Судове рішення #28548194

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128


УХВАЛА


18.03.13 справа№ 914/1042/13-г


Суддя Юркевич М.В. розглянувши матеріали

за позовом NЕМЕТН РАRКЕТ ЕS ЕРІТОАNYАG Кегеskеdеlmі es Szоlgаtato КFТ (товариство з обмеженою відповідальністю „Неймет паркет з торгівлі будівельних матеріалів та наданні послуг"), Угорщина, м. Косегсердахей

до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Стрий Львівської області

про стягнення 40 787,11 грн.


ВСТАНОВИВ:

На розгляд господарського суду Львівської області поступила позовна заява NЕМЕТН РАRКЕТ ЕS ЕРІТОАNYАG Кегеskеdеlmі es Szоlgаtato КFТ (товариство з обмеженою відповідальністю „Неймет паркет з торгівлі будівельних матеріалів та наданні послуг"), Угорщина, м. Косегсердахей до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Стрий Львівської області про стягнення 40 787,11 грн. сплачених за контрактом № 17 від 26.05.2011 р.

При вирішенні питання про прийняття поданої позовної заяви до розгляду, судом встановлено наявність підстав для її повернення без розгляду.

В силу приписів ст. 54 ГПК України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.

Частиною 2 ст. 57 ГПК України передбачено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Відповідно до ст. 28 Господарського процесуального кодексу України справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище. Представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.

Як вбачається із поданої позовної заяви товариство з обмеженою відповідальністю „Неймет паркет з торгівлі будівельних матеріалів та наданні послуг" є юридичною особою зареєстрованою за законодавством Республіки Угорщина.

До матеріалів позовної заяви позивачем долучено копію довіреності товариства на угорській мові, яка завірена печаткою представника ОСОБА_2 та копія довіреності на цього ж представника складена на українській мові, яка також завірена тим же представником.

З метою забезпечення однакової та правильної практики розгляду господарськими судами України справ за участю іноземних підприємств і організацій президія Вищого господарського суду України в п. 7 роз'яснення від 31.05.2002 р., № 04-5/608 "Про деякі питання практики розгляду справ за участю іноземних підприємств і організацій" звернула увагу на те, що господарський суд приймає як докази офіційні документи, що походять з інших держав, за умови їх легалізації дипломатичними або консульськими службами України.

Консули України легалізують іноземні документи, що подаються до офіційних органів України, відповідно до статті 54 Консульського статуту України, затвердженого Указом Президента України від 02.04.1994 р. № 127/94. Посвідчення консулами зазначених документів означає встановлення і засвідчення справжності підписів на цих документах і відповідності їх законам держави перебування.

Суд звертає увагу позивача на те, що легалізація іноземного документа є необхідною умовою для подання його, як доказу у судовому процесі.

Господарський суд приймає іноземні офіційні документи без консульської легалізації лише у випадках, передбачених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Конвенція, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаага, 1961 р.), якою передбачено спрощений порядок засвідчення документів шляхом проставлення на них спеціальної печатки - апостиля, ратифікована Верховною Радою України відповідно до Закону України від 10.01.2002 р. № 2933-III "Про приєднання України до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів" і діє на території України з часу набрання чинності зазначеним Законом. Республіка Угорщина - є країною, що приєдналася до вищезазначеної Гаазької конвенції.

Згідно статті 3 Конвенції єдиною формальною процедурою, яка може вимагатися для посвідчення автентичності підпису, статусу, в якому виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичності відбитку печатки або штампа, якими скріплений документ, є проставляння передбаченого статтею 4 апостиля компетентним органом держави, в якій документ був складений.

Господарський суд Львівської області звертає увагу позивача на те, що Господарським процесуальним кодексом України не відмінено і не спрощено формальну процедуру посвідчення документу та його легалізацію.

Долучена позивачем копія довіреності не відповідає вищенаведеним вимогам закону та Конвенції, а відтак не може бути належним доказом права підпису представника ОСОБА_2 позовної заяви від імені товариства з обмеженою відповідальністю „Неймет паркет з торгівлі будівельних матеріалів та наданні послуг".

Суддя, в силу приписів п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

Аналогічно не відповідають тим же вимогам закону і подані позивачем документи на підтвердження позовних вимог (подані без перекладу та без апостиля).

Крім того, в резолютивній частині позовної заяви позивач просить суд вжити заходів до забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно відповідача. Господарський суд звертає увагу позивача на те, що згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову сплачується судовий збір в розмірі 1,5 розміру мінімальної заробітної плати. Позивачем судового збору на подання вказаної заяви не сплачено.

При поданні заяви про забезпечення позову позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 1 720,50 грн. за реквізитами: отримувач коштів УДК Личаківського району м.Львова, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38007620, банк отримувача ГУДКCУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО) 825014, рахунок отримувача 31215206783006, код класифікації доходів бюджету 22030001

Господарський суд також звертає увагу позивача на те, що обґрунтування необхідності забезпечення позову полягає в доказуванні обставин, з якими пов'язано вирішення питання про забезпечення позову. До предмета доказування в даному випадку входять:

а) факти про наявність у боржника - відповідача майна (зокрема, грошових сум, цінних паперів тощо), або наявність такого майна, що належить боржнику, в інших осіб;

б) ймовірність припущення, що майно (зокрема, грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитися за кількістю або погіршитися за якістю на момент виконання рішення.

Окрім того, особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна довести адекватність засобу забезпечення позову.

Відповідно до частини 3 статті 63 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

При повторному зверненні позивача з відповідною позовною заявою та заявою про забезпечення позову слід врахувати вказані судом недоліки та звернути увагу на арбітражне застереження в п. 7 контракту № 17 від 26.05.2011 р.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ч.1 ст.56, ч.2 ст.57, п.6 ст.63, ст. 86 ГПК України, суд-

УХВАЛИВ:


1. Повернути NЕМЕТН РАRКЕТ ЕS ЕРІТОАNYАG Кегеskеdеlmі es Szоlgаtato КFТ (товариство з обмеженою відповідальністю „Неймет паркет з торгівлі будівельних матеріалів та наданні послуг"), Угорщина, м. Косегсердахей позовну заяву і додані документи без розгляду, на 27 аркушах.

2. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.



Суддя Юркевич М.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація