Судове рішення #28946178


Справа № 1003/18556/12

6/1003/241/12

Категорія


У Х В А Л А


20 листопада 2012 року Білоцерківський міськрайонний суд у складі:

головуючого судді - Верещінська І. В. ,

при секретарі - Гуменна М. Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Білоцерківського міськрайонного суду подання державного виконавця районного відділу державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції про встановлення тимчасового обмеження в праві виїзду за кордон громадянина України - ОСОБА_1,


В С Т А Н О В И В :


Державний виконавець звернувся до суду із поданням, в якому зазначає, що на примусовому виконанні у відділі державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції перебуває виконавчий лист про стягнення з боржника аліментів на утримання дітей, боржник має заборгованість по аліментах станом на 01.07.2011 року в сумі 82 770, 13 гривні, тому у поданні ставиться питання про встановлення тимчасового обмеження в праві виїзду за межі України до виконання ним свої обов'язків за рішенням суду. Державний виконавець вказує, що наявність у особи невиконаних зобов'язань , покладених на неї судом є підставою для обмеження її у праві виїзду за межі України та в'їзду на Територію України.

Згідно ст. 373 ЦПК України, за наявності обставин, що утрудняють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім'ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, заміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Оскільки законодавство не передбачає обов'язкової участі в судовому засіданні державного виконавця та інших осіб, що приймають участь у справі, суд вважає можливим розглянути подання за їх відсутності на підставі наявних у справі доказів.

Перевіривши матеріали справи, суд вважає заяву такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Закон України від 21 січня 1994 року «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки, тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв'язання спорів у цій сфері.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов'язань. Згідно ч.2 цієї ж статті громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті. Згідно ч.4 цієї ж статті паспорт може бути тимчасово затримано чи вилучено у випадках, передбачених пунктами 1-9 частини першої цієї статті, або в разі використання паспорта для вчинення злочину, або виявлення у ньому підробки, а також у випадках припинення громадянства України. Тимчасове затримання або вилучення паспорта у таких випадках здійснюється судом, органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки, Державної прикордонної служби0 України, військовими комісаріатами та консульською службою України.

З наданих суду матеріалів не вбачається будь-яких достовірних даних про місце проживання та реєстрації боржника, його громадянство, наявність звернень боржника до відповідних органів з питань видачі паспорту, що дає право виїзду за кордон, фактичну видачу йому такого паспорту, місцезнаходження такого паспорту, вжиття будь-яких заходів примусового виконання рішення суду державним виконавцем, ухилення боржника від виконання рішення суду, а також даних про можливість виїзду боржника за кордон. Також не додано жодних додатків до подання, зокрема, копії виконавчого документу, копії постанови про відкриття виконавчого провадження.

Крім того, відповідно до статті 5 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. Однак, в поданні відсутні відомості щодо своєчасного виконання судового наказу, подання взагалі не мотивовано, не зазначено, які саме дії з боку виконавчої служби здійснювались з примусового виконання судового наказу після відкриття виконавчого провадження, що порушує інтереси ОСОБА_1

Таким чином, суд вважає неможливим задоволення подання без належного дослідження обставин справи, що мають суттєве значення для вирішення питання про обмеження боржника у реалізації його прав щодо виїзду за кордон. З таких обставин, суд, вважає подання необґрунтованим.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5, 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», - суд



У Х В А Л И В :


В задоволенні подання державного виконавця про обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1, - відмовити.


Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі постановлення ухвали без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя І. В. Верещінська



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація