Судове рішення #2886290

Справа № 2-375/2007 року

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

30 серпня 2007 року Веселинівський районний суд Миколаївської області в складі:

головуючого - судді - Тустановського А.О.

при секретарі                                         - Матевосян К.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Веселинове Миколаївської області цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до Веселинівської районної державної адміністрації Миколаївської області про захист права на земельну частку (пай),

 

ВСТАНОВИВ:

 

17.07.2007 року позивач звернувся до суду із позовом до Веселинівської районної державної адміністрації Миколаївської області про захист права на земельну частку (пай).

У позові він посилається на те,  що з 01 квітня 1992 року по 08 січня 2000 року був членом КСП „Радянська Україна" Кудрявцівської селищної ради Веселинівського району Миколаївської області (пізніше реорганізованого в КСП „Хлібороб України").

26 грудня 1995 року було видано Державний акт на право колективної власності на землю КСП „Хлібороб України" та згідно Схеми поділу земель колективної власності встановлено розмір земельної частки (паю) - 6, 14 в умовних кадастрових гектарах та її вартість - 49822, 36 грн. (з урахуванням індексації).

При складанні списків осіб,  які мають право на земельну частку (пай),  позивача було пропущено.

Позивач неодноразово звертався до правління КСП „Хлібороб України",  Веселинівської районної державної адміністрації та до Веселинівського районного відділу земельних ресурсів з питанням про поновлення його права на земельну частку (пай),  однак позивачу в цьому було відмовлено та рекомендовано звернутися до суду.

ОСОБА_1 вважає,  що відмова у визнанні його права на земельну частку (пай) є неправомірною,  що і спонукало його звернутися до суду.

В судовому засіданні позивач свої вимоги підтримав повністю. Суду додатково пояснив,  що пропустив строк позовної давності з причини того,  що 2002 році отримав травму із-за якої став інвалідом 1 групи та довгий час не міг захистити своє порушене право.

Представник відповідача Веселинівської районної державної адміністрації Миколаївської області позовні вимоги визнав повністю,  будь-яких заперечень з приводу позовних вимог не має.

Суд,  заслухавши позивача,  представника відповідача,  допитавши свідків ОСОБА_2  та ОСОБА_3,  дослідивши матеріали справи,  в межах заявлених вимог та наданих доказів,  приходить до висновку,  що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Матеріалами справи встановлено,  що згідно трудової книжки НОМЕР_1 позивач 01.04.1992 року прийнятий в члени колгоспу „Радянська Україна" Веселинівського району Миколаївської області та звільнений з роботи 08.01.2000 року. Протоколом № 8 засідання правління колгоспу „Радянська Україна" від 15.05.1992 року позивач рекомендований зборам уповноважених членів колгоспу „Радянська Україна" прийняти в члени колгоспу. Згідно з протоколом загальних зборів № 1 від 09.01.1993 року колгосп „Радянська Україна" був реорганізований в  КСП „Михайлівське".  Згодом,

 

відповідно до рішення загальних зборів та на підставі протоколу № 3 від 12.03.1993 року КСП „Михайлівське" перейменоване в КСП „Хлібороб України".

Державний акт на право колективної власності на землю КСП „Хлібороб України" було видано 26 грудня 1995 року,  тобто в період коли позивач працював в зазначеному господарстві.

Крім даних трудової книжки праця позивача в КСП „Хлібороб України" підтверджується показами свідків ОСОБА_2  та ОСОБА_3,  які показали суду,  що ОСОБА_1 разом з ними працював в зазначеному підприємстві в якості механіка в період з 1992 по 2000 роки.

Згідно з п. 2 Указу Президента України „Про порядок паювання земель,  переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" № 720 від 08.08.1995 року - право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства,  сільськогосподарського кооперативу,  сільськогосподарського акціонерного товариства,  в тому числі пенсіонери,  які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства,  кооперативу,  товариства,  відповідно до списку,  що додається до державного акту на право колективної власності на землю.

Також,  згідно  ст.   ст.  1,  2 Закону України „Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" № 0899 від 05 червня 2003 року,  передбачено визнання судом права особи на земельну частку (пай).

В судовому засіданні встановлено,  що позивач в 2000 році отримав тяжку травму із-за якої став інвалідом 1 групи. Зазначена обставина не дала змоги ОСОБА_1 своєчасно звернутися до суду для захисту свого порушеного права,  а тому суд вважає,  що строк позовної давності позивачем пропущено з поважних причин і його порушене право підлягає захисту. Разом з тим,  представником відповідача під час судового розгляду і до винесення рішення не зроблено заяви про застосування позовної давності для відмови в позові.

На підставі викладеного,  керуючись  ст.   ст.  10,  60,  212-215,  218 ЦПК України,  п. 2 Указу Президента України „Про порядок паювання земель,  переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" № 720 від 08.08.1995 року,   ст.   ст.  1,  2 Закону України „Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" № 0899 від 05 червня 2003 року,  суд,

 

ВИРІШИВ:

 

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити право ОСОБА_1 на земельну частку (пай) в землях,  переданих у колективну власність КСП „Хлібороб України" Веселинівського району Миколаївської області.

Зобов'язати Веселинівську районну державну адміністрацію Миколаївської області виділити ОСОБА_1 земельну ділянку відповідну земельній частці (паю) по КСП „Хлібороб України" Веселинівського району Миколаївської області розміром 6, 14 в умовних кадастрових гектарах та вартістю 49822 (сорок дев'ять тисяч вісімсот двадцять дві) гривні 36 копійок,  із земель резерву чи запасу.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Веселинівський районний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація