Судове рішення #28308873

Справа № 113/229/13-к


У Х В А Л А


"04" березня 2013 р.

Первомайський районний суд Автономної Республіки Крим

у складі: головуючого - судді Забара Г.Я.,

за участю секретаря судового засідання Коткас А.І.

розглянувши в підготовчому судовому засіданні в смт. Первомайське

обвинувальний акт у кримінальному проваджені № 12013130330000004 відносно обвинуваченого ОСОБА_1 у підозрі в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 125 ч. 2 КК України,

встановив:

Згідно обвинувального акту ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 125 ч. 2 КК України, а саме:, що він 1.01.2013 року о 16 год., у стані алкогольного сп'яніння, на відкритій території біля будинку № 9 на в. Петухова в смт. Первомайське умисно головою наніс удар в область носа ОСОБА_2, спричинивши їй тілесні ушкодження: забій м'яких тканин спинки носа, забита рана на переносці, перелом кісток спинки носа зі зміщенням відламків, які є легкими тілесними ушкодженнями, що спричинили короткочасний розлад здоров'я.

Обвинувальний акт складено і підписано слідчим СВ Первомайського РВ ГУМВС України в АРК М.М. Ширпал, прокурором прокуратури Павлик О.В. 11 лютого 2013 року і затверджено прокурором прокуратури Первомайського району Павлик О.В. у той же день.

До обвинувального акту додано реєстр матеріалів досудового розслідування (а.с. 4-6), позовна заява потерпілої ОСОБА_2, (а.с. 7-13), розписка підозрюваного ОСОБА_1 про отримання 11.02.2013 року копії обвинувального акту у кримінальному проваджені, зареєстрованому у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12013130330000004 від 02.01.2013 року, копію реєстру матеріалів досудового розслідування, копію цивільного позову (а.с. 4).

Прокурор в підготовчому судовому засіданні вважає можливим призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту, заявив клопотання про склад осіб, які братимуть участь у судовому розгляді і підлягають виклику - обвинувачений, потерпіла, без виклику і допиту свідків. Клопотання про перелік доказів, які будуть долучені до кримінального провадження в судовому розгляді, а також про зміну, скасування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі обрання щодо обвинуваченого запобіжного заходу, не надавав.

Обвинувачений ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з'явився з невідомих суду причин. Згідно обвинувального акту він зареєстрований і проживає в АДРЕСА_1. За вказаною адресою судом обвинуваченому направлений судовий виклик у підготовче провадження, який поштовим відділенням повернутий з вказівкою, адресат за вказаною адресою не проживає. Прокурор в судовому засіданні повідомив, що працівниками міліції забезпечувалась явка в підготовче судове засідання обвинуваченого, але за їх повідомленням за вказаними адресами обвинувачений відсутній, його фактичне місцезнаходження, в т.ч. його рідним, не відомо. Потерпіла, яка проживає в сусідньому будинку за реєстрацією обвинуваченого, пояснила суду, що він тривалий час в квартирі не проживає, оскільки судимий раніше, в «таких випадках» виїжджає за межи країни до родичів.

Від інших учасників клопотань не надійшло.

Відповідно до ст.. 315 ч. 1 КПК України якщо під час підготовчого судового засідання не будуть встановлені підстави для прийняття рішень, передбачених пунктами 1 - 4 частини третьої статті 314 цього Кодексу, суд проводить підготовку до судового розгляду і здійснює дії, передбачені ст.. 315 ч. 2, 3 КПК України.

Ст. 314 ч. 3 п. 3 КПК України передбачає, що у підготовчому судовому засіданні суд приймає рішення повернути обвинувальний акт прокурору, якщо він не відповідає вимогам цього Кодексу.

В судовому засіданні встановлено, що обвинувальний акт не відповідає вимогам цього Кодексу і підлягає поверненню прокурору. з наступних підстав.

Відповідно до ст.. 291 КПК України обвинувальний акт складається слідчим та прокурором, який його затвердив, після чого затверджується прокурором. Обвинувальний акт, крім іншого, має містити такі відомості: анкетні відомості обвинуваченого (прізвище, ім'я, по батькові, дату та місця народження, місце проживання, громадянство); прізвище, ім'я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора; виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення.

До обвинувального акта додається: 1) реєстр матеріалів досудового розслідування; 3) розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта і реєстру матеріалів досудового розслідування (ч. 4 вказаної статті).

Положення проведення досудового розслідування регламентовані розділом третім цього кодексу, тобто реєстр повинен відображати дані про всі матеріали досудового розслідування. Так, визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акта, прокурор або слідчий за його дорученням зобов'язаний повідомити підозрюваному, його захиснику, законному представнику та захиснику особи про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування. Прокурор або слідчий за його дорученням зобов'язаний надати доступ до матеріалів досудового розслідування, які є в його розпорядженні, у тому числі будь-які докази, які самі по собі або в сукупності з іншими доказами можуть бути використані для доведення невинуватості або меншого ступеня винуватості обвинуваченого, або сприяти пом'якшенню покарання (ч. 1, 2 ст. 290). Про відкриття сторонами кримінального провадження матеріалів прокурор або слідчий за його дорученням повідомляє потерпілого, після чого останній має право ознайомитися з ними за правилами, викладеними в цій статті. Сторони кримінального провадження зобов'язані письмово підтвердити протилежній стороні, а потерпілий - прокурору факт надання їм доступу до матеріалів із зазначенням найменування таких матеріалів (ч. 7, 9 ст. 290).

В обвинувальному акті, що є обов'язковою вимогою закону, не вказано фактичне місце проживання обвинуваченого, яке слідством не встановлено, оскільки на час направлення обвинувального акту до суду, як це підтверджено в підготовчому судовому засіданні, обвинувачений за вказаними адресами не проживав, що виключає можливість його виклику у судове засідання, і розгляд кримінального провадження, оскільки його участь є обов'язковою. Орган обвинувачення також не забезпечив його явку до суду.

Також в обвинувальному акті не викладені фактичні обставини кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, та формулювання обвинувачення; прізвище, ім'я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора.

На підставі викладеного, керуючись ст.. 314-315 КПК України, суд

ухвалив:

Повернути обвинувальний акт у кримінальному проваджені № 12013130330000004 відносно обвинуваченого ОСОБА_1 у підозрі в скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ст.. 125 ч. 2 КК України, для складання його, відповідно до вимог КПК України.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду АРК через Первомайський районний суд протягом 7 днів з дня її оголошення.

Головуючий






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація