Судове рішення #286292
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД  ЛУГАНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

Справа - № 22ц-3348 /06                                                   головуючий в 1 інстанції- Ткаченко О.Д.

категорія -                                                                      доповідач - Кравченко Н.В.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 листопаду 2006 року судова колегія судової палати в цивільних справах апеляційного суду Луганської області в складі:

головуючого - Кравченко Н.В.,

суддів - Пригорнєвої Л.І., Борисова Є.А.

при секретарі - Годуновій К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Біловодського районного суду Луганської області від 26 вересня 2006 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на її утримання та утримання неповнолітньої дитини, -

встановила:

У серпні 2006 року позивачка ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1, в якому послалася, що вона знаходиться з відповідачем у зареєстрованому шлюбі, від якого має сина ОСОБА_3. На даний час відповідач не надає їй допомоги ні на її утримання, ні на утримання малолітнього сина, тому вона просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на її утримання у розмірі 100 гр. на час її непрацездатності, та на утримання сина у розмірі 300 гр. до досягнення ним повноліття.

Рішенням Біловодського районного суду Луганської області від 26 вересня 2006 року позовні вимоги позивачки задоволено частково.

Суд стягнув з відповідача на утримання позивачки аліменти у розмірі по 100 гр. щомісячно з 23 серпня 2006 року і до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до 4 березня 2009 року, а також аліменти на користь позивачки на утримання сина Захара 4 березня 2006 року народження, починаючи з 28 серпня 2006 року і до його повноліття у розмірі 1/4 частини доходу ( заробітку) відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Аліменти у розмірі місячного платежу звернуто до негайного виконання.

В апеляційній скарзі відповідач не згоден з рішенням суду в частині розміру аліментів, вважає, що у такому розмірі він не має змоги їх виплачувати, просить зменшити розмір аліментів, визначивши їх у твердій грошовій сумі на утримання сина у розмірі 100 гр., та на утримання позивачки у розмірі 30 гр.

Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія приходить до наступного.

Згідно зі ст.. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Статтею 181 Сімейного Кодексу України передбачено, що способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

У відповідності зі ст..   182 Сімейного   Кодексу України   при визначенні    розміру аліментів судом враховується :

 

1)       стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2)   стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3)   наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини,

батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж ЗО відсотків

прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених

статтею 184 цього КодексуЗгідно зі ст.. 183, 184 Сімейного Кодексу України          частка

заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом. Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що сторони є батьками малолітнього сина Захара 4 березня 2006 року народження, що підтверджується його свідоцтвом про народження, та не заперечується відповідачем. На даний час дитина знаходиться на утриманні позивачки, чого також не заперечує відповідач.

Таким чином, суд обґрунтовано дійшов висновку про необхідність стягнення з відповідача коштів на утримання його малолітнього сина.

Згідно зі ст.. 84 Сімейного Кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років.

У відповідності зі ст.. 80 Сімейного Кодексу України аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі.

Судом встановлено, що сторони знаходяться у зареєстрованому шлюбі, дитина сторін- син Захар 4 березня 2006 року народження, не досяг трирічного віку, позивачка здійснює догляд за дитиною, достатніх доходів не має, що підтверджується, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, довідкою з місця проживання позивачки. Не заперечується фактично відповідачем.

За таких обставин суд обґрунтовано дійшов висновку про необхідність стягнення з відповідача коштів на утримання позивачки.

Посилання відповідача про те, що судом розмір аліментів визначено без врахування вимог закону щодо цього питання, на увагу не заслуговують.

У рішенні суду наведено достатнє обґрунтування наданими суду доказами, у тому числі довідками про склад сім'ї відповідача, про його матеріальний стан, стан здоров'я, які мають значення для справи, визначеного судом розміру аліментів на користь позивачки, як на її утримання, так і на утримання дитини.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, та не можуть бути підставою для зміни рішення суду.

Керуючись ст. 307, 308, 313,314,315 ЦПК України, судова колегія судової палати в цивільних справах апеляційного суду Луганської області, -

Ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.

Рішення Біловодського районного суду Луганської області від 26 вересня 2006 року за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на своє утримання та утримання неповнолітньої дитини - залишити без зміни.

Ця ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно, та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців після її проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація