Справа № 1007/13647/2012
Провадження № 2/361/485/13
22.02.2013
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2013 року Броварський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого - судді Шинкаря А.О.
при секретарі - Брейкіній Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бровари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Калитянської селищної ради Броварського району Київської області про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з названим позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина на домоволодіння по АДРЕСА_1
Спадкоємцем першої черги за законом після смерті ОСОБА_2 був його син ОСОБА_3, який фактично прийняв спадщину, але не оформив своїх спадкових прав у зв'язку зі смертю ІНФОРМАЦІЯ_1.
За життя, 16.02.2011 року, ОСОБА_3 на випадок своєї смерті зробив заповітне розпорядження, згідно якого заповів позивачу ОСОБА_1 все своє майно, де б воно не було, і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що буде належати йому на день смерті і на що він за законом матиме право.
У встановлений законом шестимісячний строк позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на вищезазначене домоволодіння йому відмовлено в зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу на нього, тому просить визнати за ним в порядку спадкування за заповітом право власності на житловий будинок з відповідними надвірними будівлями по АДРЕСА_1
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідач у судове засіданні не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки не повідомив, тому суд вважає за можливе за згодою позивача ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина на домоволодіння по АДРЕСА_1, яке належало йому на праві власності на підставі свідоцтва про право власності № 583 виданого на підставі рішення виконавчого комітету Калитянської селищної ради від 25.11.1988 року за № 132, що підтверджується довідкою КП КОР «Броварське міжміське бюро технічної інвентаризації» № 40850410 від 21.08.2012 року.
Спадкоємцем першої черги за законом до майна померлого ОСОБА_2 був його син ОСОБА_3, який фактично прийняв спадщину, оскільки проживав та був зареєстрований у спадковому будинку.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 помер, не оформивши своїх спадкових прав.
Згідно заповіту, посвідченого 16.02.2011 року секретарем виконавчого комітету Калитянської селищної ради, ОСОБА_3 на випадок своєї смерті зробив заповітне
розпорядження, згідно якого заповів все своє майно, де б воно не було, і з чого б воно не складалося, і взагалі все те, що буде належати йому на день смерті і на що він за законом матиме право - ОСОБА_1
У зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документу на житловий будинок позивач не може отримати свідоцтва про право на спадщину за заповітом.
Вищенаведене підтверджується копіями спадкових справ до майна померлих ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Згідно ст. 549 ЦК України (в редакції 1963р.), визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Зазначені в цій статті дії повинні бути вчинені протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.
З огляду на наведене, суд вважає, що ОСОБА_3 прийняв спадщину після смерті свого батька ОСОБА_2, оскільки фактично вступив в управління спадковим будинком.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Відповідно до ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Враховуючи, що ОСОБА_3 в порядку спадкування за законом набув право власності на домоволодіння по АДРЕСА_1, а позивач є спадкоємцем за заповітом, у встановленому законом порядку прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3, звернувшись до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини протягом шестимісячного строку, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 549 ЦК України (1963р.), ст.ст. 1268 - 1270 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 212-215, 224-228 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
За ОСОБА_1 визнати в порядку спадкування за заповітом право власності на домоволодіння по АДРЕСА_1, яке складається з житлового будинку «А-1», загальною площею 126,1 кв.м., житловою площею 76,1 кв.м., господарських будівель та споруд: погріб «В», сарай «Д», сарай «Е», огорожа «N».
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивач має право оскаржити заочне рішення до апеляційного суду Київської області через Броварський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя А. О. Шинкар
- Номер: 2/361/485/13
- Опис: позовна заява про визнання житловий будинок в порядку спадкування
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 1007/13647/2012
- Суд: Броварський міськрайонний суд Київської області
- Суддя: Шинкар А.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.12.2012
- Дата етапу: 22.02.2013