Судове рішення #2890168
Справа 2-0-199/2008 р

                                                                                                                        Справа 2-0-199/2008 р. 

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

 

            24 вересня 2008 року                                                            смт Красногвардійське

 

    Красногвардійський  районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

                            головуючого судді:    Дегтярьової В.Ю.

                            при секретарі         Кірюхіної Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до зацікавленої особи Красногвардійської нотаріальної контори про встановлення юридичного факту проживання однією родиною,

 

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про встановлення юридичного факту проживання однією родиною з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто більше 5 років до дня її смерті та відкриття спадщини, яке необхідно їй  для прийняття спадщини.

Заявниця у судовому засіданні підтримала заявлені вимоги та пояснила, що з липня 1995 року вона по запрошенню ОСОБА_2 переїхала до неї із м. Рігі та стала з нею проживати до самої її смерті, оскільки у ОСОБА_2  були відсутні родичі. Проживали разом АДРЕСА_1, вели сумісне господарство. Заявниця надавала їй допомогу, коли ОСОБА_2 стала хворіти. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 померла іі заявниця сама її поховала. Просила встановити факт проживання з ОСОБА_2 однією сім'єю більш п'яти років до часу відкриття спадщини.

У судовому засіданні представник заявника ОСОБА_3  підтримала позовні вимоги заявника та наполягала на їх задоволені.

Представник зацікавленої особи у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання якого був сповіщений належним чином.

 Свідок ОСОБА_4  у судовому засіданні пояснила, що знає ОСОБА_1 приблизно 10-12 років. Вона мешкає АДРЕСА_1. Раніше там проживала ОСОБА_2. ОСОБА_1 доглядала її, вони проживали разом дев'ять років в однієї квартирі. ОСОБА_2 вже померла.

Свідок  ОСОБА_5  у судовому засіданні пояснила, що знає ОСОБА_1 приблизно 10 років. Проживала раніше в Літві. Її сусідка ОСОБА_2 проживала з родичем ОСОБА_1. Заявниця приїжджала до них у гості. Коли помер родич ОСОБА_1. ОСОБА_2 стала просити заявницю переїхати до неї. Приблизно 8-9 років вони проживали разом, вели сумісне господарство. ОСОБА_1 сама поховала ОСОБА_2.

Згідно копії паспорту НОМЕР_1, що єдиним документом посвідчення особи, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 зареєстрована з 29.06.1995 року АДРЕСА_1.

Згідно довідки № 1527 від 24.06.2008 року Красногвардійського ВУЖКГ ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_2, дійсно зареєстрована АДРЕСА_1.

Згідно копії свідоцтва про смерть НОМЕР_2, зареєстрована смерть ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно поштових конвертів від 1997-2005 роки, які надала заявниця до позову видно, що листи їй були направлені АДРЕСА_1.

 

Суд перевіривши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню.

          Суд приходить до висновку про наявність факту проживання однією родиною ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто більше 5 років до дня її смерті та відкриття спадщини.

 

      Встановлення данного факту має юрідичне значення - необхідне для отримання спадщини.

 

      Керуючись ст.ст. 256 - 259 ЦПК України, суд

 

В И Р І Ш И В :

     

    Заяву  ОСОБА_1 до зацікавленої особи Красногвардійської нотаріальної контори про встановлення юридичного факту проживання однією родиною -  задовольніти.

     

     Встановити юридичний факт проживання однією родиною ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 з ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто більше 5 років до дня її смерті та відкриття спадщини.

     

     Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

    Суддя

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація