Справа № 121/2652/13-а
2-а/121/209/13
ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
27 березня 2013 року
Суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим,як адміністративного суду ОСОБА_1, розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до Ялтинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до Ялтинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення 22-ї сесії 6-го скликання Ялтинської міської ради № 193 від 19 вересня 2012 року «Про скасування рішення 20-ї сесії 6- го скликання Ялтинської міської ради № 284 від 27 липня 2012 року «Про надання дозволу ОСОБА_2, на розробку проекту землеустрою по відводу у власність земельної ділянки».
Крім того, позивач просить поновити йому строк на звернення до суду за оскарженням вказаного рішення за тих підстав, що йому стало відомо про порушення його прав цим рішенням з відповіді ПП «Геркулес» у березні 2013 року.
Розглянувши клопотання про поновлення строку на звернення до суду, вважаю, що воно підлягає задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод і інтересів особи встановлюється шестимісячний строк.
В силу ч.1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як, вбачається з наданих суду матеріалів, позивач не міг своєчасно оскаржити зазначене рішення , оскільки про порушення своїх прав, він дізнався лише у березні 2013 року з листу ПП «Геркулес» , а отже вважаю, що строк на звернення до суду необхідно визнати таким, що не є пропущеним.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративно - процесуальну дієздатність.
Вона відповідає вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Подана позовна заява підсудна Ялтинському міському суду АР Крим як адміністративному суду.
Підстав для повернення позовної заяви або для відмови в відкриті провадження по справі немає.
З огляду на якість та повноту наданих суду разом з заявою документів немає необхідності в проведені попереднього судового засідання.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 106, 107 КАС України,
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_2 про поновлення строку на звернення до суду - задовольнити.
Вважати таким, що не є пропущеним строк на звернення до суду щодо оскарження рішення 22-ї сесії 6-го скликання Ялтинської міської ради № 193 від 19 вересня 2012 року «Про скасування рішення 20-ї сесії 6- го скликання Ялтинської міської ради № 284 від 27 липня 2012 року «Про надання дозволу ОСОБА_2, на розробку проекту землеустрою по відводу у власність земельної ділянки».
Відкрити провадження по адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_2 до Ялтинської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування.
Попереднє судове засідання не проводити.
Призначити розгляд справи по суті на 15 квітня 2013 на 11 годину 00 хвилин в залі № 33 Ялтинського міського суду АРК, розташованого за адресою: м. Ялта, вул. Дмитрієва, 4.
Відповідно до ст. 71 КАС України зобов’язати секретаря Ялтинської міської ради надати суду в строк до 11 квітня 2013 року заперечення до позовної заяви(при їх наявності) або пояснення по суті позовних вимог, оригінали для дослідження в судовому засіданні та їх копії для долучення до адміністративної справи:
- рішення 22-ї сесії 6-го скликання Ялтинської міської ради № 193 від 19 вересня 2012 року «Про скасування рішення 20-ї сесії 6- го скликання Ялтинської міської ради № 284 від 27 липня 2012 року «Про надання дозволу ОСОБА_2, на розробку проекту землеустрою по відводу у власність земельної ділянки» та документи, які явилися підставою для його прийняття;
Копію ухвали направити особам які беруть участь у справі.
Викликати у судове засідання позивача та представника відповідача.
Права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі викладені у ст. ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз’яснити особам, яки беруть участь у справі, що вони мають рівні процесуальні права та обов’язки, зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Крім того, особи, які беруть участь у справі мають право: знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання і відводи; давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них; робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їх інтересів; користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм Кодексом адміністративного судочинства України.
Особи, які беруть участь у справі, можуть за власним рахунком додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративні справі.
Суддя: