АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа - № 22ц-3291 /06 Головуючий в 1 інстанції - Космінін C.O.
Категорія - Доповідач - Кравченко Н.В.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопаду 2006 року Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області в складі: головуючого - Кравченко Н.В., суддів - Пригорнєвої Л.І., Борисова Є.А. за участю секретаря- Годунової К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Артемівського районного суду м. Луганська від 11 липня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Комунального дошкільного навчального закладу ясла-сад №79 м. Луганська про зняття дисциплінарного стягнення, -
встановила : 27 січня 2006 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача Комунального дошкільного навчального закладу ясла-сад №79 м. Луганська, в якому послався, що він знаходиться з відповідачем у трудових відносинах, працює на посаді сторожа. Наказом НОМЕР_1 відповідачем на нього накладено дисциплінарне стягнення за неналежне виконання своїх обов'язків у вигляді суворої догани. Позивач не згоден з цим, вважає, що порушень своїх трудових обов'язків, передбачених посадовою інструкцією він не допускав, тому просить визнати вказаний наказ неправомірним та скасувати його.
Рішенням Артемівського районного суду м. Луганська від 11 липня 2006 року у задоволенні позову позивачеві відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач не згоден з рішенням суду, вважає його таким, що не відповідає вимогам закону, просить скасувати, оскільки суд безпідставно дійшов висновку про доказанність порушення ним своїх посадових обов'язків.
Заслухавши доповідача, пояснення сторін, дослідивши надані до справи докази, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до наступного.
У відповідності зі ст.. 303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевірює законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції. Апеляційний суд не обмежений доводами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права, які є обов'язкової підставою для скасування рішення.
Судом встановлено і це підтверджено наданими доказами, а також не заперечується сторонами, що позивач працював у відповідача на посаді сторожа. Наказом НОМЕР_1 за порушення ним Правил внутрішнього трудового розпорядку, позивачеві було винесено сувору догану.
Відмовляючи позивачеві у задоволенні позову, суд виходив з того, що факт порушення позивачем своїх посадових обов'язків знайшов своє підтвердження, а тому стягнення накладено на нього на законних підставах.
Однак при цьому, суд не звернув уваги, що згідно зі ст.. 147 КЗпП України за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: догана та звільнення.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем оскаржуваним наказом до позивача застосовано заходи стягнення, які не передбачені нормами трудового законодавства.
Таким чином, суд неправильно застосував норми матеріального права, що призвело до помилкового висновку, що оскаржуваний наказ відповідає вимогам закону, а тому судова колегія вважає, що рішення суду у відповідності зі ст.. 309 ЦПК України підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення по суті спору про задоволення позову, оскільки підстави, передбачені ст.. 311 ЦПК України для передачі справи на новий розгляд до суду першої інстанції, відсутні.
Керуючись ст.. 307, 309313,314,316 ЦПК України, судова колегія судової палати в цивільних справах апеляційного суду Луганської області. -
Вирішив :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Артемівського районного суду м. Луганська від 11 липня 2006 року - скасувати.
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати наказ НОМЕР_1, виданий завідуючою Комунального дошкільного навчального закладу ясла-сад №79 м. Луганська про накладення на ОСОБА_1 дисциплінарного стягнення у вигляді суворої догани - недійсним та скасувати його.
Це рішення апеляційного суду набирає чинності негайно, та може бути оскаржено в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців після його проголошення.