ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" вересня 2008 р. Справа № 8/91
С
Господарський суд Чернівецької області у складі: головуючий суддя Черв’яков Є.В. при секретарі судового засідання Гурину М.О. |
розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду № 19 в м. Чернівці, справу |
за позовом | Прокурора Кельменецького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Чернівецької області |
до | Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелененьке»с. Зелена Кельменецький район |
про | стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування –3995,58 грн. |
за участю представників : |
позивача | Представника за дорученням від 09.01.2008 року №202/09 –Морсова С.В. |
відповідача | не з’явився |
прокурор | прокурора облпрокуратури Пацарен В.Я. |
СУТЬ СПОРУ:
Прокурор Кельменецького району Чернівецької області в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Чернівецької області звернувся із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелененьке»про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування –3995,58 грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Відповідач належним чином був повідомлений про день та час слухання справи, проте явку свого представника в судове засідання не забезпечив, правом наданим ст. 51 КАС України на подання відзиву не скористався.
Нез’явлення представника відповідача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору по суті, справу може бути розглянуто без його участі за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши, прокурора та представника позивача, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив.
Відповідно до п. 1 ст. 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування": «Страхувальниками є роботодавці, в тому числі, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону».
У відповідності до ст. 1 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” , ст. 15 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” Товариство з обмеженою відповідальністю «Зелененьке»перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Чернівецької області і є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Незалежно від форми власності і організаційно-правових форм господарювання страхувальники зобов’язані сплачувати податки та страхові внески в порядку та розмірах, встановлених законом, в тому числі названі страхові внески з об’єктів оподаткування зазначених у ст. 2 за ставками визначеними у ст. 4 Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”.
Згідно наданих прокурором та позивачем розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за травень 2008 року та розрахунку по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування що підлягають сплаті за травень 2008 року заборгованість відповідача становить 3995,58 грн. страхових внесків.
Пунктом 6 статті 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року № 1058 –ІV визначено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до пункту 2 статті 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року № 1058 –ІV встановлено, що “суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону …, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі недоїмка) і стягується з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій”.
Відповідач зобов’язання зі сплати страхових внесків належним чином не виконав, а тому зобов’язаний сплатити на користь позивача суму недоїмки у розмірі 3995,58 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України п.6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з активів Товариства з обмеженою відповідальністю «Зелененьке»(с. Зелена Кельменецький район Чернівецької області, р/р 260071289 ЧОД АППБ «Аваль», МФО 356464, код за ЄДРПОУ 30795974) на користь Управління Пенсійного фонду України в Кельменецькому районі Чернівецької області (м. Кельменці, вул. Бессарабська, 39, р/р 25605300141001 у Кельменецькому відділені ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 356378, код за ЄДРПОУ 21430638) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 3995,58 грн.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Є.В. Черв"яков
- Номер:
- Опис: заміна сторони
- Тип справи: Заміна, залучення нових учасників судового процесу, правонаступництво, залучення третьої особи (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 8/91
- Суд: Господарський суд Полтавської області
- Суддя: Черв'яков Є.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.12.2016
- Дата етапу: 18.01.2017
- Номер:
- Опис: про визнання права на частку в спільному майні
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 8/91
- Суд: Господарський суд Чернігівської області
- Суддя: Черв'яков Є.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.09.2011
- Дата етапу: 27.09.2011