Справа № 2- 287 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 липня 2007 року смт. Веселинове
Миколаївської області
Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого - судді Орленко Л.О.
при секретарі Одноор Н.В.
за участю представника позивача ОСОБА_1
представника Веселинівської селищної ради ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Веселинове цивільну справу за позоврм ОСОБА_3 до Веселинівської селищної ради, треті особи Веселинівська державна нотаріальна контора, ОСОБА_4 - про визнання права власності в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про визнання права власності в порядку спадкування на майно, яке залишилося після смерті його матері ОСОБА_5.
В позові зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1омерла його мати ОСОБА_5 . Після смерті матері залишилась спадщина, яка складаєтеся з квартири, розташованої в АДРЕСА_1.
Провівши поховання матері, він, як спадкоємець першої черги за законом, вступив в володіння спадковим майном, подав у встановлений законом строк до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. В цей же час інші спадкоємці, його сестра ОСОБА_4, звернулась до нотаріальної контори із заявою про відмову від прийняття спадщини. Але держнотаріусом йому було вказано на те, що його мати не набула права власності на квартиру, оскільки юридично не оформила своє право власності після смерті її чоловіка ІНФОРМАЦІЯ_2 року, оскільки квартира належала ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на праві приватної спільної сумісної власності. Із зазначених підстав йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Просить суд визнати факт прийняття його матір'ю ОСОБА_5 спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_6 та складається з 1/2 частини АДРЕСА_1 та визнати за ним право власності у порядку спадкування на квартиру.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позов підтримав в повному обсязі і зазначив, що мати позивача ОСОБА_5 після смерті батька весь час проживала у спадковій квартирі. Однак, вона не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, тому вона не оформила своє право на квартиру, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. ОСОБА_5
померла. Після смерті матері він звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, а сестра надала до нотаріальної контори заяву про відмову у прийнятті спадщини. Через відсутність права власності у спадкодавиці ОСОБА_5 на спадкове майно йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Представник Веселинівської селищної ради ОСОБА_2 позов визнав, вважає, що досліджені в судовому засіданні докази підтверджують вимоги позивача.
Треті особи - Веселинівська державна нотаріальна контора, ОСОБА_4 до суду не прибули, повідомлені належним чином, про що свідчить вручення їм повісток.
Заслухавши представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача Веселинівської селищної ради ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
В судовому засіданні встановленр, що 11 лютого 1956 року ОСОБА_6 одружився з ОСОБА_5, яка після реєстрації шлюбу прийняла його прізвище - ОСОБА_5. В період шлюбу ОСОБА_6 28 серпня 1984 року було видано ордер №316 на АДРЕСА_1, де членами сім "і вказано його дружину та сина. Зазначена квартира була приватизована та згідно свідоцтва про право власності на житло від ЗО листопада 1993 року АДРЕСА_1, належить ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на праві приватної спільної сумісної власності.
ІНФОРМАЦІЯ_2 року АДРЕСА_1 ОСОБА_6 помер. Після його смерті ОСОБА_5 прийняла спадщину відповідно до вимог ст. 549 ЦК України /ред. 1963 року/, тобто продовжувала проживати у даній квартирі, але не звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, тому юридично не оформила своє право власності на 54 частину спадкової квартири.
Як вбачається із будинкової книги ОСОБА_5 була зареєстрована та проживала в АДРЕСА_1 з 25.09.1984 року до дня смерті.
Оскільки ОСОБА_5 фактично вступила у володіння спадковим майном, так як після смерті свого чоловіка ОСОБА_6продовжувала проживати в цій квартирі, то суд приходить до висновку, що вимога позивача про визнання факту прийняття спадщини ОСОБА_5 54 частини АДРЕСА_1 підлягає задоволенню в повному обсязі.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року АДРЕСА_1 ОСОБА_5 померла, що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1.
Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з належної їй АДРЕСА_1.
Згідно зі ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно зі ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припиняються внаслідок його смерті.
Після смерті ОСОБА_5 спадкоємцями являються її діти ОСОБА_3 та ОСОБА_4
Відповідно до витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі спадкова справа була заведена 05.05.2006 р.
ОСОБА_4 була належним чином повідомлена про розгляд справи, але до суду не прибула та заперечень проти позову не надала.
Факт родинних відносин між померлою ОСОБА_5 та ОСОБА_3 і ОСОБА_4 підтверджується їх свідоцтвами про народження, із яких вбачається, що вони є дітьми ОСОБА_5
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця.
Згідно зі ст. 1268 ЦК України спадкоємець за законом має право прийняти спадщину.
Сттатею 16 ЦК України передбачено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, одним із способів якого може бути визнання права.
Таким чином, враховуючи досліджені в судовому засіданні докази та ту обставину, що право позивача на АДРЕСА_1 ніким не оспорюється, то суд вважає за можливе визнати за ОСОБА_3 право власності у порядку спадкування на вказану квартиру.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 16, 1216, 1218, 1261, 1268 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215, 223 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_3 задовольнити.
Визнати факт прийняття ОСОБА_5, померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 спадщини, яка відкрилась після смерті померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 року АДРЕСА_1 ОСОБА_6 та складається з 1/2 частини АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, право власності на успадковану після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1.
Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Веселинівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги з одночасним направленням копії апеляційної скарги до апеляційного суду Миколаївської області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.