АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ц-2551 -2007 рік Головуючий по 1-й інстанції:
Максименко Л.В. Суддя-доповідач: Акопян В.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року жовтня місяця 17 дня м. Полтава Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Акопян В.І. Суддів: Лобова О.А. Петренка В.М. при секретарі Фадейкіній Н.Б. з участю адвоката ОСОБА_1 позивачки ОСОБА_2
розглянула у відкритому судовому засіданні в м .Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Гадяцького районного суду від 05 вересня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Лютенського споживчого товариства про визнання договору купівлі- продажу нерухомого майна таким , що відбувся , визнання права власності на нього та про поділ цього майна Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, - Акопян В.І.
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Гадяцького районного суду від 05вересня 2007 року відмовлено ОСОБА_2 у справі за її позовом до ОСОБА_3 , Лютенського споживчого товариства про визнання договору купівлі- продажу нерухомого майна таким , що відбувся , визнання права власності на нього та про поділ цього нерухомого майна, в зв*язку з тим , що мається рішення суду між тими ж сторонами про той же предмет.
На ухвалу суду апеляційну скаргу подала ОСОБА_3 , прохає ухвалу суду скасувати , передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції , посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Колегія судців вивчивши матеріали справи , перевіривши доводи апеляційної скарги , приходить до висновку , що апеляційна скарга підлягає задоволенню
Згідно ст. 312 п.3 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок , встановлений для його вирішення .
Стаття 122 ч.2 п.2 ЦПК України передбачає , що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі , якщо є таке , що набрало законної сили „рішення суду між тими самими сторонами , про той же предмет і з тих самих підстав .
Із матеріалів справи вбачається , що набрало законної сили рішення суду від05 березня 2007 року , яким відмовлено ОСОБА_2 до ОСОБА_3 в частині поділу магазину « Госптовари № 2» , оскільки майно не визнано спільним майном подружжя.
В позовній заяві , яка надійшла до суду27.08. 2007 року , позивачка прохає визнати таким , що відбувся договір купівлі - продажу даного магазину в 2002 році, визнати недійсним наступний договір купівлі-продажу даного магазину. Такі позовні вимоги судом першої інстанції не розглядались , в рішенні суду від 05.03. 2007 року відсутні судження з цього питання. По даній позовній справі вказані інші сторони .
За таких обставин ухвала суду підлягає скасуванню з направленням справи до суду першої інстанції для вирішення питання відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. . ст. 303, 307 , 312 п.3 ЦПК України колегія суддів -
УХВАЛИЛА
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити .
Ухвалу Гадяцького районного суду від 05 березня 2007 року скасувати , справу направити до суду першої інстанції для вирішення питання відкриття провадження у справі.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення , на неї може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили ухвалою апеляційного суду