Судове рішення #28496167

Справа № 412/851/13- ц

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2013 року м. Краснодон

Краснодонський міськрайонний суд Луганської області складі: головуючого судді Мицик С.А., при секретарі – Сабліній Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором,

                                                            

                                         В С Т А Н О В И В :


Позивачка звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором та в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на наступне.29.03.2012 року позивачка уклала з відповідачем ОСОБА_2 договір цільової позики у сумі 35 000 гривень. Ціль позики-придбання торговельного обладнання. Згідно розписки ОСОБА_2 від 29.03.2012 року позивачка передала відповідачу суму позики у розмірі 35 000 гривень. Строк позики відповідно до укладеного договору до 30.09.2012 року, але до теперішнього часу позивачці сума позики не повернута.З метою забезпечення виконання умов Договору між сторонами було укладено Договір застави від 28.07.2012 року , відповідно до якого у випадку невиконання зобов’язань за договором позики у власність позивачки переходить обладнання, яке є предметом Договору застави.До теперішнього часу позивачці не повернуто суму позики, тому вона просить суд стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 35000 гривень.

В судове засідання позивачка не з'явилася, надала суду заяву, в якій просила розглядати справу за її відсутності, вимоги позову підтримує та просила позов задовольнити у повному обсязі.

В судове засідання відповідач не з'явився, надав суду заяву, в якій вимоги позову визнав у повному обсязі, просив розглядати справу за його відсутності.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язання є правовідношення, в якому одна сторони (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Статтею 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог, відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 527 Цивільного кодексу України встановлено божник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор -прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.

Статтею 530 Цивільного кодексу України встановлено якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до статті 1046 Цивільного кодексу України визначено, що за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Частиною 1 статті 1049 Цивільного кодексу України визначено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.

Судом встановлено, що дійсно 29.03.2012 року між сторонами у справі було укладено договір цільової позики (а.с.6).

Відповідно до умов договору ОСОБА_2О.в порядку та на умовах, визначених Договором, було надано позику у розмірі -35 000,00 грн., на придбання торговельного обладнання та ОСОБА_2зобов'язався використати позику згідно цільового призначення – на придбання торговельного обладнання і повернути позику у строк до 30.09.2012 року, з моменту отримання коштів.

Цільове призначення позики було визначено п. 1 Договору займу, а саме позика була надана для придбання торговельного обладнання (а.с.5).

Грошові кошти на виконання умов договору були отримані ОСОБА_2 29.03.2012 року, що підтверджується копією розписки /а.с.6/.

Відповідно до п.п.2.4 договору застави від 28.07.2012 року забезпеченням зобов’язання за основним договором від 29.03.2012 року є предмет застави - торговельне обладнання та у випадку невиконання Заставодавцем умов основного договору у зазначений строк , право власності на предмет застави переходить до Заставоутримувача (а.с.12).

Відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України: „Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути, зокрема, визнання права.

На підставі ст.88 ЦПК України на користь позивачки підлягають до стягнення з відповідача судові витрати у сумі 464,71 грн .

За наявності вказаних підстав суд вважає за можливе задовольнити вимоги позивачки у повному обсязі.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 16, 328, 509, 526, 527, 530, 1046, ч.1 ст. 1044 ЦК України, ст.ст. 10, 88, 208, 209, 212 - 218 ЦПК України, суд, -



ВИРІШИВ:


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за договором – задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, і.н.2969016416 на користь ОСОБА_1, і.н.2610408525 суму заборгованості за договором у розмірі 35 000 гривень (тридцять п’ять тисяч гривень) та судові витрати у сумі 464 гривні 71 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.



Суддя : С.А.Мицик



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація