РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2006 р. |
Справа № 5/144-2085 |
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Андрушків Г.З.
Розглянув справу
за позовом: Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Тернопіль
до відповідача: Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ід.код НОМЕР_1.
за участю представників сторін:
позивача: Переймибіда Р.Б. -старший державний податковий інспектор юридичного відділу (дов. № 15497/7/10-015 від 16.03.2006р.)
відповідача: ОСОБА_1- підприємець.
Суть справи:
В розпочатому судовому засіданні учасникам судового процесу роз'яснено права та обов'язки сторін, передбачені ст.ст. 20,22,81-1 ГПК України.
Тернопільська об'єднана Державна податкова інспекція звернулася в господарський суд з позовом про припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ід.код НОМЕР_1.
Відповідач відзиву на позов не подала, однак в судовому засіданні суду пояснила, що підприємницькою діяльністю довгий час не займається, тому і не подавала в органи ДПІ податкову звітність (декларації про доходи) і проти припинення її підприємницької діяльності не заперечує.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено:
- відділом реєстрації Тернопільської міської ради відповідно до Закону України “Про підприємництво” 26.12.1991р. проведено державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1.
Згідно підп. 2 п. 1 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” підприємець, як платник податків і зборів, зобов'язаний подавати до державних податкових органів та інших державних органів, відповідно до чинного законодавства декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості пов'язані з обчисленням, сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Невиконання цієї вимоги протягом року дає право органам Державної податкової служби на підставі п. 17 ч. І ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” та п. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців” (далі Закон України ) від 15.05.2003 р. (чинний з 01.07.2004р.), звернутися до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця в порядку передбаченому ст. 49 Закону України.
Як випливає із матеріалів справи, а саме довідки Тернопільської ОДПІ НОМЕР_2 підприємець ОСОБА_1, перебуває на обліку в податковій інспекції як платник податку з 30.01.1992р. і останню податкову звітність до органів державної податкової служби подала 16.07.2002р. На підтвердження даного факту позивачем подана суду Декларація про доходи НОМЕР_3, яка подана останньою.
Відповідач на день розгляду справи не надав суду будь-яких доказів, які б свідчили про протилежне.
При таких обставинах та відповідно до вимог ст.ст.33,34 ГПК України, позовні вимоги підлягають задоволенню як обґрунтовано заявлені та в судовому засіданні визнані відповідачем.
Рішення суду про припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця, яке набрало законної сили, є підставою для внесення державним реєстратором (за місцем реєстрації фізичної особи -підприємця) запису до Єдиного державного реєстру про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця та вчинення дій, встановлених ст. 49 Закону України.
Державне мито в сумі 85грн.00коп. та витрати на інформаційно -технічне забезпечення судового процесу в сумі 118грн.00коп. згідно ст. 49 ГПК України покладаються на підприємця Лящук Марію Олександрівну.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 43, 49, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Припинити підприємницьку діяльність Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1.
3.Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1:
- в доход Державного бюджету України 85грн.00коп. державного мита;
- на користь Державного підприємства “Судовий інформаційний центр”, м. Київ, пр. Перемоги, 44 , р/р 26002014180001 в ВАТ “Банк Універсальний”, м. Львів, МФО 325707, код 30045370, 118грн.00коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
4. Накази видати після набрання судовим рішенням законної сили.
Копію рішення направити сторонам.
Копію рішення направити державному реєстратору Тернопільської міської ради після набрання ним ( рішенням) законної сили.
На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання, протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення “____”___________2006р., через місцевий господарський суд.
Суддя Г.З. Андрушків