Справа № 2-1356/08 р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2008 року Дніпровський районний суд м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Байбари Г.А.
при секретарі Драгунцевій С.М.,
за участю позивачки,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпродзержинську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, «про стягнення аліментів на утримання дружини»,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з ОСОБА_2 у розмірі 1/4 частки від його заробітку (доходу) на її утримання до досягнення їх дочкою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьохрічного віку.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення йому поштового відправлення, в судове засідання не з'явився, причину неявки суду не повідомив. Згідно ст. 224 ЦПК України, зі згоди позивача, суд ухвалив розглянути справу заочно, у відсутності відповідачки.
В судовому засіданні позивачка підтримувала свої позовні вимоги, пояснила, що вона з відповідачем перебуває в зареєстрованому шлюбі з 25 серпня 2006 рокую Від шлюбу мають неповнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач, являється батьком дитини. Сімейно-шлюбні відносини між ними припинені з червня 2008 року. Сумісне господарство не ведуть, загального бюджету не мають. Відповідач матеріальної допомоги на її утримання не надає. Зараз вона здійснює догляд за дитиною до трьох років, отримує допомогу. Проживає разом зі своєю бабусею, на утриманні якої фактично знаходиться, інших доходів вона не має, перебуває у скрутному матеріальному становищі, відповідач добровільно не надає допомогу на її утримання, він працює в ТОВ «Укрдомнасервіс» має заробіток в розмірі 1500-3000 гривень, інших дітей не має, нікого утримувати не зобов'язаний. Судом винесено рішення про стягнення аліментів з відповідача у розмірі ¼ частини його доходів на її користь на утримання дочки.
Вислухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що 25 серпня 2006 року між сторонами був зареєстрований шлюб, про що Дніпровським відділом РАЦС м.Дніпродзержинська видане свідоцтво про шлюб та зроблено актовий запис № 682.
Від шлюбу сторони мають неповнолітню дочкуОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про її народження.
Сторони припинили спільне проживання з червня 2008 року, з того часу вони сумісне господарство не ведуть, загального бюджету не мають. Відповідач матеріальної допомоги на утримання її та дитини не надає.
Неповнолітня дочка проживає з позивачкою, що підтверджується довідкою квартального комітету №10 Дніпровського району м.Дніпродзержинська /а.с.5/, на утримання якої стягуються з відповідача аліменти в розмірі ¼ частини його доходів.
Добровільно матеріальну допомогу відповідач на утримання дружини не надає.
Згідно ст. 84 Сімейного кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років... якщо чоловік може надати матеріальну допомогу.
Згідно ст.80 Сімейного кодексу України, аліменти присуджуються одному з подружжя у часті від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.
Відповідач є працездатним, працює в ТОВ «Укрдомнпасервіс», отримує зарплату.
Суд вважає, що відповідач має матеріальну можливість надавати допомогу позивачці до досягнення їх дочкою трьохрічного віку.
Керуючись ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Задовольнити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, «про стягнення аліментів на утримання дружини».
Стягувати з ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області, проживаючого в АДРЕСА_1, працюючого ТОВ «Укрдомнпасервіс», монтажником, аліменти на утримання дружини у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу), на користь ОСОБА_1, щомісяця, до досягнення їхньою дочкою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьохрічного віку, тобто до 24.12.2009 року, починаючи з 15 липня 2008 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 110 гривень, понесених нею витрат за надання правової допомоги.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у справі в розмірі 51 гривна.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України рішення в частині суми місячного платежу допустити до негайного виконання.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено в загальному порядку, тобто заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України. У цьому випадку строк, протягом якого розглядалася заява про перегляд заочного рішення, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Позивач може оскаржити заочне рішення в загальному порядку.
Суддя Г.А. Байбара