У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2006 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
головуючого суддів: |
Пінчука М.Г., Тітова Ю.Г., Пшонки М.П., |
Лященко Н.П., Патрюка М.В., - |
розглянувши в судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до приватизаційного фонду Надвірнянського району Івано-Франківської області, Зеленської сільської ради, третя особа - ОСОБА_2, про визнання права власності на спірне житло частково недійсним, визнання ордера на житлове приміщення недійсним; за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, виконавчого комітету Зеленської сільської ради Надвірнянського району Івано-Франківської області про виселення з квартири та визнання рішення виконавчого комітету сільської ради незаконним,
в с т а н о в и л а :
У жовтні 2000 року ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому вказувала, що відповідно до рішення профспілкового комітету Максимецької загальноосвітньої школи в 1987 році та за згодою виконавчого комітету Зеленської сільської ради їй було надано для проживання одну кімнату в трикімнатній квартирі АДРЕСА_1, а інші дві кімнати - ОСОБА_2., яка без її згоди приватизувала всю квартиру на підставі рішення виконавчого комітету Зеленської сільської ради від 28 серпня 1991 року, згідно з яким відповідачці було видано ордер НОМЕР_1 на зазначену квартиру. Пізніше ОСОБА_2. приватизувала спірну квартиру й отримала свідоцтво про право приватної власності. У зв'язку із цим ОСОБА_1 просила визнати вказані рішення виконавчого комітету сільської ради, ордер та свідоцтво про право власності на квартиру частково недійсними.
ОСОБА_2. в позовній заяві просила суд визнати недійсним рішення виконавчого комітету Зеленської сільської ради від 10 серпня 1999 року НОМЕР_2 про відкриття ОСОБА_1 окремого погосподарського рахунку в квартирі НОМЕР_1 на кімнату, в якій проживала ОСОБА_1, попередньо визнавши спірну квартиру службовою, чим скористалась відповідачка і самовільно вселилась. Тому просила визнати рішення виконавчого комітету сільської ради із цього приводу недійсним та виселити ОСОБА_1 із займаного приміщення без надання іншого для проживання.
Справа розглядалась судами неодноразово.
Рішенням Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 25 грудня 2002 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено: поновлено процесуальний строк звернення до суду; визнано недійсними ордер НОМЕР_1 на квартиру АДРЕСА_1, а також свідоцтво про право власності на спірну квартиру від 25 квітня 2000 року, видані на ім'я ОСОБА_2. У задоволенні позовних вимог ОСОБА_2. відмовлено.
Рішенням апеляційного суду Івано-Франківської області від 18 квітня 2003 року рішення місцевого суду скасовано. Постановлено нове рішення про задоволення позову ОСОБА_2. та відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 Визнано незаконним рішення виконавчого комітету Зеленської сільської ради від 10 серпня 1999 року НОМЕР_2 у частині відкриття ОСОБА_1 погосподарського рахунку в будинку вчителів у с. Максимець.
У касаційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить рішення суду апеляційної інстанції скасувати, а рішення місцевого суду залишити без зміни.
Касаційна скарга задоволенню не підлягає.
Відповідно до вимог статті 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими. Касаційний суд перевіряє законність судових рішень лише в межах вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Статтею 338 ЦПК України передбачено підстави для скасування судових рішень і передачі справи на новий розгляд, серед яких є порушення або неправильне застосування норм процесуального права, у разі, якщо такі порушення призвели до неправильного вирішення справи.
Таких підстав для скасування рішення апеляційного суду під час касаційного провадження в справі виявлено не було.
Згідно статті 337 ЦПК України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, а правильне по суті і справедливе рішення не може бути скасоване з одних лише формальних міркувань.
Керуючись статтями 335, 336, 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення апеляційного суду Івано-Франківської області від 18 квітня 2003 року залишити без зміни.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий М.Г.Пінчук
судді: М.П.Пшонка
Н.П.Лященко
М.В.Патрюк
Ю.Г.Тітов