Судове рішення #28841708

Справа № 121/1993/13-а

2-а/121/179/13



П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


28 березня 2013 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим


у складі: головуючого судді - Руденко В.В.

при секретарі - Корнєвій Г.В.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Ялтинського міського суду адміністративну справу

за позовною заявою ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Ялтинської міської ради АР Крим про визнання протиправним та скасування рішення органу місцевого самоврядування та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

позивачі просять суд :


- визнати протиправним та скасувати рішення 26-ї сесії 6-го скликання Ялтинської міської ради АР Крим № 419 від 26 грудня 2012 року «Про відмову ОСОБА_1, ОСОБА_2, у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею: 0,0714га., для будівництва та обслуговування жилого будинку , господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1 з земель, що знаходяться у віданні Ялтинської міської ради» ;


- зобов'язати Ялтинську міську раду на найближчій сесії після отримання постанови суду для виконання, розглянути повторно їх заяву про надання їм дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею: 0,0714га., для будівництва та обслуговування жилого будинку , господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1;


Вимоги мотивовані тим, що вони 24 жовтня 2012 року звернулись до відповідача з заявою про надання їм дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею: 0,0714га., для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1. До заяви вони надали всі передбачені земельним законодавством документи. Оскаржуваним рішенням № 419 від 26 грудня 2012 року їм було відмовлено в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою по відводу земельної ділянки, оскільки ніби - то відсутня, вказана в заяві, площа земельної ділянки в натурі та місце її розташування не відповідає вимогам містобудівної документації. Вважають це рішення протиправним, оскільки земельна ділянка , яку вони хочуть отримати у власність існує і частково розташована під будинком , який належить їм на праві спільної власності за адресою: АДРЕСА_1. Окрім цього рішеннями суддів, при розподілі частки майна , що є у спільній частковій власності (домоволодіння АДРЕСА_2, між ними та ОСОБА_3, в результаті чого, вони стали власниками домоволодіння АДРЕСА_1 за вказаною адресою) встановлено, що загальна площа земельної ділянки під час виділу і припинення право спільної часткової власності на нерухоме майно становила 0,1072 га. Також вважають, що у відповідача немає доказів на підтвердження їх відмови відносно того, що місце розташування, земельної ділянки, яку вони просять у власність не відповідає вимогам містобудівної документації, оскільки їх будинок та прибудинкова територія існували ще до розробки та затвердження містобудівної документації - Генерального плану Великої Ялти. Окрім цього всі питання та погодження про можливість передачі земельної ділянки у власність вирішуються в стадії розробки проекту, для чого і приймається рішення ради про надання дозволу на розробку проекту відводу. Ялтинська міська рада перешкоджає їм в отриманні земельної ділянки у власність, тому вони вимушені звернутися до суду за захистом своїх порушених прав.

Оскільки відповідач відносно них прийняв протиправне рішення і в подальшому може діяти протизаконно, то вони просить суд змусити Ялтинську міську раду повторно розглянути їх заяву про надання дозволу на складання проекту відводу для передачі у власність земельної ділянки.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засідання позовні вимоги не визнала .

Заперечення мотивувала, тим, що оскаржуване рішення прийняте відповідачем з дотриманням вимог чинного законодавства України, в межах повноважень та компетенції Ялтинської міської ради на підставі висновку головного управління містобудівництва , архітектури та регіонального розвитку № 28 від 18 грудня 2012 року. Будь - яких доказів законності та правомірності рішення ради представник відповідача суду не надав, оскільки всі підстави відмови зазначені в оскаржуваному рішенні ради викладені лише на підставі зазначеного висновку. Представник відповідача зазначила під час судового засідання, що позивачі при наданні заяви з проханням надати їм дозвіл на складання проекту відводу земельної ділянки для передачі у власність надали раді всі передбачені законом документи.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши сторони та оцінивши докази, які є у матеріалах справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню за наступних підстав.

У відповідності із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та у межах повноважень та засобами, передбаченими Конституцією та законами України.

Зазначені положення Конституції України кореспондовані в ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно п. 34 ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської Ради вирішуються відповідно до закону питання регулювання земельних відносин.

Стаття 12 Земельного Кодексу України встановлює, що розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян і юридичних осіб, відноситься до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст.

Відповідно до ч. 6 ст. 118 Земельного Кодексу України особи, зацікавлені в одержані безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до ради міністрів Автономної республіки Крим.

Згідно із ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України - Рада міністрів Автономної Республіки Крим, районна, Київська чи Севастопольська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Судом встановлено, що позивачі є спільними власниками домоволодіння по АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

24 жовтня 2012 року вони звернулась до Ялтинської міської ради з заявою про надання їм дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею: 0,0714га., для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1.

До заяви вони додали всі передбачені земельним законодавством України документи.

Рішенням 26-ї сесії 6-го скликання Ялтинської міської ради АР Крим № 419 від 26 грудня 2012 року їм відмовлено у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею: 0,0714га., для будівництва та обслуговування жилого будинку , господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1 з земель, що знаходяться у веденні Ялтинської міської ради .

З тексту оскаржуваного рішення слідує, що підставами для його прийняття були відсутність площі земельної ділянки та місце її розташування не відповідає вимогам містобудівної документації .

Відповідач при прийнятті зазначеного рішення користувався висновком головного управління містобудівництва , архітектури та регіонального розвитку № 28 від 18 грудня 2012 року.

Підстави відмови викладені відповідачем в оскаржуваному рішенні не можуть бути визнані судом законними з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні рішеннями суддів, при розподілі частки майна , що була у спільній частковій власності домоволодіння АДРЕСА_2, між позивачами та ОСОБА_3, в результаті чого, вони стали власниками домоволодіння АДРЕСА_1 за вказаною адресою встановлено, що загальна площа земельної ділянки під час виділу і припинення право спільної часткової власності на нерухоме майно становила 0,1072 га.

При подачі заяви для отримання земельної ділянки у власність позивачі в своїй заяві вказали орієнтовну площу земельної ділянки, яку вони бажають отримати у власність лише 0,0714га., частка якої розташована саме під будинком, належним їм на праві власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

У відповідності до ч. 2 зазначеної статті в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Посилання відповідача, як на підставу відмови в наданні дозволу на розробку проекту відводу земельної ділянки для передачі у власність, на не відповідність місця її розташування вимогам містобудівної документації, не може бути прийнято судом до уваги, оскільки дана обставина не підтверджена відповідачем будь - якими доказами.

Єдиним доказом проти позову у представника відповідача була наявність висновку головного управління містобудівництва , архітектури та регіонального розвитку № 28 від 18 грудня 2012 року, тоді як всі питання та погодження про можливість передачі земельної ділянки у власність вирішуються в стадії розробки проекту, для чого і приймається рішення ради про надання дозволу на розробку проекту відводу.

Всупереч зазначеним вимогам закону відповідачем не доведена правомірність оскаржуваного рішення.

За таких обставин рішення Ялтинської міської ради № 419 від 26 грудня 2012 року не може бути визнано законним та підлягають скасуванню.

Оскільки оскаржуване рішення визнано судом протиправним та таким, що підлягає скасуванню, суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача повторно розглянути на пленарному засіданні Ялтинської міської ради заяву позивачів від 24 жовтня 2012 року про надання їм дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею: 0,0714га., для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1 .


На підставі викладеного та керуючись, ст. 19 Конституції України, ст.ст. 12, 118 Земельного Кодексу України, ст. ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 2, 71, 159-163, 171 КАС України,


П О С Т А Н О В И В:


Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 - задовольнити у повному обсязі.

Рішення 26-ї сесії 6-го скликання Ялтинської міської ради АР Крим № 419 від 26 грудня 2012 року «Про відмову ОСОБА_1, ОСОБА_2, у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею: 0,0714га., для будівництва та обслуговування жилого будинку , господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1 з земель, що знаходяться у віданні Ялтинської міської ради» - визнати протиправним та скасувати.


Зобов'язати Ялтинську міську раду на найближчій сесії після отримання постанови суду для виконання, розглянути заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки орієнтовною площею: 0,0714га., для будівництва та обслуговування жилого будинку , господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1 , та прийняти рішення відповідно до вимог закону.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського Апеляційного Адміністративного через Ялтинський міський суд в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.



СУДДЯ :


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація