Судове рішення #2838679

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ:

 

13.03.2008                                                                                Справа №  5/14

 

за позовом  Управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м.Кременчуці, АДРЕСА_1

до  Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1,  АДРЕСА_2

про  стягнення  1850,56 грн.

                                                             Суддя  Гетя Н.Г.

                                                            Секретар Кльопов І.Г.

 

Представники:

від позивача:  ОСОБА_2

від відповідача:  не з"явився

 

Постанова оголошується після виходу суду з нарадчої кімнати.

СУТЬ СПРАВИ:  розглядається адміністративний позов про стягнення 1850,56 грн. недоїмки по страхових внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідач в судове засідання не з'явився, документально обґрунтоване заперечення не надав, хоча був повідомлений належним чином про час та місце судового засідання.

Справа розглядається за наявними в ній матеріалами

Розглянувши матеріали справи, суд встановив:

Відповідно до статей 11, 14 та 15 Закону України від 09.08.2003 р. №1058  “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”  платниками страхових внесків є страхувальники, а саме фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності.

Відповідно до ч.1 ст.19 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески до солідарної системи нараховуються для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Згідно п.2 ч.8 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" фізичні особи -  суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок) сплачують страхові внески, що перераховуються до солідарної системи на умовах і в порядку, визначених цим Законом та в розмірах, передбачених для платників збору (юридичних і  фізичних осіб) Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", але не менше мінімального страхового внеску.

Відповідно до п.6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування" № 1058-ІУ від 09.07.2003, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Суб'єкт підприємницької діяльності -  ОСОБА_1 не сплатив у встановлений законом термін страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не суми фактичних витрат на оплату праці працівників за період з березня 2007 року по серпень 2007 року в сумі 1850,56 грн. розрахунок в матеріалах справи)..

На підставі матеріалів справи та керуючись ст.ст. 86, 160-163  КАС України, суд, -

                                                  

                                                  ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної особи  ОСОБА_1,  АДРЕСА_2 (р/р  НОМЕР_1 в АБ "Полтава-Банк", ід.н. НОМЕР_2):

- на користь Управління Пенсійного фонду України  Автозаводського району в м.Кременчуці, АДРЕСА_1 (п/р  25602312302, п/р  25601313302  в ОПЕРВ Полтавського Облуправління ВАТ "Державний Ощадбанк України", МФО 331467, код ЄДРПОУ 22529706) -   1850,56 грн. боргу;

Видати виконавчи1 лист після  набрання цією постановою законної сили за наявності  відповідної  заявою сторони.

 

Постанова набирає законної сили  після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАСУ, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Заява про апеляційне оскарження  та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.   

 

                 Суддя                                                                   Гетя   Н.Г.

.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація