Справа № 2-281/2007 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2007 року Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого - судді - Тустановського А.О.
при секретарі - Волощук І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Веселинове Миколаївської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Веселинівська філія Миколаївського міжміського бюро технічної інвентаризації про визнання дійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою про визнання дійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна.
В обґрунтування своїх вимог позивач вказав, що 20 лютого 2005 року він уклав з відповідачем ОСОБА_2 договір купівлі-продажу 6/100 частини нежитлової будівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_1. Після досягнення згоди з усіх істотних умов договору позивач сплатив вартість купленого нерухомого майна у сумі 4500 (чотири тисячі п'ятсот) грн., про що відповідач надала йому розписку.
Одразу звернутися до нотаріальної контори сторони не могли, так як право власності відповідача на частку в нежитловій будівлі було підтверджено тільки приватизаційними документами, а інші документи, у тому рахунку свідоцтво про право власності та технічний паспорт, знаходилися в процесі виготовлення. Оскільки на той момент позивач вже володів суміжною часткою цієї будівлі, то він провів капітальний ремонт в обох частках одночасно.
19.03.2007 року відповідач отримала свідоцтво про право власності на 6/100 частини нежитлової будівлі, а 23.04.2007 року - технічний паспорт на це майно. Зазначені документи ОСОБА_2 передача позивачу та заявила, що цими діями вона повністю виконала свої зобов'язання за укладеним між ними договором купівлі-продажу та відмовилася посвідчувати договір нотаріально.
В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримала в повному обсязі і з тих же підстав. Просить визнати договір купівлі-продажу 6/100 частини нежитлової будівлі дійсним.
Відповідач в судовому засіданні позов визнала повністю, суду пояснила, що 20 лютого 2005 року вона уклала з позивачем договір купівлі-продажу 6/100 частини нежитлової будівлі, розташованої по АДРЕСА_1. Після досягнення з усіх істотних умов договору позивач сплатив їй вартість будівлі в сумі 4500 (чотири тисячі п'ятсот) грн., а вона пообіцяла даний договір посвідчити нотаріально, але потім відмовилася у зв'язку із зайнятістю.
Представник третьої особи Веселинівської філії Миколаївського міжміського бюро технічної інвентаризації ОСОБА_3 вважає вимоги позивача обґрунтованими, оскільки
позивач виконав усі умови договору, а відповідач відмовилась нотаріально посвідчувати угоду посилаючись на зайнятість та відсутність вільного часу.
Суд, заслухавши позивача, відповідача, представника третьої особи, дослідивши матеріали справи, в межах заявлених вимог та наданих доказів, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, 20 лютого 2005 року позивач та відповідач уклали договір купівлі-продажу 6/100 частини нежитлової будівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_1. Після досягнення згоди з усіх істотних умов договору позивач сплатив відповідачу вартість купленого нерухомого майна у сумі 4500 (чотири тисячі п'ятсот) грн., що підтверджується розпискою. Пізніше ОСОБА_2 передала позивачу свідоцтво про право власності на нерухоме майно та технічний паспорт. Оскільки відповідач ОСОБА_2 відмовилася нотаріально посвідчити договір, то ОСОБА_1 Веселинівською філією Миколаївського міжміського бюро технічної інвентаризації відмовлено в реєстрації права власності на куплене ним нерухоме майно.
Згідно ч. 1 ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму. Частиною 2 ст. 220 ЦК України передбачено що, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним і у цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
З огляду на викладене, суд вважає, що оскільки сторонами фактично виконанні умови договору купівлі-продажу 6/100 частини нежитлової будівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, то необхідно цей договір визнати дійсним, так як він не суперечить вимогам ст. ст. 220, 655 ЦК України.
На підставі викладено, керуючись ст. ст. 10, 60, 212-215, 218 ЦПК України, ст. ст. 220, 655 ЦК України, ст. 48 Закону України „Про власність", суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу 6/100 частини нежитлової будівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, укладений 20 лютого 2005 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, дійсним.
За даним договором ОСОБА_2 продала, а ОСОБА_1 придбав у власність 6/100 частини нежитлової будівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Веселинівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.