Справа № 22-ц-1295 Головуючий у 1-й інстанції Князев В.Б.
Суддя-доповідач Семеній Л.І.
УХВАЛА
06 листопада 2007 року колегія суддів судової палати у цивільних справах
апеляційного суду Сумської області у складі:
головуючої - Ільченко О.Ю.
суддів -Семеній Л.І., Ведмедь Н.І.
з участю секретаря судового засідання - Чуприни В.І. та осіб, які беруть участь у справі - представника Фонду соціального страхування - Сая С.В., представника ВАТ "Сумське МНВО ім. Фрунзе" -Терещенко В.В., представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України м.Суми на ухвалу судді Ковпаківського районного суду м.Суми від 25 липня 2007 року про закриття провадження
у справі за позовом Відділення виконавчої дирекції у м.Суми Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України до відкритого акціонерного товариства "Сумське МНВО ім. Фрунзе", ОСОБА_1 про визнання недійсними актів Н-1 та Н-5 та зобов'язання ВАТ "Сумське МНВО ім. Фрунзе" скласти акт Н-5,
встановила:
Ухвалою судді Ковпаківського районного суду м.Суми від 25 липня 2007 року закрито провадження в даній справі.
В апеляційній скарзі Відділення виконавчої дирекції в м.Суми Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд), посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить цю ухвалу скасувати та ухвалити рішення, яким задовольнити їх позовні вимоги в повному обсязі. При цьому зазначає, що судом не враховано те, що Акт по формі Н-1 є одним з основних документів для виникнення права на відшкодування шкоди, а тому відповідно до ст. 55 Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" передбачено право виконавчих органів Фонду звертатись до суду для вирішення спору, щодо прав на відшкодування шкоди. Проте суд не застосував норми цього Закону.
Вислухавши доповідь судді-доповідача, пояснення позивача, який підтримав скаргу, з мотивів в ній викладених, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що Фонд звернувся до ВАТ "Сумське МНВО ім. Фрунзе" про визнання недійсними актів Н-1 та Н-5 та просив зобов"язати ВАТ "Сумське МНВО ім. Фрунзе" скласти акт Н-5.
Постановляючи ухвалу про закриття провадження в даній справі суд першої інстанції послався на те, що Відділення ВД ФССНВ в м. Суми не може звертатись до суду з позовом щодо оскарження таких актів, так як їх складання та підтвердження
фактичних обставин нещасного випадку на виробництві не зачіпають і не порушують його прав.
Суд першої інстанції оскаржуваною ухвалою закрив провадження, пославшись на п.1 ст. 205 ЦПК України, але норма цієї статті не передбачає закриття провадження з вище викладених підстав, а тому в даному випадку необхідно розглядати справу по суті.
Оскільки місцевий суд, постановляючи ухвалу допустив неправильне застосування норм процесуального права, колегія суддів вважає, що на підставі ч.1 п.3 ст. 312 ЦПК України ухвалу суду необхідно скасувати та передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції в зв"язку з порушенням порядку, встановленого для його вирішення.
Керуючись ст.ст. 307, 312, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції в м.Суми Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України задовольнити.
Скасувати ухвалу судді Ковпаківського районного суду м.Суми від 25 липня 2007 року про закриття провадження в даній справі та передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі.
Ухвала оскарженню не підлягає.