Справа № 2-337/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2007 року Любомльський районний районний суд Волинської
області в складі головуючого - судді Пешкова М.І.,
при секретарі - Носку В.А.,
з участю позивачки ОСОБА_1.,
відповідача ОСОБА_3.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м. Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
встановив:
У суд з позовом звернулась ОСОБА_1, яка просить постановити рішення про стягнення із ОСОБА_2аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, 1/10 частки від отримуваної відповідачем пенсії, щомісячно. Вимоги обґрунтувала тим, що вона являється опікуном неповнолітнього ОСОБА_3, даний факт підтверджується рішенням Вишнівської сільської ради № 36 від 23.09.2003 року. Між її сестрою, ОСОБА_4, та відповідачем 25.03.2004 року шлюб розірвано. Оскільки відповідач не виконує свого батьківського обов'язку, не утримує дитину, а неповнолітній знаходиться на її утриманні, змушена звернутися до суду.
В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала, відповідач позов визнав в повному об"ємі.
Аналізом доказів встановлено наступне: свідоцтвом про народження від 02.02.2000 року виданого Вишнівською сільською радою, Любомльського району, Волинської області підтверджується, що ОСОБА_3народився ІНФОРМАЦІЯ_1року,
батьками якого являються ОСОБА_2та ОСОБА_4;
свідоцтвом про розірвання шлюбу від 25.03.2004 року виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Любомльського районного управління юстиції Волинської області підтверджується, що 25.03.2004 року розірвано шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_4;
рішенням Вишнівської сільської ради від 23.09.2003 року про встановлення опіки підтверджується, що опікуном над неповнолітнім ОСОБА_3. встановлено ОСОБА_1;
витягом із огляду у МСЕК зазначено, що ОСОБА_2є інвалідом II групи з дитинства;
в довідці, виданої Вишнівською сільською радою Любомльського району Волинської області, про склад сім'ї вказано, що сім"я ОСОБА_1. складається з чоловіка - ОСОБА_5 ., дочки - ОСОБА_6., сестри - ОСОБА_4., племінника -ОСОБА_3. та матері - ОСОБА_7.;
довідкою виданою Вишнівською сільською радою від 24.09.2007 року, зазначено наступне, що ОСОБА_2 з 31.12.2005 року ніде не працює, не навчається та не служить.
Згідно ч.2 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухваляє рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси
інших осіб, суд постановляє рішення про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Відповідачу роз"яснено наведенні положення процесуального закону, він визнав підстави позову та фактичні обставини, якими він обгрунтуваний.
Згідно зі ст. 180 СК України батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу матері, батька і (або) у твердій грошові сумі.
Згідно ч.2 ст. 182 СК України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно із ч. 1 ст. 183 СК України, частка заробітку ( доходу ) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом, то суд вважає, що стягнення аліментів у частці заробітку (доходу) відповідача в розмірі четвертої частини , буде задовольняти інтереси позивачки по утриманню неповнолітньої дитини .
Таким чином, у справі встановлено, що не зважаючи на вимоги законодавства, відповідач не приймає участі в утриманні дитини, а тому вимоги про стягнення аліментів є обгрунтованими.
Згідно з п. 1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, рішення про стягнення місячного розміру аліментів підлягає негайному виконанню.
Відповідно до ч. 1 ст. 79 ЦПК України , судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно із ч. 1 ст. 88 ЦПК України , стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
У відповідності до Перехідних та Прикінцевих Положень ЦПК України, до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору, судовий збір при зверненні до суду сплачується у порядку і розмірах, встановлених законодавством для державного мита.
Оскільки 1 % від задоволеної суми позову менше ніж 3 неоподатковуваних мінімуми доходів громадян , держмито становитиме 51 (п'ятдесят одну) гривню.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 209, 212, 213, 214, 215, 367, на підставі ст. ст. 180, 181, 182, 183 СК України, суд , -
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, 1977 року народження, жителя с Вишнів, Любомльського району, Волинської області, в користь ОСОБА_1, жительки с Вишнів, Любомльського району, Волинської області, на утримання племінника, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, аліменти по 1/10 частки від отриманої відповідачем пенсії, щомісячно, починаючи з 27.09.2007 року і до його повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2, в користь держави 51 (п'ятдесят одну) гривню держмита.
Рішення в частині стягнення місячного розміру аліментів звернути до негайного виконання.
Протягом 10 днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.