Судове рішення #285971
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа - № 22а-1146 /06                                           Головуючий в 1 інстанції -Ходирєва І.В.

Категорія -                                                                             Доповідач - Кравченко Н.В.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопаду  2006 року  Судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області в складі:

головуючого - Кравченко Н.В.,

суддів - Пригорнєвої Л.І., Борисова Є.А.

за участю секретаря- Годунової К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного Фонду України у м. Антрациті Луганської області на постанову Антрацитівського міськрайсуду Луганської області від 6 жовтня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Антрациті Луганської області про перерахунок пенсії, -

встановила: Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача Управління Пенсійного Фонду України у м. Антрациті Луганської області, в якому послався, що він з 1975 року по 1995 рік працював на підприємствах вугільної промисловості, у тому числі і міста Антрациту Луганської області. З 31 травня 2002 року у нього вперше виникло право на отримання пенсії за віком, яка була йому призначена відповідачем і яку він отримує до теперішнього часу. З 24 липня 2006 року він став працювати в ВП "Шахта Комсомольська", де підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і за нього сплачуються страхові внески до Пенсійного Фонду України. Згідно зі ст.. 42 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після її призначення. На підставі вказаного положення Закону він звернувся до відповідача стосовно перерахунку призначеної йому пенсії, але йому в цьому було відмовлено з посиланням на те, що він на час призначення пенсії не працював, а після працевлаштування не відпрацював два роки. Позивач з такими мотивами відмови не згоден, оскільки вважає, що вони не відповідають вимогам закону, посилається, що іншим особам відповідачем такі перерахунки провадились, просить зобов'язати відповідача провести перерахунок призначеної йому пенсії за віком з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Постановою Антрацитівського міськрайсуду Луганської області від 6 жовтня 2006 року позовні вимоги позивача задоволено.

В апеляційній скарзі відповідач з рішенням суду не згоден, вважає його таким, що не відповідає вимогам закону, просить скасувати, та відмовити позивачеві у задоволенні позову.

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника апелянту, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до наступного.

Судом встановлено, що позивач з 31 травня 2002 року до теперішнього часу отримує пенсію за віком, яка була йому призначена відповідачем. З 24 липня 2006 року він став працювати в   ВП "Шахта Комсомольська", де підлягає загальнообов'язковому державному   пенсійному   страхуванню   і   за  нього  сплачуються   страхові   внески  до Пенсійного Фонду України.

Вказані обставини підтверджуються наданими по справі доказами, не заперечуються відповідачем.

Згідно зі ст.. 42 Закону України " Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після її призначення.

Судом встановлено, що позивач звернувся до відповідача з приводу перерахунку пенсії на підставі вказаної норми закону, але йому було відмовлено з посиланням на те, що він на час призначення пенсії не працював, а після працевлаштування не відпрацював два роки.

Суд правильно дійшов висновку, що така відмова не відповідає вимогам вказаного Закону.

Посилання в апеляційній скарзі відповідача про те, що для перерахунку пенсії в обов'язковому порядку необхідно відпрацювати два роки, після чого виникає право на перерахунок, на увагу не заслуговує, оскільки це не випливає зі змісту Закону.

Статтею 42 вказаного Закону передбачено, що таке право на перерахунок виникає за наявності того, що пенсіонер працює і має страховий стаж після призначення пенсії.

Цією ж статтею встановлено, що кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш, як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії, тобто вимоги щодо обов'язковості дворічного відпрацювання стосуються тільки наступних перерахунків після попереднього.

З матеріалів справи вбачається, що позивач раніше не звертався до відповідача про перерахунок пенсії з підстав, вказаних у ст.. 42 Закону України" Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", тому підстав вважати, що він звернувся до відповідача за наступним перерахунком, який провадиться не раніш, як через два роки після попереднього, немає.

Посилання відповідача на інструктивні листи, якими вони керуються при вирішенні вказаних питань стосовно перерахунку і на підставі яких вони раніше провадили такі перерахунку, та які зараз відкликано Міністерством праці та соціальної політики України та Пенсійним Фондом України, на увагу не заслуговують, оскільки ці листі носять рекомендаційний характер та не можуть вносити зміни до Законів України

Таким чином, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і не можуть бути підставою для скасування рішення суду.

Керуючись ст.. 198,200, 205,206 КАС України, судова колегія судової палати в цивільних справах апеляційного суду Луганської області, -

Ухвалила:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного Фонду України у м. Антрациті Луганської області - відхилити.

Постанову Антрацитівського міськрайсуду Луганської області від 6 жовтня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Антрациті Луганської області про перерахунок пенсії, - залишити без зміни.

Ця ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно, та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця після її проголошення.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація