Судове рішення #2853662

Справа №2-1084 2007р.

Рішення

Ім'ям України

30.10.2007 р.

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

В складі головуючого судді     Слободяного О.Є.

при секретарі                        Полонській Н.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Козятині

Справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення

аліментів на утримання повнолітньої дочки у зв'язку з навчанням,  -

 

встановив:

 

Позивачка ОСОБА_1. звернулася з позовом до суду,  в якому просить стягувати з відповідача аліменти на утримання дочки ОСОБА_3,  в розмірі 1/4 частини зі всіх видів його заробітку,  посилаючись на те,  що відповідач по страві її колишній чоловік,  шлюб з яким офіційно розірвано. Від спільного проживання у них є дочка ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Після розлучення дочка залишилася проживати з позивачкою. На її утримання до повноліття відповідач сплачував аліменти в судовому порядку.

    ІНФОРМАЦІЯ_2 року дочці виповнилося 18 років,  і виплата аліментів припинилася.

Після закінчення школи ОСОБА_3 стала студенткою,  навчається вона в Вінницькому аграрному університеті на І курсі Факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва. Форма навчання-денна. Навчання проводиться за рахунок державного бюджету.

Так як ОСОБА_3 навчається,  то потребує матеріальної допомоги з боку батьків.

Вона як мати,  їй надає посильну матеріальну допомогу,  до того ж ще утримує старшу дочку,  яка проживає з нею.

Відповідач являється працездатним,  працює на постійній роботі,  отримує заробітну штату в розмірі 500 гривень в місяць,  має земельну ділянку,  яку здає в оренду та отримує прибуток,  тож спроможний надавати їй матеріальну допомогу.

Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.

Відповідач позов визнав.

Судом встановлено,  що відповідач ОСОБА_2 колишній чоловік позивачки,  шлюб між якими офіційно розірвано. Від спільного проживання у них є дочка ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Після розлучення дочка залишилася проживати з матір'ю. На її утримання до повноліття відповідач сплачував аліменти в судовому порядку.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_3 виповнилося 18 років,  і виплата аліментів припинилася.

Після закінчення школи вона стала студенткою,  навчається в Вінницькому аграрному університеті на І курсі Факультету технології виробництва і переробки продукції тваринництва. Форма навчання-денна. Навчання проводиться за рахунок державного бюджету.

Так як ОСОБА_3 навчається,  то потребує матеріальної допомоги з боку батьків.

Позивачка надає дочці ОСОБА_3 посильну матеріальну допомогу,  але ще утримує старшу дочку,  яка проживає з нею.

Відповідач являється працездатним,  працює на постійній роботі,  отримує заробітну штату в розмірі 500 гривень в місяць,  має земельну ділянку,  яку здає в оренду та отримує прибуток,  тож спроможний надавати дочці ОСОБА_3 матеріальну допомогу.

 

Згідно  ст.  199 Сімейного кодексу України,  якщо повнолітні дочка ,  син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги,  батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови,  що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Керуючись  ст.   ст.  199-200 Сімейного Кодексу України,   ст.   ст.  212 - 215,  ЦПК України,  суд, -

 

вирішив:

 

Позов задоволити. Стягнути з ОСОБА_2 на утримання дочки ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження аліменти у зв'язку з її навчанням у розмірі 1/4 частини зі всіх видів його заробітку на час до закінчення навчання,  тобто до червня 2010 року,  але не довше,  ніж до досягнення дитиною віку 23 років,  та 40 грн. за надання юридичної допомоги.

Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. державного мита на користь держави.

Сягнути з ОСОБА_2 7 (сім ) грн. 50 коп.3а інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.

Стягнення аліментів проводити з 15.08.2007 року.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана до апеляційного суду Вінницької області через Козятинський міськрайсуд протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація