Судове рішення #285192
У х в а л а

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України у складі:

 

Головуючого

Шелеста М.А.

суддів

Заголдного В.В., Селівона О.Ф.

 

 

 

 

розглянула в судовому засіданні в м. Києві  26 жовтня 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженої ОСОБА_1 на вирок Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області від 08 квітня 2005 року.

 

         Цим вироком

                                   ОСОБА_1,

                                   ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, раніше

                                   судима 12.03.2002 р. за ст.309 ч.1 КК України

                                   на 2 роки позбавлення волі, з іспитовим строком

                                   3 роки,                                   

                                 

         засуджена за ст.187 ч.3 КК України, з застосуванням ст.69 КК України, на 4 роки 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

         На підставі ст.71 КК України частково приєднано невідбуту частину покарання за попереднім вироком і остаточно визначено покарання 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

        

         Ухвалою апеляційного суду Кіровоградської області від 11 жовтня 2005 року вирок щодо ОСОБА_1 залишений без зміни.

 

         Вироком суду ОСОБА_1 визнана винною у тому, що вона 15 жовтня 2003 року, близько 24 годин, в стані алкогольного сп¢яніння, за попередньою змовою з іншою особою, з метою заволодіння чужим майном вибила вхідні двері і проникла в приміщення подружжя ОСОБА_3 у АДРЕСА_1, застосовуючи насильство, небезпечне для життя та здоров¢я, побила їх, заподіявши тілесні ушкодження, що відносяться до категорії тілесних ушкоджень середньої тяжкості, вимагала гроші, а потім через їх відсутність заволоділа їх майном - радіолою “Серенада-306”.

 

         У касаційній скарзі засуджена ОСОБА_1 посилається на те, що суд невірно кваліфікував її дії, вважає, що їх необхідно кваліфікувати за ст.286 КК України. З цих підстав просить судові рішення щодо неї змінити.

            

         Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали кримінальної справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що підстав для задоволення скарги немає.

 

         Як видно із матеріалів кримінальної справи, висновки про доведеність винності ОСОБА_1 у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаному із насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілих, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з проникненням у житло, і кваліфікацію її дій за ст.187 ч.3 КК України суд зробив на підставі досліджених в судовому засіданні й детально наведених у вироку доказів, а саме - показаннях самої засудженої, потерпілих ОСОБА_2 та ОСОБА_3, даних висновків судово-медичних експертиз про характер та локалізацію заподіяних тілесних ушкоджень потерпілим, даних протоколу огляду місця події, даних протоколу відтворення обстановки та обставин події, інших доказах.

        

         Аналіз доказів, на які послався суд, свідчить про правильність висновків суду та повну доведеність винності ОСОБА_1 у вчиненому злочині.

 

         Доводи скарги засудженої ОСОБА_1 про те, що суд невірно кваліфікував її дії за ст.187 ч.3 КК України - перевірялися та свого підтвердження не знайшли, оскільки потерпілі Коленки підтвердили, що вона разом з іншою особою серед ночі вдерлася до їх будинку, кричала та била їх, заподіявши тілесні ушкодження, а потім викрала їх майно.

 

         Будь-яких процесуальних порушень при збиранні, дослідженні й оцінці доказів, які б ставили під сумнів правильність висновків суду щодо доведеності винності ОСОБА_1 та кваліфікації її дій органами досудового слідства та судом не допущено.

 

         Що стосується призначеного ОСОБА_1 покарання, то при вирішенні цього питання суд, відповідно до вимог ст.65 КК України, врахував тяжкість вчиненого злочину, обставини, що пом'якшують покарання, дані про її особу, застосувавши ст.69 КК України. Підстав для його пом'якшення не знайдено.

 

         Підстав для призначення справи до касаційного розгляду, відповідно до вимог ст.389 КПК України, немає.

 

З урахуванням наведеного, керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів, -

 

 

У Х В А Л И Л А:

 

         Відмовити засудженій ОСОБА_1 у задоволенні касаційної скарги.

 

 

Судді :

                          

          Заголдний В.В.               Шелест М.А.            Селівон О.Ф.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація