Судове рішення #2840799
Цивільне судочинство

Цивільне судочинство                                                                                                      Справа № 2-о-30/08

Окреме провадження

категорія - справи про встановлення фактів,

що мають юридичне значення - 9

       

                                                                                                                                                                                                                       

         ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ  СУД  ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ                         

           

        Р І Ш Е Н Н Я

 

   І м е н е м    У к р а ї н и

 

                        27  травня  2008  року        Любомльський районний суд   Волинської області  в складі:   

 головуючого   - судді  Пешкова М.І.,

            при секретарі                Носку А.В.,

            з участю заявниці         ОСОБА_1,

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль  цивільну справу за  заявою  ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин ,-

 

в с т а н о в и в :

 

До Любомльського районного суду Волинської області із заявою звернулась ОСОБА_1, яка просить постановити рішення, котрим встановити факт родинних відносин  між фізичними особами, а саме, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року  являвся батьком заявниці. Свої вимоги обгрунтувала тим, що після його смерті спадщину прийняла дружина ОСОБА_3, яка являлася матір'ю  заявниці. За життя мати розпорядилася своїм майном і склала заповіт, згідно якого на випадок своєї смерті все належне їй майно заповіла ОСОБА_1 Звернувшись до нотаріальної контори по питанню оформлення спадкових прав, отримала відмову, на підставі розбіжності запису прізвища батька в документах, а саме : в свідоцтві про смерть батько записаний як «ОСОБА_2»,  а в свідоцтві про народження заявниці - «ОСОБА_4». Оскільки не може володіти спадковим майном, звернулася до суду щодо вирішення даного питання. 

В судовому засіданні заявниця вимоги заяви підтримала та пояснила, що після смерті батьків залишилася спадщина, яку вона не може оформити, через неточності запису прізвища батька. В одних документах батько значиться як ОСОБА_2, в інших - як ОСОБА_4, хоча це одна і та сама особа. Просить заяву задовільнити, встановивши факт родинних відносин з батьком.

 Представник  зацікавленої сторони в судове засідання не з'явився. Із Штунської  сільської ради надійшло повідомлення, що з заявою ОСОБА_1 ознайомлені, проти якої не заперечують та просять розглядати справу у їхню відсутність.

 Аналізом доказів по справі, встановлено наступне.

 Копією свідоцтва про  народження НОМЕР_1, виданого Любомльським районним бюро ЗАГС 31.05.1951, стверджено, що батьками ОСОБА_1 були : батько - ОСОБА_5, мати - ОСОБА_3. З копії свідоцтва про одруження НОМЕР_2, виданого Любомльським відділом ЗАГС 09.08.1975 року, вбачається, що після укладення шлюбу ОСОБА_6 змінила прізвище на ОСОБА_1.

________________________________________________________________________

1-ша інстанція                                                                                      код суду - 0310

ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року, що стверджено копією свідоцтва про народження НОМЕР_3, виданого 22.01.1982 року Любомльським райвідділом ЗАГС. Згідно копії свідоцтва про смерть НОМЕР_4, виданого 23.07.1999 року Штунською сільською Радою, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. На ім'я ОСОБА_5 видано сертифікат НОМЕР_5 на право на земельну частку ( пай ), що стверджено копією в матеріалах справи. ОСОБА_5 належав автомобіль «ВАЗ», реєстраційний номер НОМЕР_6, у відповідності до копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Згідно свідоцтва про право власності на майновий пай НОМЕР_7, ОСОБА_2 належить частка майна СГВК «Колос».

 Показами свідків ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , жителями м. Любомль, стверджено, що ОСОБА_1 являлася донькою померлого ОСОБА_2  .

 

Дослідивши всі матеріали справи, суд приходить до висновку, що повністю доведено факт родинних відносин заявниці та померлого ОСОБА_2 , а розбіжність запису прізвища батька  заявниці не залежала від її волі.

            Отже,  заява підлягає задоволенню, що має служити доказом для отримання свідоцтва про спадщину .

 

Керуючись ст.ст. 11, 209, 212, 214, 215, 218, 256, 259 ЦПК України,  с у д, -

 

в и р і ш и в :

 

Заяву задовольнити.

 

Встановити факт родинних відносин між фізичними особами,  а саме, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, який  помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року,  являлися  дочкою та  батьком.

 

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

            Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

            Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 

 

            Головуючий :  суддя                                                    М.І.Пешков

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            1-ша інстанція                                                                                                 код суду - 0312

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація