов'язується виписатися з квартири, звільнити квартиру до 10 квітня 2005 року, а покупець (ОСОБА_1) зобов'язується сплатити всю заборгованість по комунальним платежам.

20 квітня 2005 року в Комунальному підприємстві „Харківське бюро технічної інвентаризації” право власності на квартиру АДРЕСА_1 зареєстровано за ОСОБА_1, про що свідчить витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно НОМЕР_1 за реєстраційним номером НОМЕР_2 від 20 квітня 2005 року (а.с.5).

Відповідно до довідки про склад родини, виданої начальником дільниці № 47 Орджонікідзевської філії Комунального підприємства «Жилкомсервіс» № 5096 від 18.12.2007 року, в квартирі АДРЕСА_1 зареєстрований ОСОБА_2, відповідач у справі.

Згідно до акту, складеного 18 грудня 2007 року та підписаного сусідами ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2 за адресою спірної квартири АДРЕСА_1 з 25 березня 2005 року не проживає, його фактичне місце проживання невідоме.   

            Позивачка сплачує за комунальні послуги за адресою спірного житлового приміщення, про що свідчать довідки: № 42944 від 24.01.2008 р., видана КП „Харківські теплові мережі”; № 186 від 29.02.2008 р., видана КП „Виробного-технологічне підприємство „Вода”; № 262 від 290.02.2008 р., видана ДКП „Харківкомуночиствод”; довідка, видана 29.02.2008 року начальником дільниці № 47 Орджонікідзевської філії Комунального підприємства «Жилкомсервіс» щодо відсутності заборгованості за надані вищезазначеними організаціями послуги.  

У відповідності зі ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле переміщення протягом шести місяців.

Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.

У зв'язку з тим, що понад три роки відповідач залишив спірне житлове приміщення, без поважних причин в ньому не проживає, його особистих речей в  кімнаті немає, квартирну плату і плату за комунальні послуги не сплачує, кімнатою не цікавиться, у відповідності зі ст. 71 ЖК України повинен бути визнаний судом таким, що втратив право користування спірним житловим приміщенням.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 10, 11, 17, 27, 31, 60, 61, 74, 88, 224 ЦПК України, ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. 7 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, суд, -

в и р і ш и в :

 

            Позов  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням  - задовольнити.

            Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.

            На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження впродовж десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

            Заочне рішення може  бути  переглянуте судом, що  його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

 

Суддя:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація