справа № 2-о-159/07 к.63
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.10.2007 року місто Донецьк
Пролетарський районний суд м.Донецька в складі:
головуючого судді Шаптала Є.Ю.
народних засідателів Чепіної Л.В., Дяченко І.І.
при секретарі Єрьомченко Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Донецьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1 «Про визнання безвісно відсутньою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження»; зацікавлена особа: відділ освіти Пролетарської районної в м.Донецьку ради, -
встановив:
05.09.2007 року ОСОБА_1. звернулася до Пролетарського районного суду м.Донецька з заявою суду з заявою «Про визнання безвісно відсутньою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження», вказавши, що вона з 14.09.2005 року є опікуном свого малолітнього онука ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження за рішенням Пролетарської районної в м.Донецьку ради. Батько вказаної дитини ОСОБА_4. помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року. Матір ОСОБА_3. ОСОБА_2., приблизно у 2000 році, покинувши дитину, пішла в невідомому напрямку і на теперішній час її місце знаходження не відоме.
За наведених обставин, для встановлення статусу малолітнього ОСОБА_3. та забезпечення його соціальними гарантіями, просила визнати ОСОБА_2. безвісно відсутнею.
У судовому засіданні заявниця ОСОБА_1. підтримала заявлені вимоги, просила їх задовольнити, при цьому, давши пояснення аналогічні тим, що викладені у заяві.
Представник зацікавленої особи - відділу освіта Пролетарської районної в м.Донецьку ради ОСОБА_5, що діє на підставі довіреності, у судовому засіданні проти задоволення вимог ОСОБА_1. не заперечувала, при цьому вказавши, що відділ освіти Пролетарської районної в м.Донецьку ради, дійшов висновку про доцільність визнання ОСОБА_2. безвісно відсутньою, з метою подальшого встановлення статусу малолітнього ОСОБА_3. та забезпечення його соціальними гарантіями.
Суд, заслухавши пояснення заявниці ОСОБА_1., представника зацікавленої особи ОСОБА_5, вислухавши показання свідків та перевіривши матеріали справи, вважає заяву обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, між сторонами склалися правовідносини, що регулюються Цивільним Кодексом України.
Згідно ст.4 3 Цивільного Кодексу України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місті її постійного проживання нема відомостей про місце її перебування.
Згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 05.12.1994 року (а.с.7) батьками малолітнього ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження є ОСОБА_4. та ОСОБА_2.
Згідно копії свідоцтва про смерть НОМЕР_2 від ІНФОРМАЦІЯ_3 року (а.с.14) ОСОБА_4. помер 27.06.2005 року.
Згідно копії рішення виконкому Пролетарської районної в М.Донецьку ради №476/1 від 14.09.2005 року (а.с.15) ОСОБА_1. була призначена опікуном малолітнього онука ОСОБА_3.
Згідно довідки Пролетарського РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області від 26.12.2006 року (а.с.9) ОСОБА_2. у розшуку за скоєння кримінальних злочинів не перебуває.
Згідно довідки адресного бюро УМВС України в Донецькій області (а.с.10) ОСОБА_2. зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно подання громадського інспектора по охороні дитинства та акту обстеження житлово-побутових умов мешкання (а.с.а.с. 6, 13) малолітній ОСОБА_3 мешкає за адресою: АДРЕСА_1, разом з опікуном ОСОБА_1., а місце мешкання його матері ОСОБА_2., на теперішній час не відоме.
Згідно висновку відділу освіти Пролетарської районної в м.Донецьку ради №726 від 25.07.2007 року (а.с.5) ОСОБА_2. за адресою: АДРЕСА_1 тривалий час не мешкає, дісне місце її знаходження не відоме, а тому її необхідно визнати безвісно відсутньою з метою встановлення статусу малолітнього ОСОБА_3 з подальшим його забезпеченням відповідними соціальними гарантіями.
Окрім того, факт тривалої відсутності ОСОБА_2. за місцем її мешкання, підтверджується окрім зазначених доказів, також і показаннями свідків.
Так, допитана в судовому засіданні, у якості свідка ОСОБА_6, показала, що вона мешкає по сусідству з ОСОБА_1., яка являється опікуном малолітнього онука ОСОБА_3. Батько вказаної дитини ОСОБА_4. помер у ІНФОРМАЦІЯ_4 році. Матір малолітнього ОСОБА_3. - ОСОБА_2. у 2000 році поїхала у Москву. Однак, її дійсне місце знаходження не відоме, оскільки відтоді вона її жодного разу не бачила.
Окрім того, допитана в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_7, показала, що вона також мешкає по сусідству з ОСОБА_1. Заявниця мешкає за адресою: АДРЕСА_1, разом з онуком ОСОБА_3. Батько дитини помер у ІНФОРМАЦІЯ_4 році. Матір дитини - ОСОБА_2. вона бачила останнього разу, приблизно у 2000 році. Теперішнє місце знаходження ОСОБА_2. їй не відоме, оскільки зі слів заявниці вона (ОСОБА_2.) поїхала до м.Москва.
За наведених обставин, суд дійшов висновку про можливість визнання ОСОБА_2. безвісно відсутньою, оскільки більше року в місті її постійного мешкання нема відомостей про місце її знаходження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 213, 214, 215, 249 ЦПК України, -
віфішрів :
Заяву ОСОБА_1 «Про визнання безвісно відсутньою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження»; зацікавлена особа: відділ освіти Пролетарської районної в м.Донецьку ради - задовольнити. Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що народилася в м.Донецьку, безвісно відсутньою.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду Донецької області через Пролетарський районний суд м. Донецька.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.