Судове рішення #28946440



Справа № 1003/19865/12

2/1003/5292/12


У Х В А Л А


13.12.2012 суддя Білоцерківського міськрайонного суду, Верещінська І. В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Сухоліської сільської ради Білоцерківського району про визнання права на отримання у власність в порядку спадкування земельної ділянки,

В С Т А Н О В И В:


Позивачі звернулись із позовом до відповідача про визнання за ними права на спадкування земельної ділянки, посилаючись на те, що в 2006 році померла ОСОБА_4, після якого відкрилась спадщина у вигляді земельної ділянки. Проте, оскільки спадкодавець не встиг зареєструвати право власності на земельну ділянку та оформити державний акт, державний нотаріус відмовила в оформленні свідоцтва про право на спадщину на земельні ділянки.

Пред'явлена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Відповідно до п.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року, розмір ставки із позовних заяв майнового характеру, становить 1% ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто станом на 2012 рік - не менше 214 грн. 60 коп. і не більше 3219 гривень.

Таким чином, при подачі позову позивачам необхідно зазначити ціну позову, однак, в порушення вимог п.4 ч. 2 ст. 119 ЦПК України позивачами не зазначена ціна позову щодо вимог майнового характеру (а саме вартість земельної ділянки, не надані докази, підтверджуючі її вартість), враховуючи яку можливо б було визначити необхідний до сплати судовий збір за розгляд вимог щодо визнання права на спадкування.

Як вбачається з матеріалів справи, при поданні позовної заяви позивачем сплачено судовий збір в розмірі 107 гривень 30 коп.

Таким чином, позивачу необхідно зазначити ціну позову та виходячи з цього розміру сплатити (доплатити) судовий збір. Ціна позову в даному випадку повинна бути зазначена на підставі відомостей щодо дійсної вартості майна на момент подачі позову, та саме з цієї суми позивачем повинно бути визначено та сплачено суму судового збору.

Згідно ст. 121 ЦПК України, до позовної заяви, що не відповідає вимогам ст.119,120 ЦПК України слід застосувати правила ч.1 ст. 121 ЦПК України, тобто залишити її без руху, надавши позивачам термін для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст. 119, 121 ЦПК України, -


У Х В А Л И В:


Позовну заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Сухоліської сільської ради Білоцерківського району про визнання права на отримання у власність в порядку спадкування земельної ділянки - залишити без руху.

Зазначені недоліки усунути в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.



Суддя І. В. Верещінська


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація