Судове рішення #2898259
Справа № 2-203/2008 р

                                                            Справа  № 2-203/2008 р.

                                                               Р І Ш Е Н Н Я

                                                           ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

26 березня 2008 року                                            Ананьївський районний суд Одеської області

у складі:  головуючого судді              -  Скуртова М.І.

                 при секретарі                       -  Личман Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на вклади в банку,  

УСТАНОВИВ:

   ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, в якій зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її дід,ОСОБА_3, який проживав в м. Ананьєві Ананьївського району Одеської області. Після його смерті відкрилася спадщина на  майно, в тому числі й на вклади в банку, що знаходяться у Ананьївському відділенні №2821 ВАТ „Державний ощадний банк України”.

       На даний час позивачка єдина претендує на прийняття даної спадщини, оскільки її матір - ОСОБА_2, яка є донькою померлого, хоча й прийняла спадщину своєчасно так як постійно проживала з спадкодавцем, однак відмовилася від прийняття спадщини, що залишилась після смерті батька на користь ОСОБА_1. Оскільки мати відмовилась від спадщини, то позивачка звернулася до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини для її належного оформлення, однак їй було відмовлено з тої причини, що ОСОБА_2 прийняла спадщину, але отримувати свідоцтво про право на спадщину за законом не бажає, тому рекомендовано звернутися до суду з позовом про визнання права власності на майно померлого (а.с.23).

       Позивач в судове засідання не з'явилася, однак надала заяву (а.с.26) про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримує та просить задовольнити.

       Відповідач по справі в судове засідання також не з”явилась, однак надала заяву про розгляд справи у її відсутність, вимоги викладені в позовній заяві визнає в повному         обсязі  (а.с.30).

       Суд, взявши до уваги заяви сторін та вивчивши документи справи приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

       Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

       Відповідно до копії паспорту, позивач -ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженка та мешканка м. Ананьєва Ананьївського району Одеської області (а.с.5,6).

       Згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, її батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_2 (а.с.7).

       Встановлено, що відповідно до копії паспорту, відповідач - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженка та мешканка м. Ананьєва Ананьївського району Одеської області (а.с.8-10).

       Відповідно до копії свідоцтва про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, її батьками єОСОБА_3 та ОСОБА_5 (а.с.11).

     Згідно копії свідоцтва про укладення шлюбу, 08 вересня 1979 року Ананьївським районним бюро ЗАГС Одеської області було зареєстровано шлюб громадян ОСОБА_6 та ОСОБА_2, за актовим записом №51 (а.с.12).

     Відповідно до копії будинкової книги для прописки громадян, які проживають в будинку АДРЕСА_1 слідує, що в даному будинку проживали:ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_4, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3,ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.14,17). 

      Відповідно до свідоцтва про смерть (а.с.22),ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.22).

      Згідно довідки ВАТ „Державний ощадний банк України” Одеського обласного управління Ананьївського відділення №2821 на ім'яОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відкриті рахунки на яких містяться певні суми: р.НОМЕР_1- 0,68 грн., р.НОМЕР_2 - 1228,70 грн., р.НОМЕР_3 -1,79 грн., р.НОМЕР_4 - 1973,35 грн. (а.с.24).

      Так, згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

      Так, згідно ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

      Відповідно до ст.1228 ЦК України вкладник має право розпорядитися правом на вклад у банку (фінансовій установі) на випадок своєї смерті, склавши заповіт або зробивши відповідне розпорядження банку (фінансовій установі). Право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним. 

      Згідно ст. 1265 ч.1 ЦК України у п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. 

      Відповідно до ст. 1273 ч.1 ЦК України спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заяву про відмову від прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.  

      Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнання за ОСОБА_1 права власності на вклади в банку, що залишився після смерті її дідуся ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки її матір, ОСОБА_2, відмовилась від спадщини на користь доньки.    

      На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 328,1218,1228,1265,1273 ЦК України, ст.ст. 10,11,60, 174, 209,212-215 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:     

      Позовні вимоги задовольнити.

      Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний НОМЕР_5, право власності на вклади, що містяться на рахунках в Ананьївському відділенні №2821 ВАТ „Державний ощадний банк України”: рахунок НОМЕР_1в сумі 0 гривень 68 копійок, рахунок НОМЕР_2 в сумі 1228 гривень 70 копійок, рахунок НОМЕР_3 в сумі 1 гривні 79 копійок, рахунок НОМЕР_4 в сумі 1973 гривень 35 копійок, які залишилися після смерті її дідуся,ОСОБА_3, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1.

      

       Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

              Суддя:                                                                                                 М. І. Скуртов

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація