Судове рішення #28734558

Справа № 146/397/13-ц


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"25" березня 2013 р. Томашпільський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Скаковської І.В.,

при секретарі Самар Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Томашполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та на своє утримання, -


ВСТАНОВИВ:

У березні 2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позов до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та на своє утримання, посилаючись на те, що вона з відповідачем перебували у шлюбі від якого у них ІНФОРМАЦІЯ_1 народився син ОСОБА_3. На даний час сторони проживають окремо, син знаходиться на утриманні позивача, однак відповідач в добровільному порядку надавати матеріальну допомогу на утримання дитини не бажає, хоча зобов»язаний це робити згідно закону і має таку змогу. Також останній не надає коштів на утримання позивача, яка зайнята по догляду за дитиною до досягнення трьохрічного віку. Тому просить суд ухвалити рішення про стягнення з відповідача на її користь аліментів на утримання дитини в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття, а також аліменти на своє утримання, розмір яких визначає в сумі 500 грн. щомісячно до досягнення дитиною трьохрічного віку.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, просить суд задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що працює охоронником у ТОВ «Панда», має заробітну плату у розмірі 1300 грн., позовні вимоги визнає частково, не заперечує проти стягнення з нього аліментів на утримання дитини. Щодо утримання дружини, то зазначив, що може сплачувати їй лише 100 грн.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, прийшов до висновку про задоволення позову частково з таких підстав.

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно ч. 2 та 3 ст. 181 СК України за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Судом установлено, що у сторін є дитина: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а. с. 6). Дитина проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні (а. с. 7).

Таким чином відповідач ОСОБА_2 зобов'язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Судом встановлено, що відповідач працює в ТОВ «Панда» охоронником, має місце роботи та відповідно отримує заробітну плату

Таким чином, суд вважає визначити розмір аліментів, що будуть стягуватись з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання їх дитини ОСОБА_4 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно. Такий розмір аліментів також сторони визнають.

Згідно ч. 2, 4 ст. 84 СК України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка - батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Суд вважає, що згідно вищезазначених обставин зокрема те, що ОСОБА_2 має постійне місце роботи, може надавати матеріальну допомогу на утримання ОСОБА_1 до досягнення їх дитиною трьох років.

Проте, позивач ОСОБА_1 не довела що відповідач має можливість сплачувати кошти на її утримання у розмірі 500 грн., тому враховуючи принцип розумності, суд вважає, що з відповідача слід стягувати на утримання позивача 250 грн. щомісячно, до досягнення дитиною трьох років.

На підставі ст. 367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов'язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць. Аліменти підлягають стягненню в контексті ст. 191 СК України з дня пред'явлення позову, тобто у даній справі з 4 березня 2013 року.

Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача в дохід держави 229,40 грн. судового збору

На підставі викладеного, керуючись статями 79, 84, 180-183, 191 СК України, статями 10, 15, 57-61, 64, 212-215, 218, 294, 367 ЦПК України суд, -


ВИРІШИВ:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та коштів на утримання дружини, задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого в ТОВ «Панда» охоронником, проживаючого у АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягнення з дня подачі позовної заяви, а саме з 4 березня 2013 року.

Стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в твердій грошовій сумі в розмірі 250 ( двісті п»ятдесят) грн., щомісячно до досягнення дитиною ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 трьох років, починаючи стягнення з 4 березня 2013 року.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 229,40 грн. судового збору.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд Вінницької області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація