справа № 1007/12977/2012
провадження № 2/361/317/13
03.01.2013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 січня 2013 р. Броварський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого-судді: Шинкаря А.О.
при секретарі: Брейкіній Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Бровари цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу.
Свої вимоги обгрунтовує тим, що шлюб між нею та відповідачем був укладений 16 червня 2007 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області, актовий запис № 300.
Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Посилається на те, що через несумісність характерів сімейне життя між ними поступово погіршувалося, у зв»язку з чим між ними постійно виникали сварки та суперечки, що в кінцевому результаті призвело до фактичного припинення шлюбних стоунків. Зазначає, що кожен з них має протилежні погляди на сімейні стосунки та обов»язки кожного в сім»ї.
З травня 2012 року подружні стосунки припинені, спільне господарство не ведеться, кожен має окремий бюджет та живе своїм життям. Відновити подружні стосунки не намагалися та немають наміру.
Вважає, що подальше спільне проживання та збереження шлюбу не можливе, оскільки воно буде суперечити її інтересам та інтересам неповнолітньої дитини. Спору про поділ майна подружжя між ними не існує. Дитина після розлучення буде проживати з позивачкою. Просить шлюб розірвати.
В судовому засіданні позивач підтримала позов, дала суду пояснення аналогічні змісту позовної заяви. Вважає, що надання строку для примирення недоцільне, просить шлюб розірвати.
Відповідач в судовому засіданні позов про розірвання шлюбу визнав, не заперечує проти його задоволення.
Порядок припинення шлюбу врегульовано главою 11 СК України.
Відповідно до пункту 2 статті 104 СК України розірвання шлюбу є однією із законодавчо визначених підстав його припинення.
Право на розірвання шлюбу ґрунтується нормами статтей 105-114 СК України.
Відповідно до статті 112 СК України, суд постановляє рішення, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення. При прийнятті рішення, суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.
Згідно ч.2 ст.114 СК України у разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Вислухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 104-105,110-112 СК України, ст.ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Шлюб між подружжям ОСОБА_1 та ОСОБА_2, укладений 16 червня 2007 року у Відділі реєстрації актів цивільного стану Броварського міськрайонного управління юстиції Київської області, актовий запис № 300 - розірвати.
Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Шинкар А. О.