Справа № 2-327-07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«30» жовтня 2007 року Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді ПЕШКОВА М.Л.,
при секретарі ГАВРИЛЮК Ю.В.,
з участю позивачки ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про розірвання шлюбу, -
встановив:
До Любомльського районного суду з позовною заявою звернулася ОСОБА_1, котра просить постановити рішення, яким розірвати шлюб з відповідачем ОСОБА_2.
Вимоги обгрунтувала тим, що спільне життя з відповідачем не склалося. Основними причинами являється те, що відповідач значну часку заробітку програє на ігрових автоматах, а також, не сумісність їхніх характерів та різне бачення тої чи іншої життєвої ситуації, в результаті чого виникали постійні непорозуміння та суперечки. Шлюбні відносини між ними припинені, більше ніж рік вони проживають окремо, тобто шлюб існує лише формально. Майнового спору між сторонами не має.
Під час судового засідання позивачка вимоги позову підтримала повністю та пояснила, що примирення між відповідачем неможливе, наполягає на розірванні шлюбу.
Відповідач в судове засідання не з'явився, однак від нього надійшла заява, в якій він зазначає, що позов визнає повністю, проти розірвання шлюбу не заперечує, просить судове засідання проводити за його відсутністю.
Аналізом доказів у справі суд встановив наступні фактичні обставини.
Позивачка ОСОБА_1 (дівоче прізвище ІНФОРМАЦІЯ_2) та відповідач ОСОБА_2, 27 вересня 1994 року зареєстрували шлюб у Вишнівській сільській Раді, Любомльського району, Волинської області, про що відповідно виконано актовий запис під № 117.
Зі свідоцтва про народження від 09-01.1998 року виданого Римачівською сільською Радою, Любомльського району, Волинської області слідує, що ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження являється сином ОСОБА_2
2
та ОСОБА_1.
Зі свідоцтва про народження від і8 листопада 1999 року виданого Римачівською сільською Радою, Любомльського району, Волинської області слідує, що ОСОБА_3, іо.п.і999 року народження являється дочкою ОСОБА_2та ОСОБА_1.
Відповідно до довідки №719 від 16.07.2007 року позивачка ОСОБА_1 разом із чоловіком ОСОБА_2., сином ОСОБА_4. та дочкою ОСОБА_3. проживають в с АДРЕСА_1.
Згідно копії трудової книжки ОСОБА_2 з 18.03.2004 року та наданий момент не працює.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Таким чином, дослідивши докази у справі, заслухавши пояснення позивачки, суд приходить до висновку, що через небажання сторін зберегти сім'ю, постійні конфлікти між ними, шлюб існує лише формально, збереження шлюбу між сторонами суперечитиме їх інтересам та інтересам неповнолітніх дітей, а тому вимоги позову є обгрунтованими та підлягають до задоволення.
Майнового спору за поясненнями позивачки, між сторонами немає. Витрати при реєстрації розірвання шлюбу сторін в органах РАЦС, слід покласти на відповідача.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213 ЦПК України, на підставі ст.ст. 105, 110, 112 СК України, суд, -
вирішив:
Позовну заяву задовольнити повністю.
Шлюб, зареєстрований 27 вересня 1994 року у Вишнівській сільській Раді, Любомльського району, Волинської області за актовим записом № 17 між ОСОБА_1(дівоче прізвище ІНФОРМАЦІЯ_2) та ОСОБА_2 - розірвати.
При оформленні розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути з ОСОБА_2в користь держави 17 (сімнадцять) гривень держмита.
Протягом 10 днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.