У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2006 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
головуючого суддів: |
Пінчука М.Г., Тітова Ю.Г., Пшонки М.П., |
Панталієнка П.В., Патрюка М.В., - |
розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики,
в с т а н о в и л а :
У листопаді 1996 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, у якому вказувала на те, що в листопаді 1994 року ОСОБА_2 позичив у неї 1000 доларів США, які своєчасно не повернув. У зв'язку з цим просила стягнути з відповідача на свою користь суму, еквівалентну 1000 доларів США, та 3% річних починаючи з 4 лютого 1995 року.
У березні 1997 року ОСОБА_2 звернувся до суду із зустрічним позовом про визнання договору позики частково недійсним.
Рішенням Києво-Святошинського районного суду Київської області від 1 листопада 2002 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково. Постановлено стягнути з відповідача на користь позивачки 6382 грн. боргу та державне мито.
Ухвалою цього ж суду від 1 листопада 2002 року зустрічний позов ОСОБА_2 залишено без розгляду.
Ухвалою апеляційного суду Київської області від 20 березня 2003 року апеляційна скарга ОСОБА_2 задоволена частково: рішення суду першої інстанції в частині стягнення суми боргу змінено, постановлено стягнути зі ОСОБА_2 560 доларів США та 752 грн. 17 коп. річних.
У касаційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить рішення суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.
Касаційна скарга задоволенню не підлягає.
Відповідно до вимог статті 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Касаційний суд перевіряє законність судових рішень лише в межах вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Статтею 338 ЦПК України передбачено підстави для скасування судових рішень й передачі справи на новий розгляд, серед яких є порушення або неправильне застосування норм процесуального права, в разі, якщо такі порушення призвели до неправильного вирішення справи.
Таких підстав під час касаційного провадження в справі виявлено не було.
Згідно статті 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, а правильне по суті і справедливе рішення не може бути скасоване з одних лише формальних міркувань.
Керуючись статтями 335, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області від 1 листопада 2002 року змінене ухвалою апеляційного суду Київської області від 20 березня 2003 року залишити без зміни.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий М.Г.Пінчук
Судді: М.П.Пшонка
Ю.Г.Тітов
М.В.Патрюк
П.В.Панталієнко